גולשים כרגע באתר
‏יום שלישי ‏17 ‏יולי ‏2018
הפוך לדף הבית   הוסף למועדפים
משחק הממלכה | פורומים | חדרי משחק | ממלכות אישיות | אוצרות הממלכה | משחקי תפקידים | ממלכות עתיקות | ראשי
צור קשר לוח יד שנייה   חברים באתר   בלוגים   אודות ממלכות   הרשמה   כניסה לחברים
 
צאט הממלכה קוביות משחק - זריקת קוביות פעילויות - משחק הממלכה הודעות פרטיות - חברים פורומים - הודעות אחרונות כרטיס אישי מה חדש באתר?
שלום [אורח] התחבר
 
משחקי תפקידים > משחקי מחשב

סקירה של- Guild Wars NightFall


12.12.2006
סקירות של משחקי מחשב
דירוג מאמר
צפיות: 7440

Guild Wars NightFall

העותק הראשון שנפל לידיים שלי מסדרת ה –Guild Wars היה Guild Wars Factions, כדי לסיים את הביקורת שכולכם יכולים לקרא כאן ישבתי ימים ולילות מול המחשב, אכן היו זמנים. שקיבלתי את משחק ההמשך Guild Wars NightFall הייתי אכול סקרנות. מה הוסיפו? מה תיקנו? מה שינו? מה העלילה? אבל עוד לפני שהתקנתי את המשחק על המחשב, התרשמתי שבדבר אחד המשיכו להתמיד ב NcSoft: האריזה של המשחק פשוט מושקעת, כיאה למשחק פולחן: באריזה הכפולה בגודלה היו פוסטר, מפת מקשים, כרטיס ההפעלה המהולל, חוברת שמנה המלאה ברקע וסיפורים (שימו לב שהכול באנגלית) ועוד כמה חוברות קטנות, שנראות כמו חוברות פרסום לשאר המשחקים, בהן לא התעמקתי במיוחד. רק חבל שלא הייתה בובה של אחת הדמויות יחד עם האריזה. זה בטוח משהו שיאהבו אנשי ז'אנר ה- RPG.

התקנה

ההתקנה הייתה הפעם אפילו יותר פשוטה מקודמתה, המשחק התקין את עצמו להגדרות של המשחק הקודם כאילו זה היה עוד תלאי ולא משחק בפני עצמו. בתום ההתקנה הייתי צריך להוסיף את מספרי הקסם מהכרטיס המצורף (CD KEY) והופ יש לכם באותו ממשק גם את NightFall. מה שכן, אחרי ההתקנה המחשב התחיל להוריד אלפי קבצים למשך הרבה מאוד זמן. אני פשוט יצאתי לטיול ושחזרתי המחשב סיים. את התופעה הזו של הורדת קבצים, מכיר כל שחקן Guild Wars, אנשי NcSoft לא נחים לרגע ואין שנייה ללא עדכון וקבצים חדשים.

הסיפור

ELONA היא אדמת השמש המוזהבת, ובה חיים בשלום שלושה שבטים: ה-Istan שבט עם צי ימי מפותח, ה- Kourna שבט הערוך לכל מלחמה שלא תבוא וכמעט כל אנשיו אוחזי חרב, וה- Vabbi הסוחרים העשירים והתרבותיים של Elona. כמו שאמרתי קודם, שלושת השבטים חיים ביניהם בשלום, ורק שודדים ומפלצות שנמצאים באזורי הדמדומים מטרידים את מנוחת אנשי Elona. ואכן לא הייתה שום סיבה מיוחדת שאנשי השמש יוטרדו יותר מידי, החיים היו טובים, שלום שרר בממלכה ואנשים יכלו לבחור למי מבין חמשת האלילים שלהם לסגוד. עד שיום אחד חזר מהשאול אליל מנודה ומרושע בשם Nightfall. עכשיו שלא תבינו נכון, האליל הזה והמאמינים שלו כבר הפסידו פעם אחת בקרב ומאז הוא הוגלה לממלכת הייסורים, וכל זכר לקיום שלו הוסר בפנאטיות ע"י אנשי Elona, אבל הפעם האליל חוזר לסיבוב שני, בתקווה שהפעם האנושות לא תפגין יותר מידי תושייה מול צבאו.

