גולשים כרגע באתר
‏יום ראשון ‏22 ‏יולי ‏2018
הפוך לדף הבית   הוסף למועדפים
משחק הממלכה | פורומים | חדרי משחק | ממלכות אישיות | אוצרות הממלכה | משחקי תפקידים | ממלכות עתיקות | ראשי
צור קשר לוח יד שנייה   חברים באתר   בלוגים   אודות ממלכות   הרשמה   כניסה לחברים
 
צאט הממלכה קוביות משחק - זריקת קוביות פעילויות - משחק הממלכה הודעות פרטיות - חברים פורומים - הודעות אחרונות כרטיס אישי מה חדש באתר?
שלום [אורח] התחבר
 
ממלכות עתיקות - הפורטל > כתבות

שדים במו"ד


17\09\2010

על שדים במו"ד, ועל האזכורים המיתולוגיים הנוצריים בגלל שהשדים במו"ד מאוד מבוססים עליהם.

 נכתב ע"י - yosimoshe


דירוג מאמר
צפיות: 8050

השדים במיתולוגיה הנוצרית

במיתולוגיה הנוצרית, מוזכרים השדים בתור עוזריו הפחותים של השטן, הם חיים בגיהינום, והם מלאכים שנפלו איתו משמיים בעקבות ביצוע חטא נוראי לפי הנצרות, חטא התאווה. השדים והשטן נשלחו ע"י אלוהים למקום חדש, הגיהינום והתכערו מאוד. התיאור הטוב ביותר שיש לנו על השדים, השטן והגיהינום לפי תפיסת הנוצרים הוא התיאור שקיבלו שהופיע בתופת של דנטה מתוך הקומדיה האלוהית. שם הם נמצאים בין השכבות, רובם מעופפים גם, דואגים שהנשמות של החוטאים יסבלו. בגיהינום של דנטה יש 9 שכבות, כמו בגיהינום במו"ד אבל זה נושא לכתבה אחרת.

הגדרת השדים במו"ד עד מהדורה שלישית

בכל המהדורות עד וכולל המהדורה השלישית מוגדרים השדים כחוצנים מנטייה תוהו-רשע החיים בשאול, הנלחמים זה בזה ובשטנים ובמלאכים.

השדים במוד"מ מהדורה ראשונה

במבוכים ודרקונים מורחב מהדורה ראשונה השדים קיבלו מישור משלהם, השאול, הם חיים בשאול ונלחמים נגד שטנים ומלאכים. בשאול יש 666 שכבות, מתוארים 5 נסיכי שדים שהם דמוגורגון(נסיך השדים), אורקוס(נסיך האל מתים), ג'ובליקס(השד החסר הפנים), ינגהאו(נסיך הנולים) . רוב השדים חסרי שם, הם נקראים סוג 1, 2, 3, 4 וכן הלאה, החזק ביותר הוא 6. השדים עם השם הם נסיכי השדים, סקאבוס ועוד אחד חלש שמכונה חצי שד. הסקאבוס היא שדה שמקורה הוא במיתולוגיה היהודית, הבסיס שלה הוא לילית, היא מגיעה לגברים ישנים, אונסת אותם ומולידה מהם שדים, היא גם עושה את זה לשדים. היא מורידה דרגות בנשיקות שלה ובעלת יכולת מדהימה לשליטה באחרים. השדים בעלי יכולות דמויות לחש הכוללות זימון שדים אחרים.

