גולשים כרגע באתר
‏יום שלישי ‏17 ‏יולי ‏2018
הפוך לדף הבית   הוסף למועדפים
משחק הממלכה | פורומים | חדרי משחק | ממלכות אישיות | אוצרות הממלכה | משחקי תפקידים | ממלכות עתיקות | ראשי
צור קשר לוח יד שנייה   חברים באתר   בלוגים   אודות ממלכות   הרשמה   כניסה לחברים
 
צאט הממלכה קוביות משחק - זריקת קוביות פעילויות - משחק הממלכה הודעות פרטיות - חברים פורומים - הודעות אחרונות כרטיס אישי מה חדש באתר?
שלום [אורח] התחבר
 
משחקי תפקידים > משחקי מחשב

סקירה של- NeverWinterNights: Hordes of the Underdark


12.12.2006
סקירות של משחקי מחשב
דירוג מאמר
צפיות: 7495

NeverWinterNights: Hordes of the Underdark

הקדמה

לפני שאתחיל את הביקורת אני חייב להתוודות על משהו. אני באמת חושב ש NeverWinterNights הוא משחק התפקידים (RPG) הטוב בכל הזמנים.

לפני ששיחקתי ב Hordes of the Underdark (בואו לשם קיצור נקרא להם HotU ו-NWN) שיחקתי ב NWN ובהרחבה הראשונה שלו Shadows of Undertide ועוד מספר מודולים תוצרת קבוצות גדולות ברשת ואני חייב להודות – באף אחד מאלו לא התאכזבתי, מלבד העובדה המרגיזה שהדמות הייתה מוגבלת לדרגה 20. ב HotU בעיה זו נפתרה, דבר הפותח אופציות רבות במשחק.

דרישות המערכת

הדרישות המינימאליות הן:

פנטיום 3 800 מגה-הרץ

MB 128 של זיכרון

GB 1.5 של זיכרון פנוי על ההארד דיסק

כרטיס מסך עם MB 32

הדרישות המומלצות הן:

פנטיום 4 1.3 ג'יגה-הרץ ומעלה

MB 512 של זיכרון (אם יש לכם XP על המחשב)

MB 64 בכרטיס המסך

אני שיחקתי עם

פנטיום 4 2.4+ ג'יגה (יש overclock)

כרטיס מסך Readon 9800 128MB

MB 512 זיכרון.

למרות זאת, ולמרות שהשתמשתי ב-Patch העדכני ביותר למשחק עדיין סבלתי מבעיות שליטה במשחק במהלך קרבות ענק (יש 3 כאלו) ונאלצתי לנווט באמצעות המקשים במקום העכבר ולהילחם באופן רנדומלי (מי שהמחשב לא אהב באותו הרגע חטף את המכות, בלי קשר למיקום שלי). באג מוזר, אבל מוכר במשחקים מהז'אנר הזה.

סאונד

ב NWN יש דגש גדול על המוזיקה, המשתנה בהתאם לתנאי הסביבה והשטח; המוזיקה הופכת למוזיקה קצבית מייד כשסכנה מרחפת מעל לראשו של הגיבור.

בנוסף לאפשרות לבחור איך ישמע הקול של הדמות (החל מרשע פסיכוטי וכלה בגיבור אצילי) שיתאים לדמות שבחרתם (רשע פסיכוטי במקרה של עבדכם הנאמן). קיימות בעצם כל האפשרויות שרק ניתן להעלות על הדעת. ניתן לשלוט בכל סוגי הקול בנפרד (מוזיקה, קול ורעשי רקע), לשלוט במספר הרמקולים, ולגשת לאפשרויות מתקדמות יותר כגון EAX ושליטה ברמת התלת מימד של הקול.

גרפיקה

כאן המשחק די מוגבל. HotU הוא הרחבה של משק שיצא בשנת 2000 ולכן מחוייב לתצורת המשחק המקורית. עם זאת, התווספו סביבות חדשות ומטורפות (יש שם סביבה בה עפים עצים ובתים לכל הכיוונים) כמו כן, המשחק משופע בסרטוני מעבר הכוללים את הדמויות עצמן ועוד מספר אפקטים אורקוליים למיניהם (שכוללים בדרך כלל פיצוץ שמחסל את רוב האנשים שסביבכם) דבר נוסף שצורף לארסנל של היצורים הוא האפשרות לעקור דברים מהסביבה ולזרוק אותם (אם היצורים גדולים מספיק) כך שגם הסביבות ניתנות לתפעול תוך כדי משחק).

