גולשים כרגע באתר
‏יום ראשון ‏22 ‏יולי ‏2018
הפוך לדף הבית   הוסף למועדפים
משחק הממלכה | פורומים | חדרי משחק | ממלכות אישיות | אוצרות הממלכה | משחקי תפקידים | ממלכות עתיקות | ראשי
צור קשר לוח יד שנייה   חברים באתר   בלוגים   אודות ממלכות   הרשמה   כניסה לחברים
 
צאט הממלכה קוביות משחק - זריקת קוביות פעילויות - משחק הממלכה הודעות פרטיות - חברים פורומים - הודעות אחרונות כרטיס אישי מה חדש באתר?
שלום [אורח] התחבר
 
ממלכות עתיקות - הפורטל > כתבות

כפירה אפלה


24.10.10

Dark heresy (כפירה אפלה) הוא משחק תפקידים עתידני המבוסס על משחק המיניאטורות warhammer 40,000 ומתרחש במילניום ה-41. זהו משחק חקירה, אימה ואקשן.


דירוג מאמר
צפיות: 7499

רקע

כפירה אפלה מתרחש בעולם שלנו, אלפי שנים בעתיד. האנושות יצרה אימפריה ברוב הגלקסיה באזור המילניום ה-15, באותה תקופה התגלתה דרך לעבור ליקום מקביל מעוקם שבעזרתו אפשר לעבור את מהירות האור ועדיין לשמור על חוקי הפיסיקה. היקום המקביל הזה מושפע מרגשות כל הגזעים התבוניים בגלקסיה, בשלב זה נוצרו גם המוטנטים שהיו להם כוחות טלפתיים בעוצמה אדירה. במילניום ה-20 פרצו סופות כאוס שם, סופות שהביאו גם את יצורי הכאוס, יצורים נוראיים הניזונים משפיותם של בני אדם. מהמילניום העשרים ועד ל-30 נלחמו בני האדם נגד יצורי הכאוס ועמדו מול תבוסה, יצורי הכאוס נמשכו מאוד למוטנטים. במילניום ה-31 הקים הקיסר, שהיה המוטנט החזק ביותר בכל ההיסטוריה האנושית את לגיונות נחתי החלל ואיתם כבש את רוב הגלקסיה, הביס את יצורי הכאוס ויצר את מה שמכונה האימפריום. עדיין, לא היה אפשרי לעבור ביקום המקביל, הוא שרץ ביצורי כאוס נוראיים שיכלו להשתלט על בני אדם בלי שאף אחד ידע זאת. במילניום ה-33 השתלטו יצורי כאוס על אחד מסגניו של הקיסר, הורוס, והוא לקח 4 לגיונות מנחתי החלל ותקף את האימפריום. הקיסר, נלחם נגדו והרג אותו אך נפצע קשה, וכעת הוא חי בזכות מכונת החייאה משוכללת שנקראת "כס הזהב". השפות הנפוצות הן גותית נמוכה וגותית גבוהה.

הדמויות שייכות לגוף מרכזי באימפריום, האינקוויזציה, מטרתם היא לתפוס אנשים ומוטנטים שיצורי כאוס השתלטו עליהם ולהרוג אותם.

מכניקה

המכניקה בכפירה אפלה פשוטה יחסית, לדמויות יש 9 תכונות בסיסיות, קרב פנים אל פנים(לתקיפה מקרוב), נשקי טווח(לתקיפה מרחוק), כח, עמידות, זריזות, תבונה, תפיסה, כח רצון וכריזמה. כל תכונה נמדדת באחוזים. כדי להצליח בפעולה צריך לגלגל 2ק10(אחד לעשרות ואחד ליחידות) ולהוציא מספר שווה או פחות לדירוג התכונה. יש גם מיומנויות שכל אחת מהן מקושרת לתכונה, המיומנויות הן דברים מיוחדים כדוגמת לשכנע, להסתתר וכדומה, חלקן נותנות בונוסים לגלגול, אם יש לך את המיומנות, אתה מגלגל רגיל, אם זה משהו שכל אחד יכול לעשות(לשכנע לדוגמה) מגלגים נגד חצי מהדירוג, אם לא(לדוגמה לדבר שפה) אי אפשר לעשות זאת. ספרת העשרות נקראת תוסף היכולת, כמות העשרות מתחת ליכולת נקראת דרגות הצלחה(ככה שלדוגמה, אם בגלגול נשקי טווח[יכולת 32 נגיד] גלגלתי 12 יש לי 2 דרגות הצלחה), במקרה של גלגולים נגדיים, מנצח זה שיש לו הכי הרבה דרגות הצלחה.. יוזמה נקבעת לפי גלגול 1ק10+תוסף זרז. כשתוקפים מגלגלים את היכולת המתאימה,\ בהצלחה פוגעים. לכל נשק יש נזק מסוים(מס' מסוים של גלגולי ק10), מהנזק מורידים את דירוג השריון(לדוגמה, 10 נזק ודירוג שריון 2 אומר שסופגים רק 8 נזק), מזה מורידים את תוסף העמידות ואת מה שנשאר מורידים מהפצעים, כשהפצעים מגיעים ל-0, מתים.