השדים במו"ד מהדורה שלישית

במהדורה השלישית מס' השדים קיבל קפיצה רצינית ועומד על 52 סוגים ועוד 30 וכמה נסיכי שדים שקיבלו שדים. מס' השכבות בשאול גדל לאינסוף שכבות. השדים עצמם קיבלו שם ונוצר עניין פוליטי מוגבר בין השדים. מס' נסיכי שדים חדשים התווספו הכוללים את מלקנטת, את אובוקס אוב, את דגון ועוד כמה. יצא ספר שלם בנושא השדים הכולל ביולוגיה, תזונה, תפקידים ופירוט על מקומות מרכזיים בשאול כולל כ-30 שכבות. הספר הוא ספר שרובו משחקי, כלומר בלי חוקים. בין תפקידי השדים אפשר למצוא את האכזרי, את השליט, את המניפולאטור, את הרוצח ועוד. לכל סוג יש דוגמאות והסברים על טקטיקה. החומר המשחקי על כל אחד מהשדים הורחב. נסיכי השדים נלחמים ביניהם. דמוגורגון וגראז'ט תקפו את אורקוס והרגו אותו, הוא חזר לחיים כסוג של שד אל מת וכעת הוא נסיך האל מתים. דמוגורגון תקף את גראז'ט וכלא את סגנו בכלא מבודד בשאול. חידוקל למשל מרומח הדרקון מצא את מקומו בשאול וכנ"ל אפפ, הנחש שנלחם נגד האל רע במיתולוגיה הנוצרית. מלקנטת היא מלכת הסקבוסיות, היא הולידה ילדים מכמעט כל נסיכי השדים האחרים ונמצאת בסוג של מלחמה קרה עם גראז'ט, היחיד שהצליח לסרב לה. כל נסיך שדים כמעט קיבל שכבה בשאול, גראז'ט קיבל 3. תפקידי ותארי נסיכי השדים לא השתנו יותר מדי מעבר. בשאול נמצאת גם האלה לולת', אלת העכביש והאלפים האפלים. השדים מתחלקים ל-4 סוגים, רגילים, טאנארי שהם השליטים, אובירית' העתיקים ועוד סוג שמתמחה בשליטה.

השדים במו"ד מהדורה 4

במהדורה הרביעית של מו"ד השדים עברו מהפך רציני, הם איבדו את המישור שלהם, השטנים ובראשם אשמדאוס(שמבוסס במקצת על השטן היהודי אשמדאי ובעיקר על השטן הנוצרי) טבחו בהם, הם נחלשו, הם איבדו מהמגוון שלהם, החומר המשחקי ירד, הסקאבוס, אולי השד המופרסם ביותר הפך לשטן, הם איבדו מהמעמד שלהם. במגדיר המפלצות הראשון הביאו את הפרטים של אורקוס, בשני של דמוגורגון ובשלישי של לולת'. השדים חיים במהדורה 4 בים האסטרלי. מישור המחבר בין כל המישורים האחרים. הם שמרו למרות הכל על הנטייה שלהם. במהדורה הזו נפלה ההגדרה הקודמת בין שלל שינויים אחרים. כמו למשל שהשדים לא חוצנים יותר, חלקם אפילו דמויי אדם מפלצתיים. למהדורה 4 יצא ספר על שדים אבל הוא כולל כמעט אך ורק חומר מכני.
 
 
 
 
 
דרג את המאמר  דירוג מאמר
מאמר זה לא דורג עדיין ע"י גולשים , היה הראשון לדרג את המאמר
 
הוסף תגובה   |   שלח לחבר תגובות גולשים
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות
 
  תגובות  
  חצוף
אינויאשה ואלי   - ‏13/‏02/‏2015 17:25 
1.
 
חיפוש מותאם אישית של
חדרי משחק
משחק הממלכה
פורומים
חץ הזמן - סולאר קטאליסט
הורדות למשחק התפקידים חץ הזמן
סולאר קטאליסט מוצרים
הרפתקאות חץ הזמן
כתבות חץ הזמן
קדימונים וטיזרים
חוקרי חץ הזמן
ממלכות עתיקות - הפורטל
דרושים באתר
כתבות
כתבות מתורגמות
סיפורים
מיתוסים
אישים בהסטוריה
הספרייה
ביקורות סרטים
מיניאטורות
גלרית גולשים יוצרים
משחקי לוח וקלפים
מוזיקה
לוח אירועים
ספריית סרטים
קורסים וחוגים
קישורים
משחקי תפקידים
עולמות וערים
מילון מונחים משחקי תפקידים
דמויות
כלי נשק וחפצי קסם
הרפתקאות
משחקי מחשב
הורדות ועזרים
משחקים ברשת
משחקים
אוצרות הממלכה
יריד הממלכה - משחקים
רקעים לשולחן עבודה
שומרי מסך
משחקים סלולאריים
חזיונות וידאו
רדיו - טרובדור
קהילות - משחקי תפקידים
עולמות
כללי
Senctus Bellum
דמויות
סיפורים
גזעים
באנרים
לוח יד שנייה
משכילון
הקליידוסקופ
חברים באתר
  ערוצי RSS
  חיפוש באתר  
 
 
 
 
 
ראשי | אודותינו | כניסה לחברים | הרשמה | תקנון אתר | צור קשר
סרטים | זכויות רפואיות