גולשים כרגע באתר
‏יום שלישי ‏17 ‏יולי ‏2018
הפוך לדף הבית   הוסף למועדפים
משחק הממלכה | פורומים | חדרי משחק | ממלכות אישיות | אוצרות הממלכה | משחקי תפקידים | ממלכות עתיקות | ראשי
צור קשר לוח יד שנייה   חברים באתר   בלוגים   אודות ממלכות   הרשמה   כניסה לחברים
 
צאט הממלכה קוביות משחק - זריקת קוביות פעילויות - משחק הממלכה הודעות פרטיות - חברים פורומים - הודעות אחרונות כרטיס אישי מה חדש באתר?
שלום [אורח] התחבר
 
משחקי תפקידים > משחקי מחשב

Lord of The Ring: Battle For Middle Earth


8.3.2007
סקירות של משחקי מחשב
דירוג מאמר
צפיות: 7513

Lord of The Ring: Battle For Middle Earth

דרישות מערכת

מעבד במהירות 1.6GHz
כרטיס מסך מדגם Geforce3, ומעלה.
256Mb זיכרון

3.5Gb פנוי על ההארד דיסק
כונן DVD

Win XP/2000

אני יכול להגיד לכם שכל דרישות המערכת הללו הן ממש שטותיות וקשה למצוא מחשב שלא עומד בהן, אבל אני אישית הייתי שם יותר זיכרון, בעיקר כשמשחקים עם יותר מיריב אחד ואז יש הרבה חיילים על המפה והמחשב מתחיל להתקע.

על המשחק:

המשחק Lord of the ring : Battle For Middle Earth הוא משחק אסטרטגיה המבוסס על הספר של טולקין, שעובד מאוחר יותר גם לסרט קולנוע (מומלץ ביותר לצפייה). בעלילה יש את כוחות הרשע: חייליו של סאורון, שהם גובלינים, אורקים, שכירי חרב, טרולים ושאר מפלצות. ולעומתם ניצבים כוחות האור המורכבים בעיקר מצבאות של בני אדם, גמדים ואלפים. היופי במשחק, שאתם יכולים לבחור לכם צד ולנצח בשבילו את המערכה, וכך סוף טוב יכול להיות גם הסוף בו כוחות הרשע משתלטים על העולם (בתנאי שאלו הכוחות איתם אתם משחקים).

המשחק מזכיר מאוד את Warcarft2 וזו המחמאה הכי גדולה שאני יכול לתת למשחק אסטרטגיה מהסוג הזה, בזמנו זכור לי, היינו יושבים שעות מול הקמפיין של וורקרפט ושורפים לילות כימים, ושזה היה מסתיים היינו נהנים לשחק נגד המחשב.

ההבדל הגדול בין וורקרפט למשחק הזה הוא שכאן בנייה של יחידה אחת, מוביל ליצירת כיתה שלמה של חיילים שעומדים לשירותכם ומבצעים את אותן הפעולות בתיאום מושלם. זה נכון עבור היצורים הזולים. עבור ענקים, טרולים ושאר היצורים המיוחדים, קנייה של יחידה אחת תיתן כצפוי – יחידה אחת.

אין לי מושג למה אבל במשחק הזה בחרו להגביל את מספר היחידות של כל שחקן, אולי בכדי לא להעיק על המעבד, או כדי לשמר את דרגת הקושי שבמשחק, אני לא חושב שמבחינת היגיון יש כאן משהו, הרי הגורם המגביל אמור להיות קצב יצור וכמות מזומנים, אבל אני חייב לציין שהמגבלה הזו שינתה לחלוטין את אסטרטגיות הלחימה שלי ואילצה אותי לשלוח כוחות הרבה יותר חלשים ממה שהייתי שולח אם לא הייתה ההגבלה.

אז כפי שאמרנו אתם יכולים לבחור בין כמה צבאות שיהיו תחת פיקודכם. צבא הגובלינים,לפי דעתי, הוא צבא חלש מאוד כשאתם משחקים איתו. אומנם הקרבות קשים מאוד כי החיילים חלשים אבל הם יוצאים בכמויות, ויש להם את הטריק של המעבר המהיר דרך המנהרות כך שהם יכולים לשלוח נחילים אינסופיים של חיילים בשניות שיציפו את החזית וישברו כל צבא, אז אם אתם רוצים להיות נגדם, קחו צבא חזק.

