גולשים כרגע באתר
‏יום רביעי ‏18 ‏יולי ‏2018
הפוך לדף הבית   הוסף למועדפים
משחק הממלכה | פורומים | חדרי משחק | ממלכות אישיות | אוצרות הממלכה | משחקי תפקידים | ממלכות עתיקות | ראשי
צור קשר לוח יד שנייה   חברים באתר   בלוגים   אודות ממלכות   הרשמה   כניסה לחברים
 
צאט הממלכה קוביות משחק - זריקת קוביות פעילויות - משחק הממלכה הודעות פרטיות - חברים פורומים - הודעות אחרונות כרטיס אישי מה חדש באתר?
שלום [אורח] התחבר
 
ממלכות עתיקות - הפורטל > כתבות

וורהמר, מה זה?


01/04/2007

מה זה בעצם warhammer?


דירוג מאמר
צפיות: 7713

וורהמר הוא משחק אסטרטגיה מעולה וחסר תקדים בו אתם משחקים את צבאכם ונלחמים מלחמות ענק. הבסיס הוא מיניאטורות, ואם אין מיניאטורות, אין זה מהנה לשחק. אתם יכולים לבחור לכם מבין 15 צבאות, ולכל צבא יש הרבה יחידות מהן אתם יכולים לפתח אסטרטגיות מלחמה שיעזרו לכם לנצח בשדה הקרב.

חלק א',מיניאטורות:

מיניאטורות זה המפתח של וורהמר. זה גם אחד הדברים שהופכים אותו למשחק מדהים ומרגש. למי שאוהב אומנות, הוא יכול לצבוע את המיניאטורות שלו. למי שלא, הוא יכול לקנות אותן צבועות, אך המחיר עולה עד 300%! ניתן לקנות מיניאטורות בחנות הפנטזיה הקרובה. אם אתם מרוששים אז יש דרכים אחרות, כמו גזירת נייר וכתיבה עליו כדי שיסמל יחידות. הסעיפים למטה מציגים סדר פעולות לאדם הרוצה להתחיל לשחק במשחק המדהים הזה.

- קניית המיניאטורות או דימוין: ניתן לקנות מיניאטורות בכל חנות ששמה הוא Games Workshop. ישנן עוד חנויות רבות מהן ניתן לרכוש, נסו את החנות הקרובה אליכם ביותר. אם אין לכם את הכסף לקניית המיניאטורות, דמו אותן בחתיכות נייר ריבועיות של 1.5X1.5 ס"מ. המיניאטורות מגיעות לא צבועות וגם לא מודבקות.

- סידור מקום עבודה: למי שצובע, ומומלץ לצבוע, עדיף לו לסדר מקום נחמד ומעלה השראה. אולי איזה שולחן שהוא הקדיש לו את הכבוד או אפילו על הרצפה עם עיתונים. אפשר גם לקנות מדף מיוחד לצביעה, אבל הדבר אינו הכרחי. המקום צריך להיות נוח, עם מקום לכל הכלים הנחוצים וחלון שיכניס אור שמש. אין לזלזל באור השמש, זהו האור הכי טוב שאיתו אפשר לצבוע, אור ממנורה עלול לפגוע באיכות הצביעה.
- הכלים הדרושים לצביעה והדבקה: הכלים הנדרשים הם פשוטים – מכחול דק מאד (גודל 1), מכחול עבה (גודל 3), צבעי אקריליק בצבעים הרצויים, כוס שניתן ללכלך עם מים בפנים ,חתיכת נייר טואלט, מספריים קטנות ודבק חזק שמתאים להדבקת פלסטיק.

- בחירת צבא: אחד הדברים הבסיסיים שצריך לעשות זה להחליט על צבא. לכל צבא יש את חייליו, תכונותיו וההיסטוריה שלו. כל צבא גם נלחם בדרך שונה - יש צבאות בעלי עדרים של מפלצות מוזרות ויש צבאות עם קטפולטות וכלי מצור מסוכנים. חלק מן הצבאות מומחים לטווח הרחוק או בקפא"פ או בקסם, הכל תלוי. הנה הדגמה ויזואלית ומילולית של הצבאות הנמצאים בוורהמר פנטסי:

חיות הכאוס – Beasts Of Chaos: צבא זה הוא שלוחה של צבאות הכאוס. הם מתאפיינים בהיותם יצורים דמויי אדם, לרוב חצי עז חצי אנוש. הם משתמשים בחיות ענקיות ומפלצתיות כדי להוסיף כוח מסיבי להתקפתם.
בריטוניה – Bretonnia: יחידות הבריטונים מהללות כבוד וצדק, ובזות לרוע. צבא זה בנוי ברובו מאנשי כפרים ואבירים על סוסים. הם מזכירים את צבאות אירופה הישנה.
אלפים אפלים – Dark Elves: בין שורותיהם של האלפים האפלים ניתן למצוא את המתנקשים ויצורים מתועבים מן העולם התחתון. סגנון המשחק שלהם הוא ערמומי ומסוכן, מומלץ לשחק אותם רק אחרי צבירת ניסיון.
כלבי המלחמה – Dogs Of War: צבא של שכירי חרב שנלקחו מכל צבאות וורהמר. ניתן להשתמש במיניאטורות הללו כדי לשלב אותם בכל צבא.
גמדים – Dwarfs: צבא הגמדים הוא צבא שבדרך כלל משוחק הגנתי. הוא מורכב מיחידות גמדים משוריינות היטב בנוסף לכלים הטכנולוגיים שלהם. אין להם קוסמים, אך הם מפצים על כך בציור רונות רבות עוצמה על נשקיהם.
אמפריה – Empire: האמפריה האדירה היא הצבא הטוב ביותר למתחילים. הם מורכבים מבני-אדם וברשותם כלים מעניינים למדי.
אלפים רמים – High Elves: האלפים הרמים הם צבא שנהדר לשחק איתו בתור שחקן וורהמר מתחיל. הם בנויים בעיקר מפרשים הרכובים על סוסים צחורים ומקוסמים רבי עוצמה, העוצמתיים ביותר מכל הצבאות אולי.
שבטי הכאוס – Hordes Of Chaos: זוהי שלוחה נוספת של צבאות הכאוס האדירים. בין שורות צבא זה לא תמצאו קשתים כלל, אך תוכלו למצוא לוחמי אליטה ושדי שאול ענקיים הסרים לפקודות מפקדי הכאוס.
אנשי הלטאה – Lizardmen: יצורים אלה הם העתיקים שבעולם הוורהמר. הם משתמשים ביכולות הצלילה שלהם כדי להלחם באויביהם דרך הים. בידיהם נמצאות חיות הג'ונגל, והם מטילי לחשים לא רעים כלל.
ממלכות העוגים – Ogre Kingdoms: צבא עוגים ענקיים שמטרתם היחידה היא להשמיד כל הנקרה בדרכם.
אורקים וגובלינים – Orcs & Goblins: צבא של אורקים וגובלינים אשר מאופיין ביחידות יחסית זולות וכמויות אדירות של יחידות בכל צבא. הצבא מתבסס על שהאורקים הם המנהיגים והגובלינים הם בשר התותחים ולפעמים התותח עצמו.
סקאוון – Skaven: הסקאוון הם יצורים דמויי עכברוש החיים בביובים ומערות תת-קרקעיות. צבאותיהם לרוב מורכבים מיחידות רבות כאשר בכל יחידה המון חיילים, בגלל היותם יצורים לא חזקים במיוחד. הם ממציאים מכונות מטורפות להשמדה המונית והם מפיצי מחלות ומגיפות ידועים.
מלכי הקברים - Tomb Kings: צבא זה גם נקרא: מלכי הקברים של קהאמרי. הוא מאופיין בהיותו בסגנון מצרי ובכך שכל חייליו הם אל-מתים.
רוזני הערפד – Vampire Counts: צבאות הערפדים מונהגים ע"י ערפדים. הם מחיים את המתים בקרב, וסוחפים אותם איתם אל הקרב.
אלפי היער – Wood Elves: אלפי היער מאופיינים בהיותם יחידות טווח רחוק מצוינות. יש להם חיות יער עצומות ויכולתם לרגל אחר האויב מוסיפה הרבה לנופך הקרב.
עכשיו קיבלתם טעימה קטנה מעולם ומלואו. כנסו לאתר http://www.gamesworkshop.com/ לפרטים נוספים.
בפרק הבא נראה מה צריך כדי לשחק ועם מי.
 
מאת: דור בן-דור
 
דרג את המאמר  דירוג מאמר
תוכן דירוג תאריך שם
 
‏01/‏11/‏2014 "פוטין"
 
הוסף תגובה   |   שלח לחבר תגובות גולשים
למאמר זה התפרסמו 7 תגובות
 
  תגובות  
  שאלות לכותב הכתבה
THE-ORCA   - ‏01/‏04/‏2007 21:13 
1.
  סקירה נהדרת !
Sarah   - ‏01/‏04/‏2007 21:23 
2.
  לא חשבתי על זה...
דור   - ‏01/‏04/‏2007 22:56 
3.
  קישור
Ogmios   - ‏02/‏04/‏2007 08:50 
4.
  יש עוד אתר מרכזי
דוצ'ה   - ‏02/‏04/‏2007 15:32 
5.
  זה מגניב
נדב קופ   - ‏05/‏10/‏2007 15:04 
6.
  ביכורת
"פוטין"   - ‏01/‏11/‏2014 23:15 
7.
 
חיפוש מותאם אישית של
חדרי משחק
משחק הממלכה
פורומים
חץ הזמן - סולאר קטאליסט
הורדות למשחק התפקידים חץ הזמן
סולאר קטאליסט מוצרים
הרפתקאות חץ הזמן
כתבות חץ הזמן
קדימונים וטיזרים
חוקרי חץ הזמן
ממלכות עתיקות - הפורטל
דרושים באתר
כתבות
כתבות מתורגמות
סיפורים
מיתוסים
אישים בהסטוריה
הספרייה
ביקורות סרטים
מיניאטורות
גלרית גולשים יוצרים
משחקי לוח וקלפים
מוזיקה
לוח אירועים
ספריית סרטים
קורסים וחוגים
קישורים
משחקי תפקידים
עולמות וערים
מילון מונחים משחקי תפקידים
דמויות
כלי נשק וחפצי קסם
הרפתקאות
משחקי מחשב
הורדות ועזרים
משחקים ברשת
משחקים