האפשרויות הגרפיות במשחק הן אנטיאליזינג עד X4 (ברמה נחמדה, לטענת המשחק), VSync, שליטה ברזולוציית המסך וקצב הרענון, שליטה באיכות הצללים, בברק המים וכן הלאה.

בסך הכל, גם כאן אין יותר מדי מה להתלונן (במיוחד לאור העובדה שהמשחק נוצר ב 2003)

עלילה

טוב, זה אחד הדברים האחרונים שחסרים כאן. העלילה סבוכה ומתפתלת, עמוסה בספינים ובגידות הדדיות. השחקן מגיע ל Waterdeep על תקן הגיבור הגדול של Neverwinter (יש עיר כזאת) ואחרי שהציל פעמיים את העולם (מניחים שגמרתם את ההרחבה הראשונה) ומייד פוגש בחזיון שאומר שהוא הולך להרוג את מלכת האלפים האפלים, הוולשרס.

בתחילת המשחק גונבים לכם את כל הציוד בשנתכם כך שאת ההרפתקאה הזאת תתחילו מאפס.

הערת ביניים של המבקר: לפני שאתם מתחילים , אני ממליץ להוריד את העדכון האחרון למשחק וכן לוודא שיש עליכם מקום לכל הציוד בלי התיקים, כשתשיגו את הציוד בחזרה תגלו שכל התיקים נעלמו ותמצאו את עצמכם בלי מקום פנוי.

העיר Waterdeep סובלת מגל של יצורים מרושעים המגיעים ממבוך תת קרקעי עצום בשם Undermountain. המבוך הזה נוצר ונשלט על ידי קוסם מטורף בשם הלסטר שנעלם לפתע והשאיר את הדרך סלולה לאלפים האפלים והיצורים המתגוררים ב Undermountain אל פני השטח.

משם גם תזכו להגיע ל Underdark, העולם התת קרקעי והפראי בו מלכת האלפים האפלים, הוולשרס, משליטה טרור ואוספת צבא כדי לרסק את מתנגדיה ואת העולם שמעל.

לא נהרוס לכם יותר מדי את ההפתעות שבסיפור, אבל רק נציין שבדרככם תזרקו לגיהנום (לא לכל תשעת המדורים אלא רק למדור השמיני, אם זה מנחם) ותתעסקו עם מיטב החלאות שניתן למצוא שם.

משחק

הממשק של HotU הוא אותו ממשק ישן וטוב של NWN עם מספר תוספות, שהעיקרית שביניהן היא הסרת ההגבלה על דרגת הדמות. לא רק שלא מגבילים אתכם אלא גם מתייחסים אליכם כאל גיבורים אפיים (מיתולוגיים) שזה די נחמד. הוספו קסמים (לא ממש מרשימים, אבל עם פירוטכניקה נחמדה) וחפצי קסם, שגם מעליהם הוסרה ההגבלה על העוצמה.

ניתן לקחת שני עוזרים, ולא אחד כמו שהיה עד כה ושלא כמו ברוב המשחקים, כאן העוזרים סובלים מאישיות משל עצמם כך שלפעמים תמצאו אותם לא מצייתים, עושים מה שבא להם ואני אפילו מוכן להשבע שאחד מהעוזרים שלי כייס אותי!

עוד מילה על העוזרים: החברה האלו לא יעילים יותר מדי ומתמחים יותר בהוספת נפח, עניין והומור לעלילה ולנפח לכם את השכל עם השטויות שלהם. תועלת נוספת שמצאתי בהם היא שניתן לאכסן עליהם כמויות של ציוד , מה שפותר את בעיית התיקים (רק תזכרו לקחת את הדברים מעליהם לקראת הסוף)

אני אישית ממליץ לכם לקחת דמות מרושעת. אומנם יאהבו אתכם פחות, אבל לדמויות מרושעות יש פחות עכבות בחיסול יריבים וסחיטת תושבים ולכן היא גם מתוגמלת כראוי.

המשחק רצוף במלכודות (בעיקר המבוך) ובחידות צבעים והגיון, כך שאם אתם יודעים רק להרביץ חזק לא תגיעו רחוק מדי. מה שמנחם הוא שרמזים לרוב החידות ניתן למצוא בסביבה או על ידי דיבור עם אנשים ויצורים או צפייה מדוקדקת, כך שאל תתביישו להחזיק לידכם דף נייר לרמזים או להשתמש ביומן שהמשחק מספק. הבוטים במשחק לא חכמים יתר על המידה אבל יודעים לעשות צרות ולהשתמש בציוד שעליהם ובקסמים שלהם, כך שגם כאן לא מצפה לכם אכזבה.

