גולשים כרגע באתר
‏יום ראשון ‏22 ‏יולי ‏2018
הפוך לדף הבית   הוסף למועדפים
משחק הממלכה | פורומים | חדרי משחק | ממלכות אישיות | אוצרות הממלכה | משחקי תפקידים | ממלכות עתיקות | ראשי
צור קשר לוח יד שנייה   חברים באתר   בלוגים   אודות ממלכות   הרשמה   כניסה לחברים
 
צאט הממלכה קוביות משחק - זריקת קוביות פעילויות - משחק הממלכה הודעות פרטיות - חברים פורומים - הודעות אחרונות כרטיס אישי מה חדש באתר?
שלום [אורח] התחבר
 
ממלכות עתיקות - הפורטל > כתבות

איך לשפר את העלילה במשחק


27\08\2010

אתה מנחה משחק, אבל השחקנים שלך הפסיקו להתעניין בו. איפה טעית?

אתה מנחה משחק. אתה השולט בעולם. אתה האחראי על כל הדברים.

אתה השה"ם.

אבל עם הכוח הגדול באה גם האחריות הגדולה. השחקנים שלך הפסיקו להתעניין בעלילה, ואתה מחפש איך להחזיר אותם. אבל קודם כל תחפש את הטעות.


דירוג מאמר
צפיות: 7518

הבעיה :

למה הם הפסיקו להתעניין?

השחקנים שלך הם הגיבורים שלך. אומנם אתה קובע את המשחק, אבל אם הם לא ירגישו שהם המחליטים האמיתיים, והם אלו שאומרים את המילה האחרונה, ביום מן הימים, אתה עלול למצוא את עצמך ללא אף שחקן שרוצה שתנחה אותו. איפה טעית? תמיד כדאי מראש לדבר איתם עוד לפני התחלת המשחק עם העלילה. לא ספוילרים, לא רעיון, אלא סגנון. תשאל אותם: "איזה משחק אתה רוצים? שבור ת'דלת? פוליטיקה? רומנטיקה? או פשע רודף פשע?" דבר כזה באמת יכול למנוע כעסים בעתיד. אם השחקנים שלך באים על ראש לטחון אורקים כל היום, ואתה נותן להם לדון בפוליטיקה מלאת תככים רוב הזמן, יש פה בעיה. אין פה קשר בין המנחה לשחקנים.

אתה חייב להיות קשוב להם. לצרכים שלהם. אתה חייב לתת להם את מה שהם רוצים. מותר ואף רצוי לגוון בסגנונות, אבל צריך שהסגנון המרכזי של המשחק יהיה משהו רצוי, אחרת אין טעם למשחק.

כל השחקנים מרוצים, חוץ משחקן אחד

הרבה פעמים השחקנים מרוצים. אתה נותן להם את הסגנון שהם רוצים. כולם אמרו שהם מעונינים בלחימה, ואתה נותן להם לטחון גובלינים בקרבות עקובים מדם. אבל אחד השחקנים ממורמר. לרוב, אין זה בגלל שהסגנון משחק לא מועדף עליו. אם הסגנון של הלחימה לא מעניין אותו, והוא מעדיף פוליטיקה, זה בעיה, אבל לרוב פותרים אותה, כאשר נותנים למשחק גם צד פוליטי בצל כל הקרבות. אבל לרוב החוסר רצון הוא בגלל משהו אחר. זה נובע מחוסר תשומת לב. כל השחקנים הם לוחמים: אחד קוסם אדיר, אחד רוצח מסתורי, ואחד לוחם מיומן. אבל ביניהם ישנו נוכל קטן בעל פגיון עלוב שאינו מצליח להתגבר על גובלין בכוחות עצמו, וישנו כוהן טוב לב שלא מצליח לעשות דבר בלחימה, ורק מרפא את הקבוצה בסוף הקרב. פה שכחת אותם. אם לא תיתן לכל אחד מהשחקנים תחושה של "אני מאוד שימושי בקבוצה! אני תורם הרבה למשחק!", אתה עשוי להיתקל בשחקנים ממורמרים. זה לא מספיק לרפאות בכל פעם את הקבוצה. השחקנים באו לגלם במשחק גיבורים. אם לא תיתן להם את התחושה שהם תורמים למשחק באופן פעיל ועושים מעשי גבורה עיליים, אתה מפספס את הקטע.