גרפיקה

תראו, ב-Factions היה סרטון פתיחה על הדיסק עצמו, ולכן גם הפעם אני חיפשתי את הסרטון האיכותי כדי ליהנות מסרטון פתיחה כמו שצריך, לאכזבתי הרבה לא היה שום סרטון על הדיסק, מה גם שסרטון הפתיחה במשחק עצמו לא משהו. המשחק עצמו תומך ברזולוציה של עד 1280X1024. שליטה קצב הרענון, שליטה באנטיאליזינג, גודל הממשק ואפשרויות מתקדמות כמו תיקון גמא, איכות צל ועצם וטקסטורה. הגרפיקה של המשחק באופן כללי עברה שיפורים משמעותיים מאז שעשיתי את הביקורת האחרונה, זה אומר שעכשיו דברים נראים יותר טוב ויותר מושקעים בעיצוב, בגדול הגרפיקה השתנתה עבור שני המשחקים כאחד (חלק מהעדכונים שיורדים בקבצים) ואין הבדל בגרפיקה בין שני המשחקים. גם קטעי המעבר נשארו אותם קטעי מעבר: אין הבדל ממשי בין המשחק לסרטונים, המשתלבים היטב עם העלילה והמשחק, בקשר למצלמה התלת ממדית שנתקעת בכל מיני זוויות מוזרות, הייתי מצפה שירד איזה עדכון מבין כל אלפי הקבצים שיטפל בבעיית המצלמה הסוררת, אבל בתחום הזה יש תחושה שלא נעשה הרבה, וגם אם הם טיפלו בבעיה אז זה לא כל כך מורגש. במילים אחרות, על הקטע של התלת מימד יש להם עוד הרבה מה לעבוד.

קול וסאונד

תרשו לי לצטט את מה שכתבתי בביקורת על Factions: "אם הגרפיקה של המשחק היא רגועה ופסטורלית, המוזיקה שלו היא סופר מרגיעה. אני מדבר על רחשי הגלים ברקע הים בבחירת מאפייני הדמות, ובמוזיקה אוריינטלית מרגיעה במהלך המשחק. נכון המוזיקה במשחק לא הצליחה להלחיץ אותי שנקלעתי לקרבות עם יריבים קשוחים. אבל בינינו, בקרבות עם יריבים קשוחים אני מספיק במתח ולא צריך עוד משהו שיוסיף". אני חושב שזה די ממצה גם את מה שאני חושב על הסאונד גם במשחק הזה. אחלה סאונד, האפשרויות של הסאונד עברו שדרוג משהו ומעכשיו יש לכם שליטה באיכות הקול, אבל גם באפשרות להשתמש בסאונד 3D וכן להשתמש ב-EAX. כמובן, ששליטה בפרמטרים כמו עוצמת המוזיקה, עוצמת האפקטים, עוצמת הרקע ועוצמת הדיאלוגים מתאפשרת דרך לוח השליטה של המשחק.

דרישות מערכת

הדרישות המינימאליות הרשמיות של המערכת הן: פנטיום 31GHz , 512Mb זיכרון, וכרטיס מסך מהסדרה GeForce3/4 עם מינימום 64Mb זיכרון, וכמובן גם חיבור לאינטרנט. אלו הדרישות המינימאליות שבטח לשחק איתן זה סיוט. אני שיחקתי עם מחשב חדיש: פנטיום 4 3.7GHz כרטיס מסך 7300GT, וחצי גיגה זיכרון. היו קטעים במשחק שפשוט לא היה נעים לשחק, בעיקר זמני הטעינה של המשחק וההתחלה של המפות לא היו נעימים לא לי ולא למחשב, אני חושב שחברות משחקים צריכות להיות יותר כנות עם הלקוחות שלהן לגבי המערכת הדרושה להרצת המשחק ולהסיר לחלוטין את דרישות המינימום מהרשימה.

