גולשים כרגע באתר
‏יום ראשון ‏22 ‏יולי ‏2018
הפוך לדף הבית   הוסף למועדפים
משחק הממלכה | פורומים | חדרי משחק | ממלכות אישיות | אוצרות הממלכה | משחקי תפקידים | ממלכות עתיקות | ראשי
צור קשר לוח יד שנייה   חברים באתר   בלוגים   אודות ממלכות   הרשמה   כניסה לחברים
 
צאט הממלכה קוביות משחק - זריקת קוביות פעילויות - משחק הממלכה הודעות פרטיות - חברים פורומים - הודעות אחרונות כרטיס אישי מה חדש באתר?
שלום [אורח] התחבר
 
ממלכות עתיקות - הפורטל > כתבות

אלפים מידע


3.3.2010
מידע על האלפים
דירוג מאמר
צפיות: 7816

אלפים – מידע

האלפים הנם יצורים דמויי אנוש, ניתן למוצאם כמעט בכל ספר פנטזיה והם נוכחים הרבה בספרות בכלל. הם נוצרו לראשונה על ידי ג'ון רונלד רעואל טולקין (מחבר שר הטבעות, ההוביט הסילמרליון ועוד רבים) אשר ערך אותם מהמיתולוגיה הנורדית למה שהם כיום. ברוב היצירות הם מתוארים כיצורים הדומים במבנה גופם לאדם אך נמוכים רזים וזריזים ממנו, שערם נע בין בלונד, לבן, כסוף, שחור עורבני וחום יער. אוזניהם מחודדות מעין משולש. חושיהם (בעיקר שמיעה וראיה) חדים בהרבה מהאדם הממוצע, ותוחלת חייהם גדולה ונעה בין שש מאות לאלף שנים ואף יותר, בחלק מהיצירות הם לא מתים כלל אלא רק בדרך לא טבעית.

מקור המילה "אלף" הוא מהשפה האנגלית- Elf ביחיד ו Elves ברבים. ברוב הספרים הם נקראים אלפים, אך ניתן למצוא שמכנים אותם "בני לילית", “שדים", “שדונים", “פיות" “ננסים", ו"גמדונים". עמנואל רותם הוא אשר כינה אותם לראשונה אלפים בעקבות תרגומו לטולקין ואחר כך גם לרומח הדרקון.

ניתן למצוא מספר סוגים של אלפים, הנפוצים מבניהם אלו אלפי היערות. בספרי "רומח הדרקון" ניתן למצוא שלושה סוגי אלפים- אלפי היער, האלפים הפראיים ואלפי הים. את אלפי היערות המציא במקור טולקין והם המתוארים בספריו. אלפי היער דומים לאדם בגובהם אך רזים ממנו ויפים ממנו, הם זריזים, חכמים ושנות חייהם יכולות להגיע לאלף שנה ויותר. הם מחבבים את הטבע ומאמינים שכל החיים מקודשים. האלפים הפראיים דומים לאלפי היערות אך הם פרימיטיביים יותר וחכמים פחות. אלפי הים דומים לבתולות הים (סירנות, בנות ים) מסיפורי הילדים, במקום זוג רגליים יש להם זנב דג, והם יכולים לעטות על גופם כל דמות שיבחרו. הם מעדיפים להימנע מחברת יצורים תבוניים ולכן מתחבאים במעמקי "ים הדם של עישתר".

בספריהם של טרי פראצ'ט וניל גימן האלפים הנם יצורים לא יפים במראם אך הם כריזמטיים, בעלי כוחות קסם וחכמים ולכן הם נתפסים כיפים בעיני בני האנוש.

ב"וורלד אוף וואר כרפט" ניתן למצוא סוג נוסף של אלפים- אלפי הלילה. שם הם יפים יותר וחזקים יותר אך לא משתמשים בקסם, צבע עורם סגלגל ובוהק.

בספרים רבים כגון סידרת "ממלכות נשכחות" מתוארים ה"אלפים האפלים", הם מחולקים לשני סוגים – סברטפלאר ודוקהפלאר. הסברטפלאר הנם דומים במבנה גופם לאלפים הרגילים צבע עורם שחור כלילה ושערם לבן כפנינה, הם חזקים וזריזים הרבה יותר, רעים בטבעם ונהנים להרוג ולפגוע. הם חיים תחת פני האדמה, ואויבים מושבעים לאלפים הבהירים- אלפי היער. הדוקהפלאר הם מעין רוחות רפאים שצעקתם בלבד יכולה להרוג, הם שונאים את האנשים החיים וניזונים מפחדם.