המשחק עצמו

המשחק עצמו הוא משחק עם דגש על חקירה ואימה, הדמויות נשלחות ע"י המעסיק שלהן, אינקוויזטור בדרגה גבוהה משלהם לגלות אם אנשים מסוימים נשלטים ע"י יצורי כאוס, הדמויות צריכות להגיע לאדם, לגלות אם החשדות נכונות, אם כן מותר להן לעשות לו מה שירצו. אם לא, אסור להן לפגוע בו והן יכולות להמשיך לחקור.

ניסיון שלי מהשיטה

את השיטה הנחה לי מיכאל פבזנר(ODDin) באייקון האחרון, הצלחנו להרוס את המשימה, במקום לחקור הלכנו ישר על להלחם, אל תחזרו על אותה טעות(אני לא אספק עוד מידע כי יכול להיות שמיכאל עוד מנחה את ההרפתקאה הזו). אני שיחקתי בגרסה הפשוטה יותר...

 
דרג את המאמר  דירוג מאמר
מאמר זה לא דורג עדיין ע"י גולשים , היה הראשון לדרג את המאמר
 
הוסף תגובה   |   שלח לחבר תגובות גולשים
למאמר זה התפרסמו 3 תגובות
 
  תגובות  
  נחמד...
פינגו   - ‏28/‏10/‏2010 19:03 
1.
  כמו שביקשת, קישור לעוד חומר
yosimoshe   - ‏28/‏10/‏2010 19:12 
2.
  יוסי,
אָלוֹרָן אֵלִיאָן   - ‏31/‏10/‏2010 17:32 
3.
 
חיפוש מותאם אישית של
חדרי משחק
משחק הממלכה
פורומים
חץ הזמן - סולאר קטאליסט
הורדות למשחק התפקידים חץ הזמן
סולאר קטאליסט מוצרים
הרפתקאות חץ הזמן
כתבות חץ הזמן
קדימונים וטיזרים
חוקרי חץ הזמן
ממלכות עתיקות - הפורטל
דרושים באתר
כתבות
כתבות מתורגמות
סיפורים
מיתוסים
אישים בהסטוריה
הספרייה
ביקורות סרטים
מיניאטורות
גלרית גולשים יוצרים
משחקי לוח וקלפים
מוזיקה
לוח אירועים
ספריית סרטים
קורסים וחוגים
קישורים
משחקי תפקידים
עולמות וערים
מילון מונחים משחקי תפקידים
דמויות
כלי נשק וחפצי קסם
הרפתקאות
משחקי מחשב
הורדות ועזרים
משחקים ברשת
משחקים
אוצרות הממלכה
יריד הממלכה - משחקים
רקעים לשולחן עבודה
שומרי מסך
משחקים סלולאריים
חזיונות וידאו
רדיו - טרובדור
קהילות - משחקי תפקידים
עולמות
כללי
Senctus Bellum
דמויות
סיפורים
גזעים
באנרים
לוח יד שנייה
משכילון
הקליידוסקופ
חברים באתר
  ערוצי RSS
  חיפוש באתר  
 
 
 
 
 
ראשי | אודותינו | כניסה לחברים | הרשמה | תקנון אתר | צור קשר
סרטים | זכויות רפואיות