גולשים כרגע באתר
‏יום רביעי ‏18 ‏יולי ‏2018
הפוך לדף הבית   הוסף למועדפים
משחק הממלכה | פורומים | חדרי משחק | ממלכות אישיות | אוצרות הממלכה | משחקי תפקידים | ממלכות עתיקות | ראשי
צור קשר לוח יד שנייה   חברים באתר   בלוגים   אודות ממלכות   הרשמה   כניסה לחברים
 
צאט הממלכה קוביות משחק - זריקת קוביות פעילויות - משחק הממלכה הודעות פרטיות - חברים פורומים - הודעות אחרונות כרטיס אישי מה חדש באתר?
שלום [אורח] התחבר
 
ממלכות עתיקות - הפורטל > כתבות

בקיצור - פראנויה


12\09\2010

פרנויה הוא משחק תפקידים עתידני המתרחש בעולם שמושפע מאורוול, קפקא והאחים מרקס.

פרנויה יצא ב-1984, השנה שבה מתרחש הסיפור של אורוול 1984 ומאפשר לשחק בעולם דומה מאוד.

לפרנויה צריך 3-6 שחקנים ומנחה, מומלץ גם ספר חוקים וצריך קובית ק20.

 


דירוג מאמר
צפיות: 7718

רקע כללי

המחשק בפרנויה מתרחש בעיר עתידנית ותת קרקעית בשם אלפא קומפלקס, העיר נמצאת מתחת לקרקע של כל כדור הארץ והיא נשלטת ע"י מחשב מטורף ופרנואידי. במשחק הדמויות משחקות את מחסלי הבעיות של העיר, הם מחסלים בוגדים ובין השאר מנסים לשרוד.

המחשב

המחשב הוא השליט של אלפה קומפלקס, הוא קובע כל דבר בעיר ונמצא בכל מקום, הוא קובע איפה אתה חי, מה אתה אוכל, איפה מותר לך להיות ומתי. זה כיף, המחשב אומר זאת. המחשב היה פעם מחשב עירוני פשוט, לפני המלחמה, מאז הוא התחזק וכעת הוא הראש של אלפה קומפלקס. המחשב עדיין רוצה לעזור לכולם והוא נחמד וסימפטי.

בוגדים

רשימת הבגידות גדולה מאוד וכוללת דברים כמו להיות מוטנט, להיות חבר באגודה סודית, לא להיות שמח, לא להיות נקי, לרצות לחסל את המחשב, להתווכח עם המנחה, לשקר למנחה, להראות ידע בחוקים ועוד... העונש על בגידה הוא מוות. כולם בוגדים, מלבד המחשב, כולם שמחים, כולם נקיים, כולם חייבים להיות בוגדים בשביל לשרוד.

מוטנטים

בפרנויה, כל אדם הוא מוטנט, העונש על להיות מוטנט הוא מוות, למוטנטים יש כוחות מיוחדים שהם יכולים להשתמש בהם אבל מלבד השם המבלבל אין להם שום מושג על הכוח, אם הם מתגלים כמשתמשים בכוח המוטנטי שלהם(או הכוחות) הם מוכרזים כבוגדים, אם אין הוכחה למוטנטיות אצל המטרה, אסור לפגוע בו. כוחות מוטנטים כוללים אוכל חומר, התחדשות, ראיית רנטגן ועוד. השם לרוב חסר כל קשר כמעט לכוח. כשכוח מוטנטי נכשל, כולם באיזור יודעים את זה.

אגודות סודיות

בפרנויה, כולם חברים באגודות סודיות, העונש על חברות בהן הוא... מוות... אם אין הוכחה לחברות באגודה סודית, הדמות לא נחשבת כבוגדת מהבחינה הזו. האגודות כוללות מסגידה למחשב ועד להשמיד מוטנטים, להביא את המוטנטים לשליטה, לחזור למצב של המאה ה-20 ועוד... לכל אגודה יש יריבים ובעלי ברית, כולם יודעים על קיום האגודות, על בעלי הברית ועל האויבים.

