גולשים כרגע באתר
‏יום ראשון ‏22 ‏יולי ‏2018
הפוך לדף הבית   הוסף למועדפים
משחק הממלכה | פורומים | חדרי משחק | ממלכות אישיות | אוצרות הממלכה | משחקי תפקידים | ממלכות עתיקות | ראשי
צור קשר לוח יד שנייה   חברים באתר   בלוגים   אודות ממלכות   הרשמה   כניסה לחברים
 
צאט הממלכה קוביות משחק - זריקת קוביות פעילויות - משחק הממלכה הודעות פרטיות - חברים פורומים - הודעות אחרונות כרטיס אישי מה חדש באתר?
שלום [אורח] התחבר
 
פרופיל
~Monk
שלח הודעה
בלוגים אחרונים
כותרת בלוג
הדמות שלי- לוקאס
שירת עוף-החול
הגשם הזה
Big Boys Don't Cry
בלדה למשועמם ולעייף
דם בקודש
סיוט לאור יום
Argos-From a dog's head
Bonds
the good ol' days
מקצוע יוקרה- ג'דאי (חלק ג')
מקצוע יוקרה- ג'דאי (חלק ב')
מקצוע יוקרה- ג'דאי (חלק א')
טיפים לכותב- איך לשפר את הסיפור?
second chance
 

קהילות - משחקי תפקידים > כללי

נארוטו- ביקורת


2/28/2008

נארוטו- למה לטרוח? אז הנה לכם כמה סיבות למה שווה לצפות בסדרה... מקוה שתאהבו, והכי חשוב- שתתחילו לצפות!


דירוג מאמר
צפיות: 8011

Naruto

למה שווה לטרוח? היכנסו לפה ותבינו

 

בשנת 1999 פרסם בפעם הראשונה המאייר היפני- מאסאשי קישימוטו, את הגירסה המתוקנת של מה שהפך להיות אחת המנגות (והאנימות) המוכרות ביותר בעולם- נארוטו.

אני אתן הקדמה קצרה על תוכן הסדרה- הסדרה מתחילה בפרק בו נארוטו נמצא בגיל שתים-עשרה, אבל אני אני אחזור שתים- עשרה שנים אחורה. הכפר הגדול, קונואה (כפר העלה) מותקף בידי שד חזק, ששמו קיובי או ניין-טיילס (הוא נקרא כך מכיון שיש לו תשע זנבות). במטרה להציל את אנשי כפרו, הקריב ההוקאגא הרביעי (מפקד הכפר) את חייו, בקרב מול השד. הוא השתמש בטכניקה מיוחדת, אשר כולאת את הנשמה של השד (או כל אחד שהטכניקה מופעלת עליו) בתוך גופו של אדם אחר. ההוקאגא החליט לכלוא את הנשמה של השד בתוך גופו של ידידנו, הלא הוא נארוטו, גיבור הסידרה.

נארוטו הוא ילד בודד. אף אחד לא רוצה תהקרב אליו, בגלל השד שבתוכו. מפחדים ממנו. אבל נארוטו לא מוותר, ולאט לאט אנו רואים כיצד הילד הבודד, הופך להיות נער בוגר שיש לו חברים.

עד גיל שתים-עשרה נארוטו היה הילד הכי פחות מצליח בתור נינג'ה. זה השתנה מהר מאד ישר בפרק הראשון של הסידרה, איפה שנארוטו "סוחב" את מה שנקרא "המגילה האסורה", שם הוא לומד טכניקה חדשה וחזקה- שאדוו קלוון (שיכפול עצמי). בפרק זה הוא מציל את המורה שלו מידיו של אחד הנינג'ות הרעות בכפר, ורוכש לעצמו חבר ראשון.