 

ניתן למצוא גם את חצאי האלף (לדוגמה: "תניס חצי אלף”-"רומח הדרקון". "אלרונד חצי אלף-שר הטבעות”) חצי אלף משמע שאחד מהוריו אלף והשני אדם. הם נוצרים בדרך כלל ממעשי אונס (כגון: תניס) אך הרבה פעמים מתוך בחירה (אלרונד).

ברוב הספרים דעותיהם של האלפים נוטות בעיקר להסתייגות מהחברה, הם מעדיפים לשכון ביערותיהם (או במעמקי האדמה והים במקרים האחרים) ולא ליצור גישה עם שאר היצורים. הם שואפים לטיפוח הטבע ולכן אוכלים צמחוני הם גרים על העצים או ביניהם מבלי לפגוע בהם. האלפים שואפים לשלמות ויופי ולכן בונים את עריהם במשך מאות ואלפי שנים לאט, לאט כדי שכל אבן וזכוכית תראה כאילו זה המקום המיועד לה מאז ומעולם. הם לא אוהבים שינוים בחייהם ומפחדים מהם.

דעתי האישית על האלפים היא: אם אתם רוצים להתרחק מהעולם כדי שלא יפגע באורח חייכם אז בבקשה, אך אל תפנו אליו בבקשות כאשר אתם בבעיות, אחרי הכול כשהוא היה בבעיות לכם לא היה משנה, אז מצדו אתם יכולים לרדת לתהום...

 
דרג את המאמר  דירוג מאמר
תוכן דירוג תאריך שם
 
‏03/‏03/‏2010 Racovsix
 
עמנואל רותם?!
גדול.
‏14/‏03/‏2010 דני דין
 
יפה!!! ‏12/‏08/‏2010 ruti0
 
הוסף תגובה   |   שלח לחבר תגובות גולשים
למאמר זה התפרסמו 4 תגובות
 
  תגובות  
  למה אתה מדרג כל כך נמוך?
אָלוֹרָן אֵלִיאָן   - ‏15/‏03/‏2010 19:50 
1.
  מה גדול בעמנואל רותם?
danid2010   - ‏17/‏03/‏2010 11:25 
2.
  אם זה לא שמו, אז מה כן?
אָלוֹרָן אֵלִיאָן   - ‏23/‏03/‏2010 20:39 
3.
  אתה צוחק, נכון?
danid2010   - ‏07/‏04/‏2010 11:36 
4.
 
חיפוש מותאם אישית של
חדרי משחק
משחק הממלכה
פורומים
חץ הזמן - סולאר קטאליסט
הורדות למשחק התפקידים חץ הזמן
סולאר קטאליסט מוצרים
הרפתקאות חץ הזמן
כתבות חץ הזמן
קדימונים וטיזרים
חוקרי חץ הזמן
ממלכות עתיקות - הפורטל
דרושים באתר
כתבות
כתבות מתורגמות
סיפורים
מיתוסים
אישים בהסטוריה
הספרייה
ביקורות סרטים
מיניאטורות
גלרית גולשים יוצרים
משחקי לוח וקלפים
מוזיקה
לוח אירועים
ספריית סרטים
קורסים וחוגים
קישורים
משחקי תפקידים
עולמות וערים
מילון מונחים משחקי תפקידים
דמויות
כלי נשק וחפצי קסם
הרפתקאות
משחקי מחשב
הורדות ועזרים
משחקים ברשת
משחקים
אוצרות הממלכה
יריד הממלכה - משחקים
רקעים לשולחן עבודה
שומרי מסך
משחקים סלולאריים
חזיונות וידאו
רדיו - טרובדור
קהילות - משחקי תפקידים
עולמות
כללי
Senctus Bellum
דמויות
סיפורים
גזעים
באנרים
לוח יד שנייה
משכילון
הקליידוסקופ
חברים באתר
  ערוצי RSS
  חיפוש באתר  
 
 
 
 
 
ראשי | אודותינו | כניסה לחברים | הרשמה | תקנון אתר | צור קשר
סרטים | זכויות רפואיות