המשחק והשליטה במשחק

אחרי כמה דקות של משחק, כמעט התחשק לי לקחת את הביקורת הישנה של Factions ולהגיד, "הנה הביקורת של Nightfall, מצאו את ההבדלים" ובאמת אין הבדל משמעותי, בין שני המשחקים, ואם היו אומרים לי שמדובר בטלאי למשחק הקודם, הייתי אוכל את הסיפור בלי לחשוב פעמיים. נכון העלילה היא טיפה שונה, ונכון עוד יותר שהוסיפו עוד שתי דמויות (על חשבון שתי דמויות אחרות), להן יש קסמים ויכולות שונות, ואם אתם רוצים להיות ממש קטנוניים אני אסכים איתכם שהמפלצות הן לא אותן מפלצות. אבל אל תעבדו עלי, כל מה שעשו במשחק החדש היה לקחת את המפלצות ולתת להן תחפושת אחרת. על אנשי הנחש למשל שמו עציץ בראש והחליטו שזה אויב אחר, או את השמות של האנשים הרעים שינו טיפה והרי לכם אויבים אנושיים מרושעים וחדשים לחלוטין.

שאני אומר שכלום לא השתנה, אני מתכוון לכך שלא רק שהממשק נשאר אותו ממשק, גם העלילה, אם תתעלמו מהתוכן של מה שהדמויות אומרות לכם (ואני בשלב מסוים הפסקתי לחלוטין לקרא את מה שאומרים לי האנשים ורק ללכת לפי החץ הירוק). אז העלילה היא אותה עלילה: ללכת אחרי החץ הירוק, לסיים את האימון, להתקדם במשימות ולקבל נקודות ניסיון, כסף ואולי גם כמה מתנות. הקסמים נשארו אותם קסמים שעובדים על אותו עיקרון ומי שיסתכל מהצד יתקשה מאוד להגיד באיזה משחק מדובר. בניגוד למשחקי המשך אחרים כמו "דיאבלו" שהמציאו את עצמם כל פעם מחדש.

אני לא אומר שאין בדבר הזה יתרונות: לי היה ממש קל לעבור בין הגרסאות השונות של המשחק, לא הייתי צריך את ההוראות, לא הסברים, ידעתי מייד מה לעשות ונכנסתי למשימות כמו דג במים, וזה היה טוב. אבל מה לעשות שאחרי כמה שעות של משחק אתה מבין שאתה לא דג במים אלא באקווריום, וששטח המחייה שלך תחום במכשולים שקופים בהם אתה נתקע מדי פעם.

הסיבה שהפסקתי לשחק ב-Factions, הייתה שנתקעתי לחלוטין בדרגה 20 בערך בחיפוש אחר, מה צריך לעשות עכשיו לעזאזל?!? קודם לתקיעה הזו היו הרבה מסעות מתישים של לך תמצא מה המשימה שלך ומה באמת צריך לעשות כדי לסיים את המשחק. ככל שעבר יותר זמן, נהייה יותר קשה למצוא מה המשימה החדשה שלך ולאן הקווסט מתקדם. עד שלבסוף התייאשתי כליל והשארתי את המשחק לחופש הגדול, שיבוא עוד כמה חודשים. תוך כדי משחק ב-Nightfall, הבנתי מהר מאוד שגורלי יהיה דומה מאוד גם בגרסה הזו אם אני אמשיך לשחק במשחק כמשחק RPG, ולכן התחלתי לשאול את עצמי מה אנשים באמת מחפשים במשחק הזה, שמתחיל כמשחק מרתק וקצבי, אבל יכול למרוט עצבים.

