גולשים כרגע באתר
‏שבת ‏21 ‏יולי ‏2018
הפוך לדף הבית   הוסף למועדפים
משחק הממלכה | פורומים | חדרי משחק | ממלכות אישיות | אוצרות הממלכה | משחקי תפקידים | ממלכות עתיקות | ראשי
צור קשר לוח יד שנייה   חברים באתר   בלוגים   אודות ממלכות   הרשמה   כניסה לחברים
 
צאט הממלכה קוביות משחק - זריקת קוביות פעילויות - משחק הממלכה הודעות פרטיות - חברים פורומים - הודעות אחרונות כרטיס אישי מה חדש באתר?
שלום [אורח] התחבר
 
משחקי תפקידים > דמויות

הקבליסט


23.1.2007
גנזאל בן אברהם איש אלכסנדריה- היהודי הנודד
דירוג מאמר
צפיות: 7492

                                                                   גנזאל- הקבליסט

היהודי הנודד הוא דמות ארכיטיפית המופיעה בספרות הנוצרית. נע ונד על פני הארץ, שנוא, מפחיד, בעל ידע מיסתורי. נידון לגלות נצח על פשעו - רצח בן האלוהים. גנזאל הוא התגלמותו, תלמיד גאון בן אלכסנדריה אשר בחליפות הערבית של בית פאטים. ילד פלא של הישיבה,בן טיפוחיו של גדול האומה, גאון שנפל.
גנז אל נולד בעיר אלכסנדריה למשפחה יהודיה כשרה, אביו היה סופר סת"ם בעל מעמד מסויים בקהילתו. כילד למד לכתוב בגיל שלוש ונכנס לחדר בגיל ארבע. בגיל 9 היה כבר חבר מן המניין בישיבה הגדולה של אלכסנדריה. הוא היה תלמיד מפולפל בעל דמיון חד ולמד רפואה ותורה על ברכיו של הרמב"ם.
אך בעוד הרב הגדול היה הגדול שבראציונאליסטים נטה תלמידו אל המיסטיקה. כאשר כתב בן מימון את "הי"ד החזקה" ואת מורה נבוכים - ספרים של פירוש תורני בהיר ושכלתני ותרגומים של פילוסופיה יוונית לערבית ולשפת הקודש, עסק תלמידו בכתבים אחרים. ליבו נטה אחר חותמות שלמה ולחשיו המסתוריים של הזהר הקדוש. בעוד הרב הגדול שופך אור על סביבותיו עשה התלמיד את צעדיו הראשונים בעולמה החשוך של הקבלה המעשית.הרב הגדול פעל בגלוי ,פרסם את ספריו ברבים וזכה לתהילת עולם. גנז אל, בן 25 ביצע את מחקריו בסתר מאחר וחוקי הקבלה קבעו שצעיר כמוהו לא יעמיק במסתוריה עד שיגיע לגיל 40.

גנזאל השתמש בכוחותיו החדשים לטובת הקהילה. מספר אנשי מפתח שיצאו כנגד בני הקהילה נעלמו בצורות מסתוריות, עניי הקהילה זכו למצוא ממון בתוככי הגניזה הגדולה, ועוד כהנה וכהנה. נראה שהקב"ה נוטה חסדו ליהודי העיר, וסיפורי הניסים נלחשו בכל חלקי המזרח.

אך כוחה של הקבלה מסתורי וחמקמק, ונפלאותיה לא נועדו לצעירים הנמהרים, מבריקים ככל שייהיו. בקור של חודש חשוון, כאשר סופות חול וברד הגיעו גם לתוככי הדלתא נפל הפור. הלילה היה אפל כנשמתו של פוליטיקאי, הרוחות שרקו את קינותיהן ברחובות, בבקטקומבות העמוקות שמתחת לעיר עסק גנזאל בטקסיו - מטרתו - ביאת המשיח וקיצה של גלות ישראל.

המחומש היה מצוייר על רצפת המערה במלח לבן ובוהק, אותיות של כוח רשומות בין צלעותיו, דמותו הצנומה והגבוהה של האיש, לבוש גלימות שחורות שסמלי הגנה רקומים עליהן בזהב ניצב מולו אוחז בקמע כתוב בכתב ידו החזק. בלחישותיו החדות קרא גנז ל למלאך גבריאל, לוחמו העז ביותר של האל לברא את בני ישמאל מארץ הקודש ולחדש את מלכות האל בבית מקדשו.