צבא האלפים, לפי דעתי, הוא הצבא הכי טוב מכל הצבאות. האלפים, כמו שרובכם בטח יודעים, מהסרט או מסרטים אחרים, הם קשתים מצוינים. וכך גם במשחק, אם תחליטו ללכת על משחק הגנתי (ברגע שמיליון גובלינים תוקפים) אתם תיראו שכלום לא יכול לעבור את חומת הקשתים שלכם!

כמו בסרט, אתם תוכלו גם תוכלו לזמן את העצים החיים האלה (דנדרואיטים או Ants), שמרסקים כל מה שנתקל בדרכם! אומנם, הם עולים די הרבה בשביל חייל אחד שיוצא ולא גדוד, אבל הם שווים את הכסף. תוכלו לזמן ארבעה כאלה ברגע שתגיעו למספר הנקודות שצריך ובמידה ובחרתם במסלול הנכון(תיכף אני אפרט על המסלולים לעלייה בדרגות).

לאלפים יש גם חיילים טובים ופרשים חזקים! למי שיבחר בהם, יגלה שזאת בחירה מצוינת וכמעט ניצחון בטוח.

צבא בני האדם - איך אפשר להתעלם מבני האדם? האוכלוסייה הכי מסכנה בסרט, שכל אורק מחפש רק איך להרוג אותם? אז זהו, שבמשחק הם משיבים מלחמה שערה. לאחר התארגנות מחדש, האדם החליט לעמוד מול הפחד הגדול שלו: צבא ענק שהולך להשמיד את כל הגזע האנושי.

במבט ראשון על לוחם אורק לעומת לוחם אנושי, לבן האדם אין שום סיכוי, אבל בניגוד למשחקי אסטרטגיה אחרים, בהם בני האדם פשוט לוזרים. במשחק הזה הם פשוט חיות רעות ולוחמים חסרי מעצורים! יש להם פרשים שמועכים כל מה שעומד בדרכם וחיילים חסרי מצפון שיהרגו כל אישה וילד שיופיעו להם מול העיניים! שחושבים על זה, באמת חבל שאין במשחק נשים וילדים שאפשר פשוט להרוג...

צבא מורדור - כן גם אותם יש במשחק. אני פחות אוהב את הסוג הזה של הצבאות כי הם רעים ומרושעים. לא סתם, אני לא אוהב אותם אבל אין לי מושג למה, אני אשמח לטיפול בהיפנוזה שימומן ע"י NGO כדי לבדוק אם יש משהו בעבר שגרם לזה. בכל זאת, כדאי שתנסו לבד לבדוק מה קורה אצל החברה האלה. (**הערת העורך – צוות עורכי NGO מביע הזדהות מלאה עם חייליו של מורדור- הבקשה לטיפול נדחית. למעשה סיימנו את הקמפיין של מורדור ויש לו אחלה צבא**).

צבא הגמדים (לכל הגמדים אל תבואו אלי בתלונות לא אני בחרתי את השם) – הגמדים אמורים להיות קשוחים בטירוף, אבל זה בא על חשבון זה שהחיילים שלהם פשוט איטיים ומרגיזים להוציא את גימלי, שמה לעשות לא כל הגמדים קשוחים כמוהו, או ב-6 מילים: צבא גרוע לא כדי לבחור אותו, יש להם גם כלי נשק מוזרים, ולמה לזרוק גרזנים אם הרבה יותר זול לירות חץ??

עכשיו למשהו שמשותף לכל הצבאות: הגיבורים, הגיבורים יצילו אתכם ממצבים קשים כי הסיבולת שלהם גבוהה יותר והכוח שלהם עצום לעומת חייל בודד רגיל! בדומה לגיבורים ב- WarCraft. או ב- Heroes. מה גם שהגיבורים מתחדשים, בניגוד לשאר החיילים שנשארים פצועים ולא מתרפאים.

לכל צבא שתבחרו יהיו לכם עד שמונה גיבורים שונים, שהמחיר של כל גיבור וגיבור משתנה בהתאם לדמות. החלק היותר מגניב הוא שרובם הם גיבורים מהסרט.

עם האלפים תוכלו לשחק את לגולאס, או עם המלך של האלפים אלרונד. בבני האדם תוכלו לבחור את גאנדלף. במורדור את הנאזגול וכ'ו.