הפתרון:

חוץ מליישם את ההצעות שלמעלה, יש פה עוד "טריקים" שעשויים לשפר את העלילה.

תחייה את המשחק.

"אתה מקבל מכתב בו כתוב...". לקבל מכתב זה מסקרן, לדעת מה כתוב בו זה מעניין, לקרוא אותו זה כיף. במקום לתאר להם מכתב מקומט שהם מוצאים בחדר, אפשר פשוט לשלוף להם דף שקימטת אותו היטב, ולתת להם לקרוא בו לבד. דברים קטנים כאלה, נותנים הרגשה מציאותית למשחק. הם מחיים אותו.

אתה יכול תמיד לתאר להם מה כתוב, אבל זה לא יהיה אותה דבר כמו להגיש להם דברים מוצקים לידיים. זה דורש הכנה לפני, אבל ממש משתלם. כמה דוגמאות לדברים פשוטים שאפשר לתת.

# מכתב

# מפה

# מפתח

# תליון

# תעודה

כמובן שאפשר גם ללכת צעד קדימה, ואם אתה משחק בעתיד אז אתה יכול לתת להם את מספר הפלאפון שלך (לא לשכוח לשנות את המענה הקולי!), או לתת להם מפתח, שבאמת פותח משהו. (אם הם יקבלו אחר כך תיבה קטנה, ויוציאו את המפתח מהכיס ויפתחו, זה יהיה מרגש). כמובן ששום דבר לא טוב בכמות אדירה, לכן אל תפציץ אותם בחפצים, אחרת הם עשויים להפסיק להתרגש בכל חפץ שתתן להם.

תיצור דבשי"ם מעניינים.

ישנם אנשים שנותנים לקבוצה שלהם תמיד לפחות דב"ש אחד בכל עלילה, כדי שיעזור להם להתקדם בעלילה. אם אתה לא מהאנשים האלה, זה הזמן להצטרף אליהם. אם יש לך כבר דב"ש תוודא שהוא דבש מעניין, ואם לא אז תעיף אותו בהזדמנות הראשונה שלך. דב"ש טוב זה דב"ש שהקבוצה אוהבת, או שלהפך ממש שונאת.

כתבו את זה כבר בעבר, אבל אני אזכיר את זה שוב, בגלל שזה מאוד חשוב: "תימנע מדבש"ים חזקים מאוד!".

דבש"ים חזקים מונעים מהקבוצה להתפתח. לא כיף לשחק עם אדם שהוא סופר חזק, סופר חכם, וסופר אמיץ. הוא לוקח את אור הזרקורים לעצמו, וגורם לשאר הקבוצה תסכול. גם אם הם כביכול מראים סיפוק מזה שהוא נלחם איתם ועוזר להם, הם לא יודעים איך לבטא את "הקנאה" שלהם בדב"ש. הם הגיבורים, לא הוא.

מצב של דב"ש חזק מאוד קורה לרוב באשמת המנחה. הוא יוצר דב"ש שיעזור לקבוצה, ונותן לו מנהיגות. ואז, בלי שהוא שם לב, הוא מתאהב בדב"ש שלו בלי כוונה. הוא ממש אוהב אותו, מתלהב מכל דבר שלו, וגורם לו להיות המנהיג והגיבור של הקבוצה.

חשוב לזכור: השחקנים הם הגיבורים, אם אתה רוצה לשחק גיבור אתה צריך לשחק, לא להנחות. שב בבית עם עצמך ותנחה אותך- לא סיפוק בלשון המעטה. אתה בא לתת לשחקנים שלך הנאה. אם לא תעשה זאת אז נכשלת בתפקידך.

