גולשים כרגע באתר
‏יום רביעי ‏18 ‏יולי ‏2018
הפוך לדף הבית   הוסף למועדפים
משחק הממלכה | פורומים | חדרי משחק | ממלכות אישיות | אוצרות הממלכה | משחקי תפקידים | ממלכות עתיקות | ראשי
צור קשר לוח יד שנייה   חברים באתר   בלוגים   אודות ממלכות   הרשמה   כניסה לחברים
 
צאט הממלכה קוביות משחק - זריקת קוביות פעילויות - משחק הממלכה הודעות פרטיות - חברים פורומים - הודעות אחרונות כרטיס אישי מה חדש באתר?
שלום [אורח] התחבר
 
פרופיל
yaron007
שלח הודעה
בלוגים אחרונים
כותרת בלוג
 

קהילות - משחקי תפקידים > Senctus Bellum

משחקים


3/7/2012


דירוג מאמר
צפיות: 7542

סביר להניח שלרובכם יצא לשחק במשחקים במחשב אחרים, הפופולאריות שלהם התחילה כמובן עם עלייה וצמיחת המחשבים ופרחה עם שיפור החזותיות והפיכת משחקים רבים ליותר ויותר מציאותיים בתלת מימד שממש אפשר להתרשם מהתיאורים הגראפיים החדשניים ועד כמה התמונות נראים מוחשיים. אבל מלבד התפתחות הגראפיקה בתחום המשחקים ומלבד התפתחות כל המנועים שקשורים למשחקים תכנות גראפיקה , יצירתיות וכו'. התפתח עוד תחום מאוד חזק במשחקי המחשב. לתחום קוראים משחקים אונליין, אחת המחשבות המובנות שנמצאות מאחורי ייצור משחקי אונליין הוא הליך הרעיון לשדרג את התחרויותיות במשחקים, להפוך משחק שבו הנמסיס הכי חזק שלך הוא המחשב לכך שהאויב האולטימטיבי שלך הוא בנאדם כלשהו בכל מקום בעולם. ככה כל משחק מחשב נהיה הרבה יותר אטרקטיבי עבור שחקנים וחובבי משחקי מחשב, משחקים במקום להיסגר ולהגביל את השחקן מול עצמו ומול המחשב משחקים ברשת הופכים את השחקן למתמודד יחיד בין המון מתחרים שיוצרים תחרותיות מאתגרת שהופכת את אותם משחקים יבשים ואף מאוד משעממים לחווית משחק חדשה ומשותפת למלא שחקנים אחרים.

משחקים ברשת נותנים לכל מתמודד להיות בעצם חלק מעולם טרי וירטואלי ומשותף לעוד מתמודדים רבים אחרים ולוקחים את כל המשחק מחשב לרובד אחר ולמקומות חדשים ומדהימים יותר. ישנם משחקים רבים ששודרגו והפכו נהיו משחקים ברשת או נוספו להם פיצרים שהפכו אותם למשחקים ברשת אבל יש משחקים שפשוט נבנו עבור הרשת והם נכנסים ישירות לקטגוריה משחקים ברשת. משחק ברשת מאפשר לגולשים ליצור קשרים עם שחקנים נוספים דרך דו-שיח, יצירת מארקט תוסס במשחק שמוסיף זווית חדשה למשחק, תחרותיות גדולה ומעניינת יותר בין מתמודדים אונליין, יצירת קשרים עם חובבי אותם משחקים ויצירת קהילת מעריצים על אותם משחקים אונליין.בעזרת התפתחות הרשת והמרשתת חווית משחקים רבים השתפרה ונהפכה להיות הרבה יותר ממה שהיה אפשר להשיג גם אם היו עוד שדרוגים גראפים ועוד שיפורי גרפיקה וכדומה. משחקי רשת הופכים כל דבר להרבה יותר מהנה, פעיל, מעניין ויוצר מרבד חברתי בסגנון רשתות חברתיות כמו פייסבוק.

למרות כל אותם דברים טובים ומדהימים במשחקים ברשת יש גם לא מעט חסרונות ענקיים בכל משחקי הרשת שניתן לראות. חלק מהחסרונות קורים מהיותם של משחקים כמשחקי אונליין וחלק מהחסרונות נובעים בגלל פשוט משחקים ששוברים את גבולות המחשבה של האדם ומאפשרים לשחקן לבצע במשחק דברים שבמציאות יחשבו לבלתי אפשרי או לעבריינות.
החסרונות שמביאים איתם משחקים ברשת קיימים גם ברשתות חברתיות לא פחות ואולי אפילו יותר בעיקר בגלל הסיבה שברשתות חברתיות יש יותר מידע על המשתמש ועוד. אבל החסרונות המהותיים בקטגוריית משחקים ברשת הם דברים כמו צ'אט, העלבה מילולית במשתמשים. מאחורי הסודיות שקיימת לשחקנים במשחקים קיימת חשיבה שמותר לעשות כרצונם, אנשים רבים יעשו או יאמרו דברים רעים מאוד לאחרים אם הם יודעים בודאות שזהותם לא תיחשף והדבר הזה נותן לאנשים להשתמש לרעה במשחקים ברשת ולפגוע בשחקנים אחרים במשחק, חברות משחקים רבות נאבקות נגד תופעות כאלו אבל לא מספיק. קללות, גזענות ועוד... דרך פורומים בתוך משחקים ברשת דומים וכבדים באותה צורה לכל דבר אחר ועם המידע הרב שקיים במרשתת וחוסר הפרטיות שיש באינטרנט אי אפשר לדעת איזה אניפורמציה מקושרת אליך נמצא חופשי ברחבי הרשת ויוכל להיות בשימוש לידי אנשים שיעזרו בו לרעה באותו מידע.

בכל אותם דילמות אפשר להאבק אבל הצלחתם של המשחקים ברשת לא יפגע מאותם חסרונות רק אם הדבר יחמיר. משחקים ברשת נותנים לנו להגיע למקומות מדהימים ומשדרגים את חווית ההנאה של המשחק ברשת. משחקים רבים ברשת נותנים לשחקנים אמנם להשתמש בהם לרעה אבל גם מפתחי משחקים רבים יודעים כיצד להלחם באותן תופעות ועם הזמן קיימים כלים נוספים שמאפשרים לנו כקהילת המשחק להתמודד עם אותם אנשים שבוחרים להשתמש לרעה בחוויה החדשה שקוראים לה משחקים ברשת.
 
דרג את המאמר  דירוג מאמר
מאמר זה לא דורג עדיין ע"י גולשים , היה הראשון לדרג את המאמר
 
הוסף תגובה   |   שלח לחבר תגובות גולשים
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות
 
 
ראשי | אודותינו | כניסה לחברים | הרשמה | תקנון אתר | צור קשר
סרטים | זכויות רפואיות