תוספת נחמדה שיש במשחק היא היכולת שלכם להטיל קסמים, אני לא מדבר על זה שלכל גיבור יכולה להיות יכולת הקרב שלו שנותנת לו יתרון בשדה הקרב, אלא על זה שככל שאתם אוספים יותר נקודות ניסיון כך אתם יכולים לפתוח יותר יכולות מיוחדות כמו זימון עוזרים, השמעת קריאות קרב ושאר מיני קסמים שעוזרים לכם בשדה הקרב. כל בניין או כל חייל שתהרגו יזכה אתכם בנקודות ניסיון שיצטברו לאיטן. כמובן שככל שתתקדמו יותר וככל שהיכולות שתרכשו יהיו מורכבות יותר כך גם המחיר של הקסמים יעלה.

ניראה שפירטתי קצת יותר מידי על קצת מידי דברים. מה שחסר זה פירוט על אפשרויות המשחק אז ככה: יש לכם מספר אפשרויות משחק ביניהם מולטיפלייר נגד חברים ברשת ביתית או באינטרנט. האפשרות הזו מתאימה יותר לאנשים שסיימו את המשחק ואת כל שאר האפשרויות ומרגישים שהם שולטים בכל רזי המשחק, בעיקר בגלל שכשמשחקים נגד בן-אדם חייבים לנצח, אחרת לא רק מפסידים קרב, אלא גם נפגע משהו באגו. מכאן נובע גם שלנצח שחקן אחר, נותן הרבה יותר סיפוק מאשר לנצח מחשב.

ההתחלה הטובה ביותר היא השחקן הבודד, אופציה ראשונה שעומדת ברשותכם היא לעשות משימות, גם זה מתחלק לשתיים, משימות "טובות" כלומר של כל הצבאות של האור, או משימות של אופל, משימות "רעות". האפשרות הזאת באמת שכייפית אבל אתם מצומצמים מבחינת אפשרויות הבנייה, וכ'ו, אבל היא טובה כדי ללמוד להכיר את כל היחידות ואת התפקידים שלהן.

אפשרות שנייה היא סיום מפות, וכאן כולם נהנים, פשוט בוחרים מפה, את הצבא שלכם, נגד איזה צבא להלחם, כמה משתתפים, כמות כסף התחלתית ומתחילים לשחק! בהתחלה תשחקו במפות של שני צבאות ולאט לאט מספר האויבים ילך ויגדל.

אני אישית ניסיתי לשחק במפה קטנה, של שמונה צבאות שצריכים לשרוד ברמה הכי קשה, כשכולם תוקפים את כולם, אני ניסיתי וקיוויתי שאצליח ונכשלתי. נו באמת, מי ציפה בכלל שאני אצליח. ובכל זאת, הפסדתי 50 שקל לאח שלי כי יצאתי טמבל. מה שאני בא להגיד לכם, בחיים אל תחשבו שתוכלו לנצח בקלות את השלב הזה ובטח אל תתערבו על 50 שקל! (**שוב הערת העורך – אין לי קשר לכותב או לאחיו אני לא מכיר אותו, אבל אני מוכן להתערב עם שניהם על 50 שקל שאני מצליח לקחת באותם תנאים ובאותה מפה**)

רמות הקושי של המשחק: ובכן את המשחק אפשר לשחק בשלוש רמות קושי: קל, בינוני קשה. בשלבים המתקדמים של הקמפיין, הקל יכול להיות מספיק קשה גם בלי שנבחר את הרמה הזו. דבר יפה שמקל על המשחק הוא שכאן לא צריך לדאוג לסוגים שונים של משאבים, כאן הכסף קונה הכול וזה משחרר מאוד ומשאיר יותר זמן למשחק.

גרפיקה וסאונד

הגראפיקה במשחק טובה מאוד למשחק אסטרטגיה , האפשרויות הגרפיות העומדות בפניכם הן קביעת הרזולוציה על לרמה של 1024X768, מאותו פאנל אתם יכולים לשלוט גם ברמת הבהירות ובאיכות הגרפיקה, אבל לאלו שמבינים עניין יש את כל האפשרויות מתקדמות יותר, גם הן מנוסחות כך שגם אנשים שלא כל כך מבינים במחשבים יוכלו להבין מה הם יכולים לשנות. בגדול הכול נראה טוב בין אם זה המים, הדרקונים, או האורקים, שבחלקים קצת פחות מוארים נראים מצוין.

בסאונד אתם יכולים לשלוט באיכות הקול ובעוצמות הקול של המוזיקה, הקול, קולות הרקע, וסרטוני המעבר. כמובן שלמי שיש כרטיס קול הולם, המשחק תומך גם את טכנולוגיית ה- EAX3. הקולות במשחק מצוינים, אתם לא תאמינו איזה כיף זה לשמוע גובלינים נמעכים תחת לרגליים של סוסים, בהחלט מומלץ בכל MP3/4-IPOD ואפילו ווקמן. אומנם, בתחום הזה לא היה הרבה מה לחדש מאז וורקרפט, אבל עצם העובדה שלא הרסו, כבר עשתה לי טוב.

גרפיקה וסאונד

הגראפיקה במשחק טובה מאוד למשחק אסטרטגיה , האפשרויות הגרפיות העומדות בפניכם הן קביעת הרזולוציה על לרמה של 1024X768, מאותו פאנל אתם יכולים לשלוט גם ברמת הבהירות ובאיכות הגרפיקה, אבל לאלו שמבינים עניין יש את כל האפשרויות מתקדמות יותר, גם הן מנוסחות כך שגם אנשים שלא כל כך מבינים במחשבים יוכלו להבין מה הם יכולים לשנות. בגדול הכול נראה טוב בין אם זה המים, הדרקונים, או האורקים, שבחלקים קצת פחות מוארים נראים מצוין.

בסאונד אתם יכולים לשלוט באיכות הקול ובעוצמות הקול של המוזיקה, הקול, קולות הרקע, וסרטוני המעבר. כמובן שלמי שיש כרטיס קול הולם, המשחק תומך גם את טכנולוגיית ה- EAX3. הקולות במשחק מצוינים, אתם לא תאמינו איזה כיף זה לשמוע גובלינים נמעכים תחת לרגליים של סוסים, בהחלט מומלץ בכל MP3/4-IPOD ואפילו ווקמן. אומנם, בתחום הזה לא היה הרבה מה לחדש מאז וורקרפט, אבל עצם העובדה שלא הרסו, כבר עשתה לי טוב.

האם המשחק שווה את הכסף?

תראו, אתם יכולים להשיג את המשחק במשהו כמו 99 שקל במקומות מסויימים, במקרה הזה הוא ללא ספק שווה את הכסף, אבל יש מקומות שעדיין מוכרים אותו במחיר מלא שזה משהו כמו 230 שקל, וזה לא מצדיק את המחיר, למרות כל השבחים. בעיקר בגלל משחק הרשת, שאין שום ערובה שאתם תיהנו ממנו כמו שאתם יכולים ליהנות מהמשחק לשחקן היחיד.
 
 
דרג את המאמר  דירוג מאמר
מאמר זה לא דורג עדיין ע"י גולשים , היה הראשון לדרג את המאמר
 
הוסף תגובה   |   שלח לחבר תגובות גולשים
למאמר זה התפרסמו 3 תגובות
 
  תגובות  
  Battle For Middle Earth
Gothmog   - ‏23/‏03/‏2008 19:45 
1.
  מישחק פצצהה
wYzard   - ‏28/‏04/‏2008 17:20 
2.
  מההההההההההההההההההההההההההה
hvub,i   - ‏28/‏05/‏2008 10:49 
3.
 
חיפוש מותאם אישית של
חדרי משחק
משחק הממלכה
פורומים
חץ הזמן - סולאר קטאליסט
הורדות למשחק התפקידים חץ הזמן
סולאר קטאליסט מוצרים
הרפתקאות חץ הזמן
כתבות חץ הזמן
קדימונים וטיזרים
חוקרי חץ הזמן
ממלכות עתיקות - הפורטל
דרושים באתר
כתבות
כתבות מתורגמות
סיפורים
מיתוסים
אישים בהסטוריה
הספרייה
ביקורות סרטים
מיניאטורות
גלרית גולשים יוצרים
משחקי לוח וקלפים
מוזיקה
לוח אירועים
ספריית סרטים
קורסים וחוגים
קישורים
משחקי תפקידים
עולמות וערים
מילון מונחים משחקי תפקידים
דמויות
כלי נשק וחפצי קסם
הרפתקאות
משחקי מחשב
הורדות ועזרים
משחקים ברשת
משחקים
אוצרות הממלכה
יריד הממלכה - משחקים
רקעים לשולחן עבודה
שומרי מסך
משחקים סלולאריים
חזיונות וידאו
רדיו - טרובדור
קהילות - משחקי תפקידים
עולמות
כללי
Senctus Bellum
דמויות
סיפורים
גזעים
באנרים
לוח יד שנייה
משכילון
הקליידוסקופ
חברים באתר
  ערוצי RSS
  חיפוש באתר  
 
 
 
 
 
ראשי | אודותינו | כניסה לחברים | הרשמה | תקנון אתר | צור קשר
סרטים | זכויות רפואיות