גולשים כרגע באתר
‏יום ראשון ‏15 ‏יולי ‏2018
הפוך לדף הבית   הוסף למועדפים
משחק הממלכה | פורומים | חדרי משחק | ממלכות אישיות | אוצרות הממלכה | משחקי תפקידים | ממלכות עתיקות | ראשי
צור קשר לוח יד שנייה   חברים באתר   בלוגים   אודות ממלכות   הרשמה   כניסה לחברים
 
צאט הממלכה קוביות משחק - זריקת קוביות פעילויות - משחק הממלכה הודעות פרטיות - חברים פורומים - הודעות אחרונות כרטיס אישי מה חדש באתר?
שלום [אורח] התחבר
 
ממלכות עתיקות - הפורטל > אישים בהסטוריה

רספוטין


23.1.2007
משורר, קוסם, מרפא, נביא, נזיר קדוש
דירוג מאמר
צפיות: 7678

רספוטין

גרגורי יפימוביץ' רספוטין ידוע בהיסטוריה כמרפא – מיסטיקן סיבירי, אשר סיפור חייו סופר פעמים רבות במהלך השנים. אחת הבעיות העיקריות היא המסתוריות ואי ההתאמה הקשורות בתיאור חייו.

מעט מאוד ידוע על מהלך 40 שנות חייו הראשונות של רספוטין, בתקופה זו לא היתה קיימת תקשורת כתובה והפרטים הידועים לנו כיום הועברו על ידי סיפורים מפה לאוזן וכללו סיפורי מעשיות מסתוריים באשר לכוחות הריפוי והחזיונות שלו. אולם, למרות זאת קיימות מספר עובדות אשר אושרו על ידי היסטוריונים . ישנה תמימות דעים כי רספוטין נולד בין 1864-1865 למשפחת איכרים חסרת השכלה ודלת אמצעים. ביתו היה בכפר קטן הנקרא פוקרובסקויה , בסיביר לא רחוק מההרים האוראליים. כבר בהיותו נער יצא שמו כהולל, פרוע ומופקר אלא שבהגיעו לשנתו ה-18 עבר רספוטין שינוי דתי אשר בעקבותיו עזב את כפרו והגיע למנזר Verkhoture, שם הוא התוודע לכת דתית קיצונית בשם Khlysty . אף על פי שהגיע למנזר והצטרף לכת הקיצונית, לא הפך רספוטין לנזיר. אולם, מסעו זה היווה את ראשית דרכו לכוח ותהילה.

בגיל 19 חזר רספוטין לכפרו ונשא לאישה את Prakovia Fyodorovna ונולדו להם שלושה ילדים: דמיטרי (1897), מריה (1898), ורוורה (1900). למרות נישואיו לא נפסקו נדודיו של רספוטין והוא המשיך במסעותיו למקומות בעלי משמעות דתית כמו יוון, ירושלים וכד'. בשלב זה הוא החל לטפח סביבו מיתוס של איש מסתורין ושמו כמרפא חולים וחוזה את העתיד, הלך לפניו.

במהרה החלו אנשים רבים להגיע ממקומות רחוקים בחיפוש אחר כוחותיו המסתוריים והתמורה לשרותיו היתה במתנות של כסף ומזון. לרספוטין לא היתה השכלה אקדמית ומעולם לא עבר לימוד (לטווח ארוך) רוחני ודתי ולכן יכולותיו התאטרליות הפכו למועילות מאוד.

על פי הסיפורים, בעודו חורש באדמה היתה לו לפתע הארה ובה הופיעה בפניו האם הקדושה שסיפרה לו על בנם הצעיר של הצאר ניקולאי השני והצארינה אלכסנדרה והורתה לו ללכת לעמוד לצידו של הילד בכדי לעזור לעצור את הדימומים שלו שהופיעו כתוצאה ממחלת ההמופיליה.

גיחתו הראשונה של רספוטין בכיוון סט. פטרסבורג נעשתה כבר בשנת 1902 כאשר ביקר בעיר Kazan ליד נהר הוולגה, שם למד בפעם הראשונה על התרבות והמסורת האירופאית ושם בפעם הראשונה החל במהירות לאסוף סביבו קבוצת מאמינים, חברים ומכירים מקרב אנשי החברה הגבוהה. אלו החשיבו אותו כאיש האלוהים שמוביל אותם.

רספוטין הגיע לסט. פטרסבורג בזמן מוצלח מבחינתו, בתקופה זו מנהיגי הכנסיות ערכו חיפושים אחר אנשים מסוגו, הם חיפשו אנשים בעלי השפעה דתית המחזיקים בידם כוח רב על האוכלוסיה. רספוטין היה מצד אחד איכר פשוט, יעיל וישיר ומצד שני היה בעל כוח שכנוע רב שהצליח לשבות את האוכלוסיה בתואנה כי יש בידיו את הכוח לחזות ולרפא. למרות כוחו הרב ושמו כקדוש, לא כולם ראו אותו באור חיובי. אויביו האשימו אותו כמי שעושה שימוש ציני בדת בכדי לכסות על תאוותו לסקס, כסף וכוח.

רספוטין הגיע לסט. פטרסבורג כבר ב- 1905, אולם הוזמן לחצר המלכות רק בשנת 1907 במטרה לטפל בהתקפת דימומים נוספת בה לקה הנסיך אלכסיי. הצאר והצארינה היו מאוד דיסקרטים בכל הנוגע למחלת בנם מחשש שהנושא לא יתגלה באופן פומבי, הגילוי היה פוגע בסיכוייו של הנסיך להפוך לצאר. מחלת ההמופליה היתה נפוצה מאוד בקרב בני המלוכה האירופאית ועברה בתורשה מאם לבנה. יכולתו המסתורית של רספוטין לרפא את דימומיו של אלכסיי שכנעו את הצארינה אלכסנדרה כי רספוטין אכן נשלח על ידי אלוהים. במחשבתה, הוא היווה את התשובה לתפילותיה לגבי בריאותו של בנה.

