גולשים כרגע באתר
‏יום שלישי ‏17 ‏יולי ‏2018
הפוך לדף הבית   הוסף למועדפים
משחק הממלכה | פורומים | חדרי משחק | ממלכות אישיות | אוצרות הממלכה | משחקי תפקידים | ממלכות עתיקות | ראשי
צור קשר לוח יד שנייה   חברים באתר   בלוגים   אודות ממלכות   הרשמה   כניסה לחברים
 
צאט הממלכה קוביות משחק - זריקת קוביות פעילויות - משחק הממלכה הודעות פרטיות - חברים פורומים - הודעות אחרונות כרטיס אישי מה חדש באתר?
שלום [אורח] התחבר
 
משחקי תפקידים > משחקי מחשב

סקירה של- Robin Hood: The Legend of Sherwood


11.12.2006
סקירות של משחקי מחשב
דירוג מאמר
צפיות: 7437

Robin Hood: The Legend of Sherwood

המשחק Robin Hood-The Legend Of Sherwood הוא משחק אסטרטגיה יחידתי, שמבוסס על הסיפור המפורסם, שנעשה כבר בספרים, סרטים וסדרות טלויזיה לרוב, מה שהופך את העובדה שרק עכשיו יצא משחק המבוסס על הסיפור הזה לדי מפתיעה.למי שלא מכיר, רובין הוד: אגדת יער שרווד מבוסס על סיפורו של רובין מלוקסלי, איש למשפחת אצולה שאחרי חזרתו ממסעות הצלב הוא מגלה ששמו הטוב נהרס, אביו מת ונחלתו נגזלה. כל זה נעשה בזמן שהמלך ריצ'ארד היה בארץ הקודש, מנהל את מסע הצלב, ואחיינו של המלך, הנסיך ג'ון, עלה לשלטון וגרם לכל העוולות האלה. הוא, ועוזרו הידוע, השריף מנוטינגהם, רדו בעם וגזלו מאנשי העם הפשוטים את כספם, אדמתם ולחמם. רובין מצטרף לחבורה של איכרים מקופחים ועוד כמה חברים ותיקים (כמו מרי-אן וגם וויל סקרלט) שיוצאים ליער שרווד, שם הם מרימים את נס המרד, כאשר כמובן שמנהיג המרד וסמלו הוא רובין הוד.

במשחק רובין נלחם כנגד אבירים שנמצאים תחת שליטתו של השריף מנוטינגהם. בהמשך המשחק רובין הוד חובר לשני בעלי טירות ויחדיו הם יוצאים למלחמת ראש בראש כנגד אנשיו של השריף ובעלי בריתו.

לכל משימה רובין יוצא עם עוד ארבעה חברים, ובזמן שרובין וארבעת רעיו לנשק מבצעים את המשימה, שאר ה"גברים העליזים" (השם של חבורת המורדים) יכולים לעשות מספר דברים - להעלות את כוחם, להעלות את רמת דיוקם בחץ וקשת או שפשוט ייצרו כלי לחימה כמו חצים לרובין. במשחק קיים מגוון רחב של דמויות שמתחלקות לדמויות מוכרות מן הסיפור, כמו ג'ון הקטן והנזיר טאק, ולדמויות אנונימיות שמייצגות סתם לוחמים בחבורת "הגברים העליזים".

שיטת המלחמה שבמשחק היא מיוחדת, כי השחקן יכול לפקד על החיילים להכות מכות ספציפיות (מכה ישירה, מכה של 360 מעלות, מכה מיוחדת ועוד) לפי התנועה שהוא יוצר עם העכבר. לכל דמות במשחק יש בנוסף ליכולת הלחימה עוד כמה יכולות מיוחדות כגון לוויל סקרלט יש יכולת התגנבות ויכולת לחנוק אנשים למוות. לחיילים הפשוטים יש יכולת להגן עם השריון, לרובין הוד יש יכולת לתת אגרוף חזק או לזרוק שקי כסף או לירות חצים ועוד המון יכולות מיוחדות שברובן הן ייחודיות לאותה הדמות והן עוזרות מאוד בזמן קרב, בהתאם לסוג המשימה, אם זו משימת התגנבות או מלחמה פנים מול פנים.