סיווגים

בפרנויה, לכל אזרח שמח יש סיווג, סיווג מייצג עד כמה המחשב סומך עליו. הסיווג הנמוך ביותר הוא אינפרא אדום, הגבוה ביותר הוא אולטרה סגול, הדמויות הן בסיווג אדום. סיווג גבוה יותר מאפשר לתת פקודות לסיווגים נמוכים יותר, לקבל ציוד טוב יותר, לקבל יותר כסף, לאכול אוכל טוב יותר, לגור בבתים טובים יותר וכדומה... יש 9 סיווגים בפרנויה: אינפרא אדום, אדום, כתום, צהוב, ירוק, כחול, אינדיגו, סגול, אולטרא סגול. אזרח שמח בסיווג מסוים חייב ללכת בבגדים של הסיווג ואסור לו להסתובב באזורים של סיווגים גבוהים יותר ולהשתמש בציוד לסיווג גבוה יותר. השיטה לזכירת הסיווגים היא ROY-G-BIV שזה האות הראשונה של כל סיווג מלבד אינפרא אדום ואולטרה סגול. אינפרא אדום הולכים בבגדים שחורים ואולטרה סגול הולכים בבגדים לבנים.

שמות

השמות בפרנויה הם כמו תעודת זהות, יש שם שם, סיווג, אזור לידה ומספר קלון. לדוגמה, ניקח את השם ROY-G-BIV-4 ROY זה השם, G זה הסיווג כלומר ירוק, BIV זה אזור הלידה ו-4 זה מספר הקלון. כשיוצרים שם, החלק הראשון יכול להיות כל צירוף, החלק השלישי הוא כל 3 אותיות, החלק השני הוא האות הראשונה של הסיווג, לאינפרה אדום אין את החלק הזה ולאולטרה סגול זה U.

מספר קלון

בפרנויה, לכל אחד יש קלונים, קלונים הם בעצם העתקים של השחקן או כל אזרח שמח אחר. כל שחקן מתחיל בתור הקלון הראשון מבין שישה ולכן מספרו 1. כשהוא מת(וזו רק שאלה של זמן) מופיע תוך חצי דקה עד 10 דקות לסיווג אדום קלון אחר שדומה בכל דבר מלבד הכוח המוטנטי שיכול להשתנות. אתה חוזר כאזרח שמח ולא בוגד עד שיוכיחו אחרת.

כסף

בפרנויה לכל אזרח שמח יש כסף שהוא מקבל כמשכורת ובונוסים על דברים מיוחדים, העיר בנויה כך שכל אזרח שמח מלם את המשכורת שלו על השירותים שהמחשב נותן לו כמו אוכל, מגורים, עוזרים(לסיווגים גבוהים) ודברים אחרים. שחקנים יכולים להשתמש בכסף בשביל לקנות דברים מהשוק החוקי שכוללים רכבים ודברים יקרים אחרים או שהם יכולים לקנות בשוק השחור ששם מוכרים כל דבר אחר בערך, קנייה בשוק השחור היא בגידה. בשוק השחור אפשר למצוא דברים כמו מחשבון שהוא לכתומים, משקפי שמש לירוקים ופצצת אדום לסגולים. הכסף נקרא קרדיטים, משכורת לאדום היא 1,000 קרדיטים לחודש.

התנהלות המשחק

פרנויה מתנהל ככל משחק תפקידים אחר מהבחינה של תקשורת גלויה אבל כל שחקן עלול להרוג אותך, מקליטים אותך כל הזמן, רובוטי ניקיון מסתובבים בכל מקום ואחד מהשחקנים הוא גם אחראי ניקיון, יש אחראי נאמנות, יש אחראי שמחה(שמשמח ע"י הזרת תרופות משמחות), יש מנהיג(שלא עושה כמעט כלום), יש אחראי הקלטה ויש אחראי ציוד ניסיוני. הקבוצה מקבלת משימה ותדרוך ע"י אחד מהאזרחים השמחים בסיווג גבוה, משם הם נשלחים לאחראי ציוד למחסלי בעיות שנותן ציוד נסיוני. ציוד נסיוני הוא ציוד ניסיוני, אתה יודע בערך מה הוא עושה, לא לקבל את הציוד זה בגידה, ציוד נסיוני לעיתים קרובות מכשיל שחקנים אבל אם לא משתמשים בו זו בגידה גם. משם הם יוצאים לאיזור שבו נמצא הבוגד, מצליחים או נכשלים ולבסוף, אחרי שהם מצליחים הם מקבלים תשלום ונשלחים לעבודתם הרגילה עד למשימה הבאה שלא מאחרת לבוא.

רוב התקשורת במשחק היא באמצעות פתקים ששחקנים מעבירים זה לזה ו/או למנחה, במשחק אין שום בעיה לשקר, להסתיר מידע או להאשים אחרים, זה חלק מהדרכים לשרוד. בפתקים אפשר לרשום כל דבר, החל מלהשתמש בכוח המוטנטי ועד לתכנן איך להרוג את המנהיג.

