גולשים כרגע באתר
‏יום ראשון ‏15 ‏יולי ‏2018
הפוך לדף הבית   הוסף למועדפים
משחק הממלכה | פורומים | חדרי משחק | ממלכות אישיות | אוצרות הממלכה | משחקי תפקידים | ממלכות עתיקות | ראשי
צור קשר לוח יד שנייה   חברים באתר   בלוגים   אודות ממלכות   הרשמה   כניסה לחברים
 
צאט הממלכה קוביות משחק - זריקת קוביות פעילויות - משחק הממלכה הודעות פרטיות - חברים פורומים - הודעות אחרונות כרטיס אישי מה חדש באתר?
שלום [אורח] התחבר
 
ממלכות עתיקות - הפורטל > הספרייה

אחוות הטבעת


22.4.2008
הספר הראשון בטריולוגיה שר הטבעות- אחוות הטבעת
דירוג מאמר
צפיות: 7435

שר הטבעות – אחוות הטבעת/ג.ר.ר טולקין

מסיבת יום ההולדת של בילבו מתקרבת, והכל בפלך (תושביו הם ההוביטים) מתכוננים למסיבה, גנדאלף הקוסם הולך ושב מסתובב ומביא הפתעות ועוד. לבילבו ישנה טבעת זהב מיוחדת, אותה הוא שומר בסוד וכשעונדים אותה נעלמים מעין, ונראה שהוא מתכנן משהו מיוחד בעזרתה.

והנה יום המסיבה הגיע, בילבו בנאומו מוציא את טבעת הזהב שלו מכיסו עונד אותה על אצבעו ונעלם, כל משתתפי המסיבה המומים וכעוסים, בעוד בילבו מתכונן לדרכו לכיוון ריונדל, גנדאלף מפציר בו להשאיר את טבעתו לפרודו בנו המאומץ ובילבו לאחר הפצרות רבות מסכים, ויוצא לדרך לריוונדל.

כמעט שבע עשרה שנים עברו והנה גנדאלף חזר לפרודו (כדרכו) וסיפר לו את אשר גילה, כי הטבעת הנמצאת אצל פרודו היא הטבעת האחת, טבעתו של סאורון שר האופל במורדור, גנדאלף הורה לפרודו לצאת לדרך כדי להשמיד את הטבעת, כשפרודו חגג את מסיבת יום ההולדת ה- חמישים שלו הוא יצא עם סם (סמויז) ופיפין (פריגרין) לכיוון בקלנד (מחוז מזרחי בפלך) בטענה שהוא חוזר לגור עם בני ברנדיבק, בדרך עוקבים אחריו פרשים שחורים ורוחו של פרודו נפלה עליו אך עם הגעתו לביתו החדש, שם חיכו לו מרי (מריאדוק) ופטי (פרדגר) חביריו רוחו התעודדה, והנה פרודו לא גילה אפילו לחבריו כי יש בדעתו לעזוב את הפלך לכיוון מורדור, אך בזמן הארוחה כשפרודו מחליט לגלות את סודו קם מרי ו"מספר" את סודו של פרודו הידוע כבר להם, פרודו נדהם ומחליט לצאת לדרך למחרת, מצטרפים אליו סם, מרי ופיפין.

סמוך לגבולו המזרחי הם פוגשים בטום בומבדיל, יצור משונה אשר גילו כגיל העולם עצמו, המארח אותם בביתו, ואמר להם לצאת לפונדק הסוסון המכרכר בברי.

בדרך רצופת סכנות בעזרת טום, לבסוף הם מגיעים לברי שם הם פוגשים את הפסען, (בן אדם) טיפוס מוזר שכולם לועגים לו, הפסען מוליכם לכיוון ריוונדל, בדרך מסוכנת ובמאורעות רבים בני החבורה

מגיעים לריוונדל, בריוונדל פרודו פוגש בבליבו בגנדאלף ובעוד אלפים, גמדים ובני אדם.

במועצת אלורנד,מועצה שבה השתתפו אנשים רבים ממקומות רבים בארץ התיכונה, החליטו שיש לצאת לכיוון מורדור כדי להשמיד את הטבעת. לפרודו מצטרפים:

סם, מרי, פיפין, גנדאלף, ארגורן (הפסען), בורומיר (בנו של עוצר ממלכת גונדור), גמלי (גמד מההר הבודד) ולגולס (אלף ממלכת היער).

החבורה עושה את דרכה בדרך רצופת סכנות להר הקרדרס, שם הם מובסים על ידיו ולמכרות מוריה שם נופל גנדאלף לתהום יחד עם הבלרוג, מפלצת איומה, אל תוך הצללים, מרגע זה ארגורן מוביל את החבורה ללותלוריין, ארץ אלפים נאווה, שם הם פוגשים בגבירה גלדריאל ובקלבורן בעלה, כשבני החבורה יוצאים מלוריין גלדריאל וקלבורן נותנים להם מתנות לדרך, לפרודו נתנה צלוחית, זוהרת, "כוכב אארנדיל", ובנוסף למתנות הם נתנו סירות לשוט על פני הנהר הגדול (אנדוין).

אחוות הטבעת שטה באנדוין, על פני מספר ארצות, עד שהגיעו למפלי ראורוס, הם עצרו על גבעה הקרויה אמון הן ושם נחו, ונתנו לפרודו להחליט אם ללכת למורדור להר האש או קודם לגונדור למינס טירית עיר בני האדם למנוחה, פרודו מחליט לצאת לבדו להר האש, אך סם גילה אותו ומצטרף לפרודו במסעו.

בזאת מסתיים הספר הראשון בסדרה הקרוי אחוות הטבעת.

 נכתב ע"י:  Morgoth bauglir

 
דרג את המאמר  דירוג מאמר
מאמר זה לא דורג עדיין ע"י גולשים , היה הראשון לדרג את המאמר
 
הוסף תגובה   |   שלח לחבר תגובות גולשים
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
חיפוש מותאם אישית של
חדרי משחק
משחק הממלכה
פורומים
חץ הזמן - סולאר קטאליסט
הורדות למשחק התפקידים חץ הזמן
סולאר קטאליסט מוצרים
הרפתקאות חץ הזמן
כתבות חץ הזמן
קדימונים וטיזרים
חוקרי חץ הזמן
ממלכות עתיקות - הפורטל
דרושים באתר
כתבות
כתבות מתורגמות
סיפורים
מיתוסים
אישים בהסטוריה
הספרייה
ביקורות סרטים
מיניאטורות
גלרית גולשים יוצרים
משחקי לוח וקלפים
מוזיקה
לוח אירועים
ספריית סרטים
קורסים וחוגים
קישורים
משחקי תפקידים
עולמות וערים
מילון מונחים משחקי תפקידים
דמויות
כלי נשק וחפצי קסם
הרפתקאות
משחקי מחשב
הורדות ועזרים
משחקים ברשת
משחקים
אוצרות הממלכה
יריד הממלכה - משחקים
רקעים לשולחן עבודה
שומרי מסך
משחקים סלולאריים
חזיונות וידאו
רדיו - טרובדור
קהילות - משחקי תפקידים
עולמות
כללי
Senctus Bellum
דמויות
סיפורים
גזעים
באנרים
לוח יד שנייה
משכילון
הקליידוסקופ
חברים באתר
  ערוצי RSS
  חיפוש באתר  
 
 
 
 
 
ראשי | אודותינו | כניסה לחברים | הרשמה | תקנון אתר | צור קשר
סרטים | זכויות רפואיות