במשחק, כשאין משימה מיוחדת לעשות, ישנן משימות קטנות של מארבים כנגד חיילים שעוברים ביער, כדי לגנוב את כספם או בשביל השריונות המיוחדים שאפשר לקנות עם הכסף הגנוב. במשימות הללו אנשי היער מתחבאים והשחקן מאותת להם על ידי יריית חץ כל פעם למקום אחר, להצטרף ללחימה פשוט להפעיל מלכודות שיהממו את האויב על ידי יריית חץ עליהן. המארבים הם נחמדים, אבל כבר במארב הרביעי כל העסק מתחיל להמאס (במיוחד כשיש פעמים שחייבים לעשות מארבים כדי להמשיך במשחק).

סרטון הפתיחה של המשחק הוא ערוך היטב ונראה יפה מאוד, מהטובים שנרוא מעורך ה- FMV. הבעיה היא שסרטון הפתיחה של המשחק אינו קרוב למה שמצפה במשחק עצמו. כמו רוב משחקי אסטרטגיה, הגרפיקה היא לא מה שעושה את המשחק אבל במשחק הזה האיכות הגרפית היא נמוכה מאוד. קיימת במשחק האפשרות לעשות תקריב קטן לדמויות ובתקריב אפשר להבחין אפילו שלא טרחו לעצב לאף אחת מן הדמויות במשחק פנים, אלא רק ראש עם כמה נקודות בתוכו.

חלק גדול מן המשחק נמצא באזורי מארבים, שהם בנויים היטב ונראים טוב לעין כל עוד שומרים מרחק מן המסך ולא עושים תקריב על התמונה. השמים לא נראים, עקב נקודת המבט העילית, ואת מקום הרקע מחליפה המפה של המשחק, כאשר עובדה זו עוזרת לשחקן לראות יותר שטח שבו יכול להסתתר אויב. שינויים אלה בהחלט עוזרים לשחקן המתחיל. החיסרון בזה הוא שבגלל העומס שנוצר על המסך, ובגלל עודף הפריטים והבניינים שנמצאים על המסך, לא מעט פעמים הדמויות במשחק הולכות לאיבוד ולוקח זמן עד שהשחקן מבין איפה כל אחד מן החמישייה שלו נמצא ובזמן היקר הזה השריף יכול ולבוא להרוג את רובין הוד.

החיסרון המשמעותי ביותר שקיים במשחק הוא הבתים שמפריעים לקו הראייה. כשהולכים בערים, יש בתים גבוהים עם גגות עוד יותר גבוהים ובגלל שאין במשחק אפשרות להזיז את נקודת הצפייה, יש אפשרות שהשחקן יגיע למצב שהוא לא רואה קרב שלם שמתרחש בין רובין הוד לשריף ואנשיו, רק בגלל גג גבוה מדיי.

הסאונד במשחק חוזר על עצמו ואין דבר שיותר מעצבן את השחקן הממוצע מאשר הדמויות שחוזרות על אותם המשפטים שוב ושוב. לכל סוג של דמות במשחק קיים בערך אוצר מילים של 10 מילים, שהוא משתמש בהן רק בקרב. המילים שהם אומרים בקרב ממש חסרות אופי ויחוד ומנסות להיות מצחיקות אבל הן לפעמים יותר מרגיזות ממשעשעות.

ובנוסף לכל במשחק אין מוזיקה בכלל, מה שגורם לשחקן להשתעמם בזמן שמהלך הקרב איטי יותר ואין הרבה פעילות על המסך. בגלל שבמשך רוב המשחק הדמויות מתגנבות, ורק מיעוט מהזמן הדמויות מבלות בקרבות, חוסר המוזיקה יכול לגרום להתקפות שעמום מצד השחקן.

השליטה במשחק היא נוחה מאוד וכל השליטה נעשית דרך העכבר, בלי המקלדת. כמו שנאמר קודם, חברת Spellbound, החברה שיצרה את המשחק, בנתה אותו כך שהשליטה בקרבות היא לחלוטין דרך העכבר, בשיטה יחסית חדשנית שהיא בהחלט חידוש נחמד.

אפשרויות התנועה הן גם מגוונות, כאשר בנוסף לאופציות הרגילות של הליכה וריצה יש לחלק מהדמויות גם את היכולת לטפס מעל סלעים מסוימים או לעלות על בתים ועוד אפשרויות שמרחיבות את טווח התנועה של הדמויות.

הבעיה היחידה שקיימות בשליטה הן שקורה פעמים שהדמות לא מגיבה ללחיצה של העכבר. הבעיה הזו יכולה לגרום בעיות לפעמים כאשר נלחמים והדמות לא מגיבה ללחיצות של העכבר, אז היא לא תשרוד לבדה כנגד חיילים חזקים יותר. הבעיה השנייה היא שאלגוריתם גילוי הדרך של הדמויות לא מתחשב בסכנות שמסביב, כך שלפעמים, אם תפקד על הדמות ללכת לנקודה רחוקה, היא תבחר בדרך קצת יותר קצרה, שעוברת ליד אויב חזק.