אז נכון בביקורת הקודמת רק הזכרתי קלות את האפשרות של המשחק מרובה המשתתפים, אבל מסתבר שהאפשרות הזו היא למעשה האש החיה מאחורי כל מה שקוראים לו Guild Wars. התעמקות באופציה הזו גילתה לי שיש קבוצות מאורגנות של שחקנים מכורים, שעובדים בתיאום מופלא כדי לנצח קבוצות אחרות בקרבות (כמו שתוכלו לראות בסקרינשוטים). ולא רק שיש קרבות בין קבוצות. יש גם פרסים כספיים לקבוצות המנצחות.

משהו שבאמת הרגיז אותי במשחק היה, שבעוד שניתנו לי ארבעה סלוטים לדמויות עבור ההתקנה של Factions, ההתקנה של Nightfall פתחה רק עוד שני סלוטים. מה זה פה? מה הם עושים מאיתנו צחוק? אותי זה ממש לא הצחיק, זה לא כל כך הוגן שיש כל כך הרבה דמויות שאפשר לשחק איתן את המשחק, ושאני אצטרך למחוק דמות אחת רק בגלל שבא לי לשחק את המשחק עם דמות אחרת.

מסקנות

המשחק Guild Nightfall הוא המשך מוצלח לסדרת Guild Wars, אבל אין הרבה הבדלים בין שני המשחקים, אם היו שואלים אותי מה כדאי לקנות את Factions או את Nightfall אז לדעתי הייתי ממליץ על Factions שבו העלילה לקחה אותי הרבה יותר רחוק, ולי יש תחושה שהייתה בו יותר השקעה. מה שיפה בעל הסדרה זה שכל הזמן המשחקים עוברים עדכונים ומשדרגים, כך שזה לא כל כך משנה אם קניתם את הגרסה הישנה או את החדשה. אני ציפיתי ליותר מהגרסה החדשה של המשחק, ואולי בגלל זה התאכזבתי כל כך שאפילו סרטון פתיחה לא היה כמו שצריך, אבל אני בטוח שיש לעולם ה-Guild Wars מספיק מעריצים שיקנו את המשחק וייהנו מכל רגע, אם זה בגלל שהם ישמחו שיש עלילה חדשה (מה זה משנה מה העלילה העיקר חדשה). ואם הם ישמחו כי נפתחה עוד דמות שאפשר לשחק איתה במשחק הרשת.

 
 
דרג את המאמר  דירוג מאמר
מאמר זה לא דורג עדיין ע"י גולשים , היה הראשון לדרג את המאמר
 
הוסף תגובה   |   שלח לחבר תגובות גולשים
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
חיפוש מותאם אישית של
חדרי משחק
משחק הממלכה
פורומים
חץ הזמן - סולאר קטאליסט
הורדות למשחק התפקידים חץ הזמן
סולאר קטאליסט מוצרים
הרפתקאות חץ הזמן
כתבות חץ הזמן
קדימונים וטיזרים
חוקרי חץ הזמן
ממלכות עתיקות - הפורטל
דרושים באתר
כתבות
כתבות מתורגמות
סיפורים
מיתוסים
אישים בהסטוריה
הספרייה
ביקורות סרטים
מיניאטורות
גלרית גולשים יוצרים
משחקי לוח וקלפים
מוזיקה
לוח אירועים
ספריית סרטים
קורסים וחוגים
קישורים
משחקי תפקידים
עולמות וערים
מילון מונחים משחקי תפקידים
דמויות
כלי נשק וחפצי קסם
הרפתקאות
משחקי מחשב
הורדות ועזרים
משחקים ברשת
משחקים
אוצרות הממלכה
יריד הממלכה - משחקים
רקעים לשולחן עבודה
שומרי מסך
משחקים סלולאריים
חזיונות וידאו
רדיו - טרובדור
קהילות - משחקי תפקידים
עולמות
כללי
Senctus Bellum
דמויות
סיפורים
גזעים
באנרים
לוח יד שנייה
משכילון
הקליידוסקופ
חברים באתר
  ערוצי RSS
  חיפוש באתר  
 
 
 
 
 
ראשי | אודותינו | כניסה לחברים | הרשמה | תקנון אתר | צור קשר
סרטים | זכויות רפואיות