ניחוח של לבונה בוערת רחש באויר הקפוא, מחמם את פניו ורצפת החדר בהקה בבדולח שקוף במרכז המחומש, שמיים מושלמים ניבטים דרכה, אור הבריאה זהר בנגה קלוש וחרבו של האל בהקה במרכז המחומש. "לבך גבה" אמר המלאך בקול שופרות יריחו "אך גם כוחך גדול הוא, מה תרצה נער, מה תצווה על משרתו של האל?"
"אינני נער" לחש הצעיר, "וכוחי כובל אותך עד שתעתר לרצוני."
"אם כך בן תשחורת, אמר מה רצונך - כסף? תהילה? כוח? צווה ועזוב אותי לעבודתי!"
"פקודתי היא קיצה של גלות ישראל! הסר את עול הצורר בן המדבר מעל כתפי העם והקם את מקדש ה' בעיר קדשו! ציית כי אני גנז אל בן אברהם ציוותיך!"
"ילדי! לא יקרה כדבר הזה!" אמר המלאך "נסתרו דרכי האל, ולא אתה תפזר את ערפילי עתיד העברים!".
"ציית לי!" אמר הנער, ובזעמו עלה קולו ונשמע כקירקור העורב.

"אם כך", אמר המלאך בעצב "נדונת, כי בקשת עשות ביתך קבע - נוע תנוע על פני הספירות עד שוב ישראל לארצו!, נעוריך גברו - זקן תהייה. גברה גאוותך וקראת למלאך האל לצורך לא לך - מעתה שערי השמיים סגורים בפניו ועיסקך עם יושבי פחת. לך ומי ייתן שובך בענווה, בכבוד ובאור!."
"מארה!" להבת אש יצאה מן הרצפה לרגלי האיש, ובגדיו נדלקו בלהבה. גוו שך, שיערו הלבין והקמיע שהחזיק בידיו הפך למטה שחור ומסוקס והאותיות "ארור" בוהקות כעצם בראשו.

"תהום!" דבר המלאך,ורעם סגירת שערי שמיים נשמע מעל ראשו.

"גלות" ועץ החיים נדלק באור רפאים מעל ראשו. האיש - איננו נער עוד ריחף אל עבר העץ ונמוג כערפילי הבוקר, ותוויו נבלעים בנוגהו החלבי של ההאילן הקדוש.

"מי ייתן ותמצא שקט ומטרה בדרכיך נער" לחש המלאך ונעלם כלהבת נר בלילה החשוך.

 
דרג את המאמר  דירוג מאמר
מאמר זה לא דורג עדיין ע"י גולשים , היה הראשון לדרג את המאמר
 
הוסף תגובה   |   שלח לחבר תגובות גולשים
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
חיפוש מותאם אישית של
חדרי משחק
משחק הממלכה
פורומים
חץ הזמן - סולאר קטאליסט
הורדות למשחק התפקידים חץ הזמן
סולאר קטאליסט מוצרים
הרפתקאות חץ הזמן
כתבות חץ הזמן
קדימונים וטיזרים
חוקרי חץ הזמן
ממלכות עתיקות - הפורטל
דרושים באתר
כתבות
כתבות מתורגמות
סיפורים
מיתוסים
אישים בהסטוריה
הספרייה
ביקורות סרטים
מיניאטורות
גלרית גולשים יוצרים
משחקי לוח וקלפים
מוזיקה
לוח אירועים
ספריית סרטים
קורסים וחוגים
קישורים
משחקי תפקידים
עולמות וערים
מילון מונחים משחקי תפקידים
דמויות
כלי נשק וחפצי קסם
הרפתקאות
משחקי מחשב
הורדות ועזרים
משחקים ברשת
משחקים
אוצרות הממלכה
יריד הממלכה - משחקים
רקעים לשולחן עבודה
שומרי מסך
משחקים סלולאריים
חזיונות וידאו
רדיו - טרובדור
קהילות - משחקי תפקידים
עולמות
כללי
Senctus Bellum
דמויות
סיפורים
גזעים
באנרים
לוח יד שנייה
משכילון
הקליידוסקופ
חברים באתר
  ערוצי RSS
  חיפוש באתר  
 
 
 
 
 
ראשי | אודותינו | כניסה לחברים | הרשמה | תקנון אתר | צור קשר
סרטים | זכויות רפואיות