שה"ם טוב נמדד בהנאת שחקניו.

אם לא תזכור את המשפט הזה תגרום להרבה בעיות במשחק.

תתאר בצורה מרשימה.

ישנה כתבה באתר, המפרטת איך לתאר בצורה טובה. כך שאם זה קשה לך, אתה יכול להסתכל עליה וללמוד כיצד לתאר. אבל הזכרתי את זה כאן, בגלל שהרבה פעמים צורת המשחק יורדת בגלל חוסר תיאור מרשים. אני שיחקתי פעם עם מישהו שהיה גדול ממני בכמה שנים. הוא היה ממש טוב במשחקי תפקידים, וישבנו ביחד בלילה אחד. עשינו קומזיץ' ושיחקנו תוך כדי צליית מרשמלו ונקניקיות. היה באותו זמן ירח מלא. הגענו לשיא המשחקיות שהייתה לי אי פעם. זו הייתה חווית הפנטזיה הכי אמיתית שהשתתפתי בה.

ובכל פעם ששיחקתי אחר כך לא הצלחתי להגיע לרמה שלו. הוא הנחה בצורה מדהימה. הוא נתן תיאור קולח, בשפה ברורה, עמוס במידע וקל במילים. מרשים.

אם תתאר: "אתה נכנס למרתף האפל" אז גרמת לירידה ברמת המשחק. עליך לתת תיאור מצמרר, או להפך מהפנט, כדי להעמיק את המשחק. ישנו הבדל גדול בין "אני נותן לו מכה אלכסונית עם החרב" לבין "אני שולף את חרבי, מביט בו בשנאה. "תמות!" אני צורח בקול רצחני בעוד אני מניף את חרבי בעוצמה בצורה אלכסונית, מנסה לפגוע בלבו הקר כקרח."

אם אתה רוצה שהשחקן שלך יתאר בצורה כזאת את מה שהוא עושה, אתה חייב להתחיל לתאר בצורה כזאת בכל פעם. לא חייבים לפרט את תיאור הקפה של הבוקר, אבל ישנם דברים שצריך לתאר בצורה כזאת. דברים שפשוט רואים שהם "דורשים" את זה.

חייה את הדמות שלך

תכריח את השחקנים שלך לחיות את הדמות שלהם. תיתן להם לפני המשחק (או באמצע אם איחרת!) למלא דברים כמו: "מהו החלום שלי, מה המוטו שלי" וכו'. תדרוש מהם לכתוב אופי ורקע על הדמות. לא בצורת: "נולדתי למשפחת איכרים ובגיל עשרים יצאתי למסע", זה לא מספיק. ככל שהרקע יותר ארוך כך יותר טוב. כך אתה גורם להם להתחבר לדמות שלהם ולשחק בצורה יותר טובה ויותר מהנה.

למלא דף דמות בנתונים חסרי משמעות רגשית זה רע. מאוד רע. אתה חייב את הנתונים האלה למשחק נורמאלי, אלא אם כן אתה משחק חופשיטה. אבל בלי רקע אופי ותיאור של הדמות, המשחק הופך למאגר נתונים משעמים של קוביות ומספרים. לא משחק תפקידים. משחק תפקידים- משחק בו משחקים דמויות. אם אתה לא יודע מה המאכל האהוב של הדמות שלך איך אתה מסוגל לשחק אותה?

במקרה כזה אומנם המשימה היא על השחקנים, אבל אתה חייב לדרוש מהם לעשות זאת.

ברגע שהם יתחילו לשחק את הדמויות שלהם המשחק יראה יותר אמיתי, ועשוי בהחלט לגרום לפריצת דרך בהנאת המשחק.

מוזיקה.