בהמשך הסדרה אנו רואים איך נארוטו עובר את בית-הספר, ומקבל את התואר גנין (הדרגה הנומכה ביותר של נינג'ה). בשלב זה, הגנין הצעירים מחולקים לקבוצות של שלושה אנשים, שכל אחת מהן מקבלת מורה- נינג'ה ברמת ג'ונין (הרמה הגבוהה ביותר של נינג'ה). המורה של נארוטו הוא נינג'ה חזקה במיוחד בשם, הטאקה קאקאשי. חבריו לקבוצה הם- האנורו סקורה ואוצ'יה סאסקה. בקבוצה הזאת יש ניגודים שונים, שמהווים את אחד מהנקודות החשובות ביותר בסדרה. מצד אחד, אוצ'יה סאסקה. הגנין הכי מוכשר בכפר, בן למשפחת האוצ'יה, שנרצחה ע"י אחיו הגדול איטאצ'י. סיפור טראגי זה מהווה את הבסיס למטרת חייו של סאסקה- למצוא את אחיו, ולהרוג אותו (ואני מבטיח לכם, שבהתחשב ביכולותיו של אחיו... זו משימה בכלל לא פשוטה.) בצד השני יש את נארוטו. הגנין שנחשב להכי פחות מוכשר בכפר, וכמו כן הוא וסאסקה ממש לא מסתדרים אחד עם השני (ממש לא...). אבל בכל זאת, נארוטו וסאסקה הם החברים הכי טובים, בכל מיני דרכים.

אני לא אמשיך לספר את הסיפור... כי אני לא רוצה להרוס לאף אחד. אני רק אגיד, שכל זה מלווה בהרפתקאות מסעירות, מגניבות ולא פעם גם מרגשות, שהופכות את המנגה לסיפור יוצא מן הכלל.

 

ועכשיו... למה הסדרה הזאת כל כך טובה? יש כמה סיבות ואני אשתדל לפרט אותם כאן.

בניגוד להרבה מנגות שיצא לי לראות, לנארוטו יש סיפור עם עלילה מעניינת, ומקורית, ובעיקר- לא קאטצ'ית כמו במנגות אחרות כמו דרגון בול זי, ששם המטרה היא להציל את כל העולם. מטרתו של נארוטו היא להוכיח את עצמו לכולם- הוא רוצה להפוך להוקגא של הכפר. כמו כן בנארוטו אפשר למצוא דמויות בנויות לפרטים, וזה כולל רגשות, אופי ומראה. נארוטו הוא ילד בודד, אבל הוא מסתיר את זה, לרוב תחת מעטה של שובבות שגובלת בטיפשות. אבל בפרקים מסוימים אנו יכולים לקבל הצצה חטופה אל רגשותיו האמיתיים, ולהבין שבעצם נארוטו הוא בחור עם עקרונות, שמסוגל להזדהות עם אנשים ולהיות חבר נאמן. עוד סיבה- מכיון שמסאשי קישימוטו יצר בעצם עולם שלם על כל פרטיו (עוד נקודה לטובת המנגה), ובגלל הכתיבה האיכותית, העלילה לא קשורה כל הזמן לנארוטו וחלומו. נארוטו והקבוצה שלו יוצאים למשימות, ותוך כדי כך, הם פוגשים נינג'ות שונות, עם סיפורים שונים. שלא כמו בהרבה מנגות, בהם הגיבור הוא תמיד החלק העיקרי בפרק, בנארוטו אנו רואים קטעים בהם נארוטו לא נוכח, וגם כשהוא נוכח, הסיפור יכול להתמקד על מישהו אחר. עובדה זו נותנת לקורא הרגשה שהוא ממש חווה עולם שלם, ואני אישית מאד נהנה מזה.

עוד נקודה לטובת הסדרה- כמו שאמרתי מקודם הדמויות מפורטות מאד. ובסדרה אנו באמת רואים את כל התכונות והאופי של הדמויות מתייסם על העלילה. נארוטו הוא בחור עם אישיות בלתי רגילה. קאקשי אמר פעם, שלנארוטו יש את היכולת המדהימה לשנות אנשים, ולגרום להם לאהוב אותו, ואני אתן דוגמא-