ציינתי קודם את המודולים שנוצרו על ידי קבוצות ברשת. למשחק יש אשף בנייה יעיל מאוד, המאפשר לכם להשתמש בכל הכלים שעמדו לרשות המתכננים של המשחק כולל אשף סקריפטים המוסיף שטיקים מיוחדים לאן שרק תרצו. זאת הסיבה שניתן למצוא ברשת מודולים ברמה שלא נופלת מהרמה של המשחק המקורי, ויש שיטענו שאפילו עולים על המשחק.

סיכום

HotU, הוא משחק שנהניתי מכל רגע משחק שבו, המשחק אינו משתייך לז'אנר המשחקים של לרוץ ולהרוג, ולמי שמחפש משחק כזה מומלץ שימתין בסבלנות לדיאבלו 3 (אם הוא יהיה דומה לקודמיו כמובן). בשביל המשחק הזה צריך המון קשב, ריכוז ולא מעט אנגלית. נכון ראיתי גם בחור שכמעט ולא מבין אנגלית שאוהב לרוץ ולהרוג שסיים את NWN, אבל אני בספק אם הוא הצליח ליהנות מהמשחק ובעיקר מההומור הרב שבטקסט הכתוב במשחק. הדמויות בנויות בכל סידרת NWN בצורה הכי נכונה ע"פ כללי עולם ה-DND וכך גם הקרבות. לכן מי למי ששיחק במבוכים ודרקונים קודם למשחק במחשב, יש יתרון משמעותי בבניית הדמות בצורה הנכונה ביותר ובהבנת המשחק. זה שעומד לצאת NWN2 אמר לי רק דבר אחד: כרגע כל חבילות ההרחבה זולות יותר ולכן ניצלתי את ההזדמנות ורכשתי אותן. אבל בלי קשר למחיר אל תתפלאו אם המשחק הזה יהיה אצלי בין האנשים הראשונים!!!

 
 
דרג את המאמר  דירוג מאמר
מאמר זה לא דורג עדיין ע"י גולשים , היה הראשון לדרג את המאמר
 
הוסף תגובה   |   שלח לחבר תגובות גולשים
למאמר זה התפרסמו 2 תגובות
 
  תגובות  
  Baldur's Gate
נמרוד ינאי   - ‏08/‏04/‏2007 14:58 
1.
  http://nwn.vgames.co.il
http://nwn.vgames.co.il   - ‏14/‏05/‏2007 01:26 
2.
 
חיפוש מותאם אישית של
חדרי משחק
משחק הממלכה
פורומים
חץ הזמן - סולאר קטאליסט
הורדות למשחק התפקידים חץ הזמן
סולאר קטאליסט מוצרים
הרפתקאות חץ הזמן
כתבות חץ הזמן
קדימונים וטיזרים
חוקרי חץ הזמן
ממלכות עתיקות - הפורטל
דרושים באתר
כתבות
כתבות מתורגמות
סיפורים
מיתוסים
אישים בהסטוריה
הספרייה
ביקורות סרטים
מיניאטורות
גלרית גולשים יוצרים
משחקי לוח וקלפים
מוזיקה
לוח אירועים
ספריית סרטים
קורסים וחוגים
קישורים
משחקי תפקידים
עולמות וערים
מילון מונחים משחקי תפקידים
דמויות
כלי נשק וחפצי קסם
הרפתקאות
משחקי מחשב
הורדות ועזרים
משחקים ברשת
משחקים
אוצרות הממלכה
יריד הממלכה - משחקים
רקעים לשולחן עבודה
שומרי מסך
משחקים סלולאריים
חזיונות וידאו
רדיו - טרובדור
קהילות - משחקי תפקידים
עולמות
כללי
Senctus Bellum
דמויות
סיפורים
גזעים
באנרים
לוח יד שנייה
משכילון
הקליידוסקופ
חברים באתר
  ערוצי RSS
  חיפוש באתר  
 
 
 
 
 
ראשי | אודותינו | כניסה לחברים | הרשמה | תקנון אתר | צור קשר
סרטים | זכויות רפואיות