השפעתו של רספוטין על הממשלה האימפריאלית עמדה במרכז ויכוח שנמשך עשרות שנים. קשריו הקרובים מאוד עם הצארינה סללו את דרכו לצבירת עוצמה והשפעה פוליטית רבה מאוד. במהלך מלחמת העולם ה- 1 שהה הצאר ניקולאי השני בחזית, והצארינה עמדה בראש הממשלה האימפריאלית. אלכסנדרה היתה נסיכה גרמנית ובתקופה שבה היתה רוסיה במלחמה נגד גרמניה, העם הרוסי שנא אותה בגלל מוצאה. אין ספק בקרב ההיסטוריונים שרספוטין נתן עצות רבות לצארינה בכל הנוגע לניהול הממשלה וכל המלצותיו אושרו על ידי הצאר ניקולאי השני אשר היה מעוניין לרצות את רעייתו, לעיתים אף בניגוד להשקפותיו ורצונו.

חייו של רספוטין בסט. פטרסבורג, למרות שהתבססו ברובם על צרכיה של הצארינה, לא התמקדו אך ורק סביב משפחת רומנוב. רספוטין אכן צבר כוח והשפעה רבים אולם, שמועות רבות הופצו על אורח חייו שכלל גם חיי הוללות, שתייה, מאהבות ואף אורגיות. התככים והמניפולציות שלו בחצר המלכות יחד עם השמועות על אורח חייו הביאו לו אויבים ושונאים. רבים החלו לומר כי היתה לו השפעה שלילית על הצארינה ומכאן גם השפעה שלילית על כל המדינה.

רספוטין ידוע באופן מותו בדיוק באותה מידה בה היה ידוע באופן חייו.

ערב אחד, בשעת פגישה בין בכירים בשלטון הרוסי הוחלט שרספוטין מאיים על כל עתיד האומה.

שלושה אנשים: הנסיך פליקס יוסופוב, ולדימיר מיטרופאנוביץ' פורישקביץ' והדוכס הגדול דמיטרי פאבלוביץ' נטלו שליטה על המצב.

עם תכנית מורכבת ומסובכת בידם, הזמינו השלושה את רספוטין לארוחת ערב בארמונו של הנסיך יוסופוב (30 ספטמבר, 1916) בתואנה כי עליו לפגוש את האחיינית היפה של הצארינה.

בהגיעו לשם כיבדו אותו המארחים בעוגיות ויין רווים בציאניד. להפתעתם, לא הושפע רספוטין מהרעל ולכן נטל יוסופוב את אקדחו וירה ברספוטין. באורח פלא, רספוטין לא נהרג אלא נפצע והצליח לזחול החוצה לחצר. אולם הקושרים השיגוהו וירו בו שוב. גם הפעם לא מת רספוטין ולכן החליטו לקשור אותו להשליכו לנהר. בנתיחה שלאחר המוות שנערכה על גופתו של רספוטין התגלה כי מת מטביעה.

קיימים חילוקי דעות רבים באשר לחייו של רספוטין, ממאהבותיו הרבות עד לכוחות הריבוי המסתוריים שלו, אולם מה שבטוח הוא שהיתה לו השפעה רבה מאוד על משפחת רומנוב המלכותית והאימפריה הרוסית כולה.

יש האומרים כי רספוטין הפך בסופו של דבר לשעיר לעזאזל של אימפריה כושלת.

 
דרג את המאמר  דירוג מאמר
מאמר זה לא דורג עדיין ע"י גולשים , היה הראשון לדרג את המאמר
 
הוסף תגובה   |   שלח לחבר תגובות גולשים
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
חיפוש מותאם אישית של
חדרי משחק
משחק הממלכה
פורומים
חץ הזמן - סולאר קטאליסט
הורדות למשחק התפקידים חץ הזמן
סולאר קטאליסט מוצרים
הרפתקאות חץ הזמן
כתבות חץ הזמן
קדימונים וטיזרים
חוקרי חץ הזמן
ממלכות עתיקות - הפורטל
דרושים באתר
כתבות
כתבות מתורגמות
סיפורים
מיתוסים
אישים בהסטוריה
הספרייה
ביקורות סרטים
מיניאטורות
גלרית גולשים יוצרים
משחקי לוח וקלפים
מוזיקה
לוח אירועים
ספריית סרטים
קורסים וחוגים
קישורים
משחקי תפקידים
עולמות וערים
מילון מונחים משחקי תפקידים
דמויות
כלי נשק וחפצי קסם
הרפתקאות
משחקי מחשב
הורדות ועזרים
משחקים ברשת
משחקים
אוצרות הממלכה
יריד הממלכה - משחקים
רקעים לשולחן עבודה
שומרי מסך
משחקים סלולאריים
חזיונות וידאו
רדיו - טרובדור
קהילות - משחקי תפקידים
עולמות
כללי
Senctus Bellum
דמויות
סיפורים
גזעים
באנרים
לוח יד שנייה
משכילון
הקליידוסקופ
חברים באתר
  ערוצי RSS
  חיפוש באתר  
 
 
 
 
 
ראשי | אודותינו | כניסה לחברים | הרשמה | תקנון אתר | צור קשר
סרטים | זכויות רפואיות