ממש בפרקים הראשונים, נארוטו וקבוצתו נשלחים למשימה בדרגה נמוכה- להגן על אחד מאנשי כפר הערפל, בעוד הוא וחבריו בונים גשר. לאחר זמן מה, נארוטו וחבריו מבינים שהמשימה היא בכלל לא בדרגה נמוכה, מכיון שמסתבר שאיש בעל השפעה וכוח רב רודף, לא רוצה שגשר הזה יבנה. לשם כך הוא שוכר את שירותיהם של מספר נינג'ות, שהחשובה מבניהן נקראת זאבוזה (זאבוזה הוא דוגמא מעולה לאיכות התיאור של הדמויות בסדרה). זאבוזה הוא טיפוס מעניין מאד, שמלווה ע"י ילד בגיל של נארוטו וחבריו, ששמו האקו. הסיפור הספציפי הזה, מתפרס על פני עשר או עשרים פרקים, ומתאר לא רק את המשימה, אלא גם את השינוי שנארוטו מחולל בזאבוזה (שהוא טיפוס אכזרי במיוחד) ובבן לוויתו האקו,  ביחסו של זאבוזה להאקו,ואפילו בנכדו של האיש ששכר אותם.

לנארוטו יש אישיות מדהימה ומפורטת, וכמה סצנות באמת ממש מרגשות (תכינו ממחטות... P=)

 

עכשיו נעבור קצת לאנימה. האנימה מונפשת בצורה איכותית ונותנת אפקט מעניין מאד לסדרה, יותר מאשר בסדרות אחרות, וזה נובע מסיבה אחת פשוטה- הנפשת הטכניקות.

לנינג'ות בעולם המערכה של נארוטו, יש אינסטינקטים מדהימים, מהירות גבוהה, והם מאומנים מאד בשימוש בכלי נשק כגון שוריקאנים וקונאי. אבל הדבר הכי מגניב, והכי חזק שנינג'ות יכולות להשתמש בו הן הטכניקות. הנינג'ות בנארוטו משתמשות  במגוון של טכניקות (ואני לא מתכוון לאומנויות לחימה שונות), שבשביל אנשים שעוד לא ראו את הסדרה, הייתי מגדיר אותם ככוחות על או קסמים. הכוחות האלו נובעים ממקור כוח שנמצא בכל נינג'ה, שנקרא צ'אקרה. את הצ'אקרה אפשר לנתב בעזרת סמלים מיוחדים עם הידיים, וליצור מגוון עצום של טכניקות שונות.לחלקכם זה אולי נשמע הזוי, אבל אני חייב להגיד שזה מגניב לראות מישהו שנושף אש מהפה שלו, ונחסם על ידי גל מים בצורת דרקון- ואם זה לא מה שמושך אותכם, יש עוד דברים אחרים שיעשו את זה. אני אתן פה קישור לקרב אחד מגניב, בין כמה נינג'ות חזקות מאד (מאד), כדי להמחיש את העניין.

אני אתן שני קישורים- תתחילו לראות את הראשון מהדקה השלישית ואז תראו את השני. אתם תצפו שם בקרב בין ההקוגא השלישי לבין התלמיד שלו (אורוצ'ימארו), שזימן את ההוקגא השני והראשון מהמתים (הוקגא- הנינג'ה הכי חזקה בכפר). בין השאר תראו כמה טכניקות של אש מים, אדמה וגם זימון.

http://youtube.com/watch?v=9AzrFai2EnU

http://www.youtube.com/watch?v=0wkQzbxEin0&NR=1

 

לאנימה יש סאונד טראק פצצה (יותר במובן של- המוסיקה הנכונה לרגע... המוסיקה ממש נותנת לך את האווירה בסצנה, מה שלא ראיתי בהרבה סדרות), וההנפשה היא ברמה טובה, כיאה לכל אנימה שמכבדת את עצמה.

תוכלו לצפות באנימה באתר

www.youtube.com

פשוט תכנסו ותכתבו –

Naruto episode 1,2,3…

המלצה שלי, תראו את זה ביפנית עם תרגום לאנגלית, זה הכי טוב.