דבר שמעניין במשחק הוא שהמשחק מעודד דווקא חוסר הרג. בגלל שרובין הוד לא רוצה להרוג אנשים חפים מפשע (כולל חיילים של השריף), המשחק מבטא את הרצון הזה בכך שאם השחקן עובר את המשימה עם כמות נמוכה של אויבים מתים, הוא מקבל כל מיני מתנות. בחלק מהמתנות השחקן יוכל להשתמש ישירות, ואת חלקן האחר הוא יוכל לחלק לאנשי הכפרים העניים, מה שיעודד אותם להצטרף למרד ולעזור לרובין הוד .

כל זה מגביר את ההנאה של המשחק ויגרום לשחקנים לרצות יותר לשחק במשחק כדי להשלים את כל המטרות הקיימות במשחק עד שיגיעו לתוצאות מושלמות שיכולות להיות.

המשחק עצמו הוא לא ארוך במיוחד אבל הוא עדיין מאוד מהנה. המשחק Robin Hood-The Legend Of Sherwood הוא משחק שונה ממשחקים אחרים ויש בו את השינויים שלו שיכולים גם להיראות במשחקים אחרים שיבואו לעתיד.

המארבים והמטרות שקיימות במשחק גם מגבירות את שעות המשחק אבל בסה"כ המשחק הוא קצר מאוד ורק משחק ברמה הקשה ביותר עם ניסיון להשיג את כל המטרות במשחק יכול להביא למספר גדול (לא במיוחד) של שעות משחק והנאה.

לסיכום, Robin Hood- The legend of Sherwood הוא משחק חדש ויש לו את החידושים הייחודיים לו אבל הוא אינו משחק שייזכר להרבה זמן. במשחק היו יכולים להיעשות שיפורים רבים כדי להפוך את המשחק למשחק שהרבה יותר יפה וכיף לשחק בו.

נכתב ע"י דניאל אפרת
באדיבות אתר igames.co.il
 
 
דרג את המאמר  דירוג מאמר
מאמר זה לא דורג עדיין ע"י גולשים , היה הראשון לדרג את המאמר
 
הוסף תגובה   |   שלח לחבר תגובות גולשים
למאמר זה התפרסמו 4 תגובות
 
  תגובות  
  מגניב
אמיל   - ‏04/‏05/‏2007 18:04 
1.
  למה?
רם   - ‏04/‏05/‏2007 18:05 
2.
  חחח
אמיר   - ‏04/‏05/‏2007 18:06 
3.
  מה מצחיק?
שחר   - ‏04/‏05/‏2007 18:06 
4.
 
חיפוש מותאם אישית של
חדרי משחק
משחק הממלכה
פורומים
חץ הזמן - סולאר קטאליסט
הורדות למשחק התפקידים חץ הזמן
סולאר קטאליסט מוצרים
הרפתקאות חץ הזמן
כתבות חץ הזמן
קדימונים וטיזרים
חוקרי חץ הזמן
ממלכות עתיקות - הפורטל
דרושים באתר
כתבות
כתבות מתורגמות
סיפורים
מיתוסים
אישים בהסטוריה
הספרייה
ביקורות סרטים
מיניאטורות
גלרית גולשים יוצרים
משחקי לוח וקלפים
מוזיקה
לוח אירועים
ספריית סרטים
קורסים וחוגים
קישורים
משחקי תפקידים
עולמות וערים
מילון מונחים משחקי תפקידים
דמויות
כלי נשק וחפצי קסם
הרפתקאות
משחקי מחשב
הורדות ועזרים
משחקים ברשת
משחקים
אוצרות הממלכה
יריד הממלכה - משחקים
רקעים לשולחן עבודה
שומרי מסך
משחקים סלולאריים
חזיונות וידאו
רדיו - טרובדור
קהילות - משחקי תפקידים
עולמות
כללי
Senctus Bellum
דמויות
סיפורים
גזעים
באנרים
לוח יד שנייה
משכילון
הקליידוסקופ
חברים באתר
  ערוצי RSS
  חיפוש באתר  
 
 
 
 
 
ראשי | אודותינו | כניסה לחברים | הרשמה | תקנון אתר | צור קשר
סרטים | זכויות רפואיות