גולשים כרגע באתר
‏יום רביעי ‏18 ‏יולי ‏2018
הפוך לדף הבית   הוסף למועדפים
משחק הממלכה | פורומים | חדרי משחק | ממלכות אישיות | אוצרות הממלכה | משחקי תפקידים | ממלכות עתיקות | ראשי
צור קשר לוח יד שנייה   חברים באתר   בלוגים   אודות ממלכות   הרשמה   כניסה לחברים
 
צאט הממלכה קוביות משחק - זריקת קוביות פעילויות - משחק הממלכה הודעות פרטיות - חברים פורומים - הודעות אחרונות כרטיס אישי מה חדש באתר?
שלום [אורח] התחבר
 
ממלכות עתיקות - הפורטל > כתבות

גמדים (גמדאים) מידע


13\03\2010
מידע כללי על הגמדים בספרות...
דירוג מאמר
צפיות: 7649

גמדים (גמדאים) - מידע.

הגמדים הנם יצורים פנטזיים מקורם הוא מהמיתולוגיה הנורדית ומשם הם התפתחו לכמה צורות.

כפי הנראה במקור גובהם היה דומה לבני האנוש. לאחר מכן הוא השתנה לפי סוג הסיפור, ברוב סיפורי הילדים גובה הגמדים מגיע לעשרה או עשרים סנטימטרים. ברוב ספרי הפנטזיה, המיתוסים, השירים והאגדות לנוער גובהם נע בין מטר למטר וחמישים כשהנפוץ יותר הוא מטר ושלושים.

ברוב הסיפורים לגמדים יש זקן בו הם מתהדרים, הרבה מהגמדים המפורסמים היו מוכנים לרדת לתהום ולא להוריד את זקנם, הרי כבודו של הגמד הוא זקנו וגמד בלי כבוד שווה פחות מגנום בעל מוח ידית דלת... גמדים כדוגמת כראס (רומח הדרקון) הורידו את זקנם כדי להראות שהם מתביישים במעשיהם או במעשי חבריהם.

הגמדים מתוארים לרוב כבעלי גוף מוצק כבד ושרירי. נשקם אף הוא כבד ומרסק בדרך כלל כגון: גרזן קרב (קרדום), פטיש מלחמה (וואר המר), נבוט וקשת מוצלבת. הגמדים מתעסקים בעיקר במלאכות הדורשות כוח כגון כריית משאבים ממעמקי האדמה, עיצוב בעץ, בניה ומלחמה. ניתן למצוא בספרות  ואגדות הילדים גם מלאכות כגון חלוקת מתנות לילד שנפלה לו שן, פיזור חול על העיניים לפני השינה ואף עזרה לאנשים מסכנים.

התחביבים הנפוצים על הגמדים הם בדרך כלל הימורים, שתייה, מסחר, חילוף מהלומות, צפייה בקרבות, השתתפות בקרבות, גילוף בעץ ושיחת רעים. אוכלוסיית הגמדים ברוב הספרים מחולקת לשבטים החיים יחד או בערים נפרדות. דוגמאות לכמה שבטים: ניידר (גמדי הגבהות), (רומח הדרקון, חלמיש כור אש), נפרדו משאר הגמדים החיים בממלכת תורברדין תחת ההר כדי לבוא במגע עם שאר העולם, הם שימשו כמטווחים בין הגמדים לשאר המינים עד שנבגדו בזמן מלחמות הגמדים. מקבת קרב, (ממלכות נשכחות, ברונור מקבת קרב) חיו בעבר בעיר היכל המית'ריל עד שבא הדרקון השחור וצבא הגמדים האפורים שלו וגרש אותם משם, לאחר שלוש מאות שנה הם, ובראשם ברונור, דריזט, וולפנגר וקטי ברי (גיבורי הסדרה) כבשו שוב את היכל המית'ריל והגנו עליו מפני האלפים האפלים. גמדוני בית, (הארי פוטר, דובי) גמדוני הבית משרתים את הקוסמים ויש להם כוח קסם חזק משל עצמם, הם לא יכולים לעזוב את האדון שלהם עד שיביא להם בגד למרות שבדרך כלל הם לא מעוניינים לעזוב אותו.