מי שמעוניין לקרוא את המנגה (הפרקים של המנגה מתקדמים יותר מהאנימה, אז בשלב מסויים תהיו חייבים לעבור לשם.) שיכנס לאתר-

www.mangavolume.com

 

לסיכום. נארוטו זו מנגה\אנימה, עם סיפור מעולה, מקורי, ומעניין שכתוב לפרטים (העולם). כמו כן האנימה מרתקת, מונפשת היטב, ומעל הכל (אולי לא מעל הכל...)- מגניבה!!! שלא כמו מנגות אחרות, בנארוטו אני יכולים לראות סיפור עם אלמנט רגשי, וכתיבה טובה, משולבים עם "אקשן" ועלילה מרתקת.

כל אחד יכול למצוא את עצמו בנארוטו, ולא משנה אם אתה כזה שאוהב סיפור טוב, ריגושים, או סתם אקשן.

אני ממליץ לכולם בחום רב!!!

 

הערה קטנה... אני סבור שהמון מאלה שקוראים את זה כבר שמעו ומן הסתם ראו או קראו את המנגה. בכל זאת אני מקווה שנהנתם מהכתבה, ושנתתי לכם עוד כמה סיבות להמשיך לצפות בנארוטו. ועם עוד לא ראיתם או אפילו שמעתם... למה אתם מחכים?? קדימה!

 

 

 

 

 תגובות יתקבלו בשמחה

 

 

 
דרג את המאמר  דירוג מאמר
תוכן דירוג תאריך שם
 
‏26/‏03/‏2008 הפיה הטובה
 
כול הכבוד! ‏03/‏04/‏2008 DarkKnight
 
‏17/‏03/‏2009 kinggg
 
נהדר ‏04/‏03/‏2010 Racovsix
 
הוסף תגובה   |   שלח לחבר תגובות גולשים
למאמר זה התפרסמו 6 תגובות
 
‏28/‏02/‏2008 04:43  מאת: Monk
הקישורים...
אז מסתבר ש youtube נפלו על הראש והוציאו את הפרקים האלה (ועוד המון) מהאתר... אני אמצא קישורים אחרים! אל דאגה!
‏28/‏02/‏2008 11:46  מאת: Dream
ובכן כתבה יפה,
רק תעבור עליה שוב לתיקון של כמה שגיאות כתיב כי ברמה רצינית וחבל להרוס את זה.

אם אתה יכול לעשות אחת כזו גם על סרט מנגה שאתה אוהב- אני אשמח אם תשלח לי כדי שאוכל להכניס אותה לביקורות הסרטים (זה תקף גם לגבי מיני-סדרות אם יש משהו שאתה אוהב).
‏28/‏02/‏2008 14:07  מאת: הפיה הטובה
מעניין (לת)
‏28/‏02/‏2008 16:12  מאת: Monk
טוב...
זו סדרה =]
שאני מאד אוהב...
אבל אולי אני אמצא משהו...
אבל זה כל כך מתסכל שyoutube מחקו בערך את כל הפרקים... בושה!!
ואי אפש למצוא בשופ מקום אחר את הפרקים ביפנית עם תרגות לאנגלית באיכות נורמלית...
הכל בדיבוב מאפן לאנגלית... ממש מתסכל...
אבל אני עוד אמצא משהו!
‏09/‏04/‏2008 22:10  מאת: srur
תשובה לפרקי נארוטו
אני יכוך לתת לך את הפרקים של נארוטו מסעות ההוריקן אז כולם גדלים פשוט תרשום בגוגל נארוטו פאן תיכנס לראשון מלמעלה לך פרקים מלאים HTTP או
BitT orrent תלוי אם יש לך ביטורנט או אין ותוריד מה שבא לך
‏10/‏05/‏2008 21:35  מאת: עוז
שתיות במיץ
תחפש בגוגל/אימיול מגה אפלוד רפידשר אתריםשל אנימא מנגה באנגלית תוך שניה תמצא +חפש ביוהו
 
ראשי | אודותינו | כניסה לחברים | הרשמה | תקנון אתר | צור קשר
סרטים | זכויות רפואיות