קומוניסטים

האגודה השנואה מכל באלפה קומפלקס היא הקומוניסטים, הם טוענים שכול האזרחים השמחים צריכים להיות שווים, הם מחלקים תעמולה, מפוצצים דברים והכי נורא, הם לא שמחים ומעציבים אחרים!!! האגודה הקומוניסטית היא עוד אגודה סודית ומנסה להסתיר את חבריה ועדיין לפרסם את הרעיונות שלה.

מנחה

בפרנויה, אחד מהדברים הפשוטים ביותר הוא להיות מנחה, מה שאתה קובע קורה, אסור להתווכח איתך, אסור לשקר לך, אסור לדעת משהו שאתה לא יודע ואם משהו לא קורה כמו שאתה רוצה, מותר לך להחזיר את המשחק למסלול.

הספר

הספר של פרנויה מתחלק לשני חלקים, חלק אחד לסיווג אדום, הוא החלק הקטן וכולל את מה שהדמויות יודעות, אסור להן לדעת יותר, שאר הספר הוא למנחה בלבד ומיוצג כאולטרה סגול, השחקנים יכולים לקרוא אותו אבל אסור להם לדעת מה יש בו. יש בספר הרפתקה מוכנה בפרנויה. הספר מתחיל במה היה קורה אם מו"ד היה משוחק בסגנון פרנויה ובמה שחקן משחקי תפקידים מנוסה צריך לשכוח.

מהניסיון

מהניסיון שלי כמנחה, יצא לי להנחות לקבוצות של 6 שחקנים, יותר שחקנים, יותר כיף ובאמת, השחקנים נהנו מכל רגע וצחקו מכל רגע. תחפשו קבוצה שיש לה הרבה חוש הומור ואהבה לנונסנס ושאין לה בעיה לזרוק את כל מוסכמות משחקי התפקידים לפח, המשימות קצרות, בין שעתיים לשש וכוללות הרבה בגידות ויריות, מגוון המשימות המוכנות מצוין והמשימות עצמן מצוינות.

תישארו שמחים ונקיים ואל תבגדו במחשב.

תקנו את פרנויה, המחשב אומר זאת, המחשב הוא ידידכם, אתם לא סומכים על המחשב?

Yosimoshe-U-Hen-2

 
דרג את המאמר  דירוג מאמר
תוכן דירוג תאריך שם
 
נשמע מגניב...
‏12/‏09/‏2010 פינגו
 
ענק ‏12/‏09/‏2010 leli
 
נראה טוב ‏12/‏09/‏2010 Racovsix
 
הוסף תגובה   |   שלח לחבר תגובות גולשים
למאמר זה התפרסמו 2 תגובות
 
  תגובות  
  מגניב!
פינגו   - ‏12/‏09/‏2010 10:52 
1.
  תודה, תודה
yosimoshe   - ‏12/‏09/‏2010 18:11 
2.
 
חיפוש מותאם אישית של
חדרי משחק
משחק הממלכה
פורומים
חץ הזמן - סולאר קטאליסט
הורדות למשחק התפקידים חץ הזמן
סולאר קטאליסט מוצרים
הרפתקאות חץ הזמן
כתבות חץ הזמן
קדימונים וטיזרים
חוקרי חץ הזמן
ממלכות עתיקות - הפורטל
דרושים באתר
כתבות
כתבות מתורגמות
סיפורים
מיתוסים
אישים בהסטוריה
הספרייה
ביקורות סרטים
מיניאטורות
גלרית גולשים יוצרים
משחקי לוח וקלפים
מוזיקה
לוח אירועים
ספריית סרטים
קורסים וחוגים
קישורים
משחקי תפקידים
עולמות וערים
מילון מונחים משחקי תפקידים
דמויות
כלי נשק וחפצי קסם
הרפתקאות
משחקי מחשב
הורדות ועזרים
משחקים ברשת
משחקים
אוצרות הממלכה
יריד הממלכה - משחקים
רקעים לשולחן עבודה
שומרי מסך
משחקים סלולאריים
חזיונות וידאו
רדיו - טרובדור
קהילות - משחקי תפקידים
עולמות
כללי
Senctus Bellum
דמויות
סיפורים
גזעים
באנרים
לוח יד שנייה
משכילון
הקליידוסקופ
חברים באתר
  ערוצי RSS
  חיפוש באתר  
 
 
 
 
 
ראשי | אודותינו | כניסה לחברים | הרשמה | תקנון אתר | צור קשר
סרטים | זכויות רפואיות