במיתולוגיה הנורדית מסופר כי האל לוקי גזז את שערה של אשת האל תור לשם שעשוע, תור איים לחסל את לוקי אם הוא לא יגרום לגמדים לחשל לאשתו שיער שעשוי מזהב. לוקי פנה לגמדים והם יצרו שלושה חפצים קסומים: השער הזהוב, החנית הקסומה גונגניר וספינה קסומה. לאחר מכן פנה לוקי לצמד גמדים אחר, ברוק ואחיו סינדרי והתערב עמם על ראשו כי לא יצליחו ליצור חפצים טובים יותר. על אף ניסיונותיו של לוקי להפריע לגמדים, הם הצליחו ליצור חזיר בר עשוי זהב, את טבעת הזהב דראופניר ואת המקבת מיולניר. השיער הזהוב והמקבת ניתנו לתור, החנית והטבעת לאודין ואילו הספינה וחזיר הבר ניתנו לפריי. האלים החליטו כי שלישית החפצים השנייה עדיפה דבר שאילץ את לוקי לרמות בהתערבות וכך להינצל...

דעתי האישית על הגמדים היא: לחיות מתחת להר? עזוב. לכרות עפרות? משעמם. לגלף בעץ? נדוש. אבל איך בדיוק אתם מצליחים להרים את הפטיש קרב הזה? בואו ותסבירו לי...

 
דרג את המאמר  דירוג מאמר
תוכן דירוג תאריך שם
 
‏14/‏03/‏2010 Racovsix
 
‏22/‏03/‏2010 Roderer Goldy'c
 
‏23/‏04/‏2010 rui
 
הוסף תגובה   |   שלח לחבר תגובות גולשים
למאמר זה התפרסמו 3 תגובות
 
  תגובות  
  נושא מעניין.
הפיה הטובה   - ‏24/‏03/‏2010 20:33 
1.
  עבדך הצנוע...
אָלוֹרָן אֵלִיאָן   - ‏03/‏04/‏2010 21:51 
2.
  נחמד
rui   - ‏23/‏04/‏2010 18:03 
3.
 
חיפוש מותאם אישית של
חדרי משחק
משחק הממלכה
פורומים
חץ הזמן - סולאר קטאליסט
הורדות למשחק התפקידים חץ הזמן
סולאר קטאליסט מוצרים
הרפתקאות חץ הזמן
כתבות חץ הזמן
קדימונים וטיזרים
חוקרי חץ הזמן
ממלכות עתיקות - הפורטל
דרושים באתר
כתבות
כתבות מתורגמות
סיפורים
מיתוסים
אישים בהסטוריה
הספרייה
ביקורות סרטים
מיניאטורות
גלרית גולשים יוצרים
משחקי לוח וקלפים
מוזיקה
לוח אירועים
ספריית סרטים
קורסים וחוגים
קישורים
משחקי תפקידים
עולמות וערים
מילון מונחים משחקי תפקידים
דמויות
כלי נשק וחפצי קסם
הרפתקאות
משחקי מחשב
הורדות ועזרים
משחקים ברשת
משחקים
אוצרות הממלכה
יריד הממלכה - משחקים
רקעים לשולחן עבודה
שומרי מסך
משחקים סלולאריים
חזיונות וידאו
רדיו - טרובדור
קהילות - משחקי תפקידים
עולמות
כללי
Senctus Bellum
דמויות
סיפורים
גזעים
באנרים
לוח יד שנייה
משכילון
הקליידוסקופ
חברים באתר
  ערוצי RSS
  חיפוש באתר  
 
 
 
 
 
ראשי | אודותינו | כניסה לחברים | הרשמה | תקנון אתר | צור קשר
סרטים | זכויות רפואיות