דבר שימושי למשחקי תפקידים. להכניס מוזיקה אירית טובה וישנה לכניסה לפונדק זה דבר מעולה. לתת מוזיקה עצובה לאחר מות של דב"ש זה דבר מעולה. לתת מוזיקה אימתנית ומסמרת שיער בקרב עקוב מדם, או בכניסה לטירה רדופת רוחות זה דבר מעולה.

מוזיקה מחייה את המשחק. זה יעזור להנאה של המשחק. אבל כמובן שאסור להגזים בכמות המוזיקה. אתה חייב לסנן מנגינות ולשים אותם ברגעים המתאימים. ושימוש רע במוזיקה יכול לגרום לזלזול במשחק. אתה גם חייב להתרכז במשחק. אם תקדיש למוזיקה תשומת לב רבה מדי איבדת את העיקר. אם הנגן שלך לא פועל, זה לא נורא, כי אם תתרכז בזה, במקום להכניס לאווירה של פנטזיה את השחקנים רק תרחיק אותם מהאווירה הזאת.

מוזיקה אפשר לקחת מכל מקום. משחקי מחשב, סרטים, להקות. וכו'.

אני אישית מעדיף מוזיקה ללא מילים. אני מצאתי שימוש טוב במנגינות איריות. הם מאוד שימושיות למשחק תפקידים.

ישנם המון דרכים לשפר את המשחק. אתה יכול לאמץ רק קצת דברים, אבל להשקיע בהם. אם בכל זאת אתה רוצה לעלות רמה במשחקי תפקידים, מעבר למה שאתה כרגע משחק, אתה תמיד יכול לחשוב על רעיונות חדשים. שהכל יהיו בראש של החייאת המשחק. זהו המפתח לחוויה אמיתית.

כתב: פינגו.

 
דרג את המאמר  דירוג מאמר
תוכן דירוג תאריך שם
 
יפה מאד ‏29/‏08/‏2010 קסינום סויפרנוקסיזטרוניקלבוס
 
נחמד ‏12/‏10/‏2010 dark dog
 
הוסף תגובה   |   שלח לחבר תגובות גולשים
למאמר זה התפרסמו 2 תגובות
 
  תגובות  
  בקשר למוסיקה
yosimoshe   - ‏30/‏08/‏2010 18:47 
1.
  להביא דברים למחשה
dark dog   - ‏12/‏10/‏2010 15:47 
2.
 
חיפוש מותאם אישית של
חדרי משחק
משחק הממלכה
פורומים
חץ הזמן - סולאר קטאליסט
הורדות למשחק התפקידים חץ הזמן
סולאר קטאליסט מוצרים
הרפתקאות חץ הזמן
כתבות חץ הזמן
קדימונים וטיזרים
חוקרי חץ הזמן
ממלכות עתיקות - הפורטל
דרושים באתר
כתבות
כתבות מתורגמות
סיפורים
מיתוסים
אישים בהסטוריה
הספרייה
ביקורות סרטים
מיניאטורות
גלרית גולשים יוצרים
משחקי לוח וקלפים
מוזיקה
לוח אירועים
ספריית סרטים
קורסים וחוגים
קישורים
משחקי תפקידים
עולמות וערים
מילון מונחים משחקי תפקידים
דמויות
כלי נשק וחפצי קסם
הרפתקאות
משחקי מחשב
הורדות ועזרים
משחקים ברשת
משחקים
אוצרות הממלכה
יריד הממלכה - משחקים
רקעים לשולחן עבודה
שומרי מסך
משחקים סלולאריים
חזיונות וידאו
רדיו - טרובדור
קהילות - משחקי תפקידים
עולמות
כללי
Senctus Bellum
דמויות
סיפורים
גזעים
באנרים
לוח יד שנייה
משכילון
הקליידוסקופ
חברים באתר
  ערוצי RSS
  חיפוש באתר  
 
 
 
 
 
ראשי | אודותינו | כניסה לחברים | הרשמה | תקנון אתר | צור קשר
סרטים | זכויות רפואיות