גולשים כרגע באתר
‏יום ראשון ‏15 ‏יולי ‏2018
הפוך לדף הבית   הוסף למועדפים
משחק הממלכה | פורומים | חדרי משחק | ממלכות אישיות | אוצרות הממלכה | משחקי תפקידים | ממלכות עתיקות | ראשי
צור קשר לוח יד שנייה   חברים באתר   בלוגים   אודות ממלכות   הרשמה   כניסה לחברים
 
צאט הממלכה קוביות משחק - זריקת קוביות פעילויות - משחק הממלכה הודעות פרטיות - חברים פורומים - הודעות אחרונות כרטיס אישי מה חדש באתר?
שלום [אורח] התחבר
 
ממלכות עתיקות - הפורטל > אישים בהסטוריה

אליזבת בת'ורי


15.8.2006
כל האמת מאחורי אליזבת בת'ורי 


דירוג מאמר
צפיות: 7613
אליזבת בת'ורי

אליזבת בת'ורי נולדה בהונגריה בשנת 1560, כ- 100 שנים לאחר מותו של ולאד "המשפד" (דרקולה). אחד מאבותיה- הנסיך סטיבן בת'ורי היה מפקד בצבא שעזר לדרקולה בשנת 1546, כאשר הוא כבש מחדש את הכס בוולצ'אה.

כאשר אליזבת נולדה, הוריה ג'ורג' ואנה בת'ורי השתייכו לאחת המשפחות הותיקות והאמידות ביותר במדינה. בן דודה היה ראש הממשלה בהונגריה, קרוב אחר שלה היה הקרדינל ודודה סטפן לימים הוכתר למלך פולין. אולם בתוך המשפחה, מלבד העשירים והמפורסמים היו גם קרובים מאד מוזרים. דוד אחד נודע כעובד את השטן, ואחרים במשפחה היו חולי נפש וסוטים.

באביב של 1575, כאשר הייתה בת 15, אליזבת נישאה לרוזן פרנץ נדאזדי, אשר היה בן 25. הרוזן הוסיף את שם משפחתה לשלו כדי שתוכל להמשיך לשאת את השם בת'ורי. לאחר נישואיהם הם עברו להתגורר בטירה שעמדה בראש הר הצופה על הכפר CSEJTHE , אשר ממוקם בצפון מערב הונגריה. הרוזן שהה פרקי זמן ממושכים מחוץ לבית, לרוב במלחמות נגד התורכים. הוא היה חייל מאד אמיץ ויותר מאוחר זכה לתואר "הגיבור השחור של הונגריה".

בעוד בעלה מעביר את זמנו בקרבות, במשך כל 25 שנות נישואיהם, אליזבת נותרה בודדה וחייה נעשו יותר ויותר משעממים. על מנת להעביר את הזמן, חוץ מלהעריץ את יופייה בעומדה מול המראה רוב היום, היא לקחה לעצמה מאהבים צעירים, ופעם אף ברחה עם אחד מהם אך במהרה חזרה הביתה והרוזן סלח לה. עוד דבר שאליזבת עשתה כדי להעביר את הזמן היה לבקר את דודתה, הרוזנת קלרה בת'ורי, שהייתה ביסקסואלית מוצהרת. ככל הנראה נהנתה מביקוריה אצל דודתה קלרה כיוון שבילתה רבות באחוזתה.

באותה תקופה גם החלה להתעניין במיסטיקה ובנסתר. זקנה בשם דורותיאה סזנטס, שנקראה גם דורקה, שהייתה מכשפה אמיתית, הדריכה אותה בדרכי הכישוף והמגיה השחורה. מאוחר יותר דורקה הפכה ליד ימינה של אליזבת, כאשר היא עודדה את הנטיות הסדיסטיות שלה, כמו גרימת כאב לאנשים. יחד עם דורקה, החלה אליזבת בתוכניות לחינוך המשרתות., והייתה מענה אותן בתאים תת קרקעיים. גם כן בשרותיה של הרוזנת כעזרה בענישה של המשרתים הייתה אחות זקנה בשם לונה ג'ו, משרת בשם יוהנס אוג'ברי ומשרתת בשם אנה דרבולה, אשר לפי הסיפורים הייתה המאהבת של אליזבת.

בעזרת הצוות הזה, אליזבת הפכה את הטירה לזירה של רשע טהור. היא תמיד מצאה סיבות להעניש ולענות את המשרתות הצעירות שלה. היא העדיפה להפשיט את קורבנותיה ולהלקות את גופן העירום מלפנים ולא מאחור, לא רק בגלל שכך היה הנזק יותר גדול אלא גם כדי שהיא תוכל לראות את פניהן מתעוותות מכאב ואימה. עוד העדפה שלה הייתה לתקוע סיכות במקומות מאד רגישים בגוף הקורבנות כמו לדוגמא מתחת לציפורניים.

בשנת 1600 פרנץ נפטר ואז החלה תקופת הטרור האמיתית של אליזבת. ראשית היא סילקה את חמותה השנואה. לאחר מכן תוכל ליהנות בשלווה מסוג של אמבטיה חדשה שעליו לא נודע לאף אחד. מעט לפני שבעלה נפטר, קרה משהו אשר שינה את חייה של אליזבת. היא הייתה כבת 40, והזמן החל להשפיע על המראה החיצוני שלה. היא ניסתה להסוות את קמטיה באמצעות קוסמטיקה, אך זו לא כיסתה את העובדה שהיא מזדקנת ומאבדת מיופייה.

ואז יום אחד זה קרה. משרתת צעירה משכה בטעות בשערה של אליזבת בזמן שסרקה אותה, הרוזנת הזועמת סתרה לראשה של המשרתת כ"כ חזק שדם ניגר מאפה והתיז על ידה של אליזבת. במקומות שדם המשרתת נגע בעורה של אליזבת, היה מיד נדמה לה כי עורה מקבל על עצמו את הרעננות של עורה של המשרתת הצעירה. היא מיד קראה לעוזריה יוהנס ודורקה להפשיט את הצעירה. הם החזיקו אותה מזרועותיה מעל הגיגית וחתכו את עורקיה. לאחר שהצעירה מתה אליזבת נכנסה לתוך הגיגית ועשתה אמבטיה בתוך דמה של המשרתת הצעירה . כעת הייתה בטוחה שמצאה את הסוד לשמירה על מראה צעיר באמצעות ואמפיריזם. היא גילתה שדם זה חיים.

במשך עשר השנים הבאות, עוזריה המרושעים של אליזבת סיפקו לה נערות יפות וצעירות, מעיירות וכפרים סמוכים, כשסיפור הכיסוי היה שהם לוקחים אותן לעבוד כמשרתות בטירה. בטירה עצמה הבנות נרצחו כדי שהרוזנת תוכל לעשות אמבטיות בדמן. לעיתים היא אף שתתה את דמן, על מנת לקבל קצת מיופיין הפנימי. מהר מאד אליזבת הבינה שדמן של נערות כפריות פשוטות לא משפיע על איכות עורה. היא כעת הזדקקה לדם יותר טוב. אליזבת החלה לאסוף נערות מאצילויות נמוכות מהסביבה. ההתייחסות לבנות אלו הייתה אותו דבר כמו לקודמות שלהן.

אך עם ההיעלמויות של הבנות האצילות, אליזבת החלה להתנהג בחוסר אחריות. אנשים מהכפרים הסמוכים כבר החלו לדבר, ומהר מאד השמועות על הזוועות המתרחשות בטירה הגיעו עד לקיסר של הונגריה. הוא מיד הורה לבן דודה של אליזבת, הרוזן קויורגי תורזו, אשר היה המושל באזור לפשוט על הטירה.

ב 30 בדצמבר 1610 , קבוצה של חיילים, בפיקודו של בן דודה של אליזבת פשטו על הטירה בלילה. הם הוכו אימה למראה הזוועות שמצאו בטירה. נערה מתה שרועה באולם המרכזי, ללא דם בגופה, נערה נוספת, גופה מחורר הייתה עוד בחיים. מאוחר יותר הם גילו במרתפים תאים בהם המתינו נערות נוספות לגורלן ומתחת לטירה נמצאו גופותיהן של כ 50 נערות .

במהלך המשפט נמצא יומן במגורי הרוזנת ובו שמותיהן של 650 קורבנות. אך המשפט היה בעיקר רק לראווה, ועל מנת להפוך את העניין לרשמי. התעתיק של המשפט שהתקיים קיים עדיין בהונגריה. על ארבעת שותפיה לפשע נגזר דין מוות, אך אליזבת לא נשפטה. הוא הוחזקה בתוך הטירה בעוד שותפיה עמדו למשפט והוצאו להורג.

הקיסר ההונגרי גזר עליה "מאסר עולם" בתוך כתלי הטירה. פועלים הובאו לטירה על מנת לחסום את כל הפתחים והיא נחסמה בתוך חדר השינה שלה. הם השאירו פתח קטן, להעברת אוכל.

ב 1614, ארבע שנים לאחר שנכלאה, נמצאה "רוזנת הדמים" מתה בכלאה. היא הייתה בת חמישים וארבע במותה.
 
                                                                                           
 

 
 
מאת: נועם ודבי קמחי
 
דרג את המאמר  דירוג מאמר
תוכן דירוג תאריך שם
 
‏20/‏03/‏2008 הפיה הטובה
 
מדהים! ‏04/‏06/‏2008 DarkKnight
 
‏17/‏08/‏2010 פינגו
 
הוסף תגובה   |   שלח לחבר תגובות גולשים
למאמר זה התפרסמו 5 תגובות
 
  תגובות  
  ללא ספק,
Dream   - ‏09/‏10/‏2007 13:48 
1.
  מטורפת (לת)
אורח   - ‏18/‏10/‏2007 12:09 
2.
  מעניין מאוד
DarkKnight   - ‏04/‏06/‏2008 00:41 
3.
  אליזבת בת'ורי
חסוי   - ‏11/‏07/‏2010 19:23 
4.
  דארק...
פינגו   - ‏17/‏08/‏2010 15:52 
5.
 
חיפוש מותאם אישית של
חדרי משחק
משחק הממלכה
פורומים
חץ הזמן - סולאר קטאליסט
הורדות למשחק התפקידים חץ הזמן
סולאר קטאליסט מוצרים
הרפתקאות חץ הזמן
כתבות חץ הזמן
קדימונים וטיזרים
חוקרי חץ הזמן
ממלכות עתיקות - הפורטל
דרושים באתר
כתבות
כתבות מתורגמות
סיפורים
מיתוסים
אישים בהסטוריה
הספרייה
ביקורות סרטים
מיניאטורות
גלרית גולשים יוצרים
משחקי לוח וקלפים
מוזיקה
לוח אירועים
ספריית סרטים
קורסים וחוגים
קישורים
משחקי תפקידים
עולמות וערים
מילון מונחים משחקי תפקידים
דמויות
כלי נשק וחפצי קסם
הרפתקאות
משחקי מחשב
הורדות ועזרים
משחקים ברשת
משחקים
אוצרות הממלכה
יריד הממלכה - משחקים
רקעים לשולחן עבודה
שומרי מסך
משחקים סלולאריים
חזיונות וידאו
רדיו - טרובדור
קהילות - משחקי תפקידים
עולמות
כללי
Senctus Bellum
דמויות
סיפורים
גזעים
באנרים
לוח יד שנייה
משכילון
הקליידוסקופ
חברים באתר
  ערוצי RSS
  חיפוש באתר  
 
 
 
 
 
ראשי | אודותינו | כניסה לחברים | הרשמה | תקנון אתר | צור קשר
סרטים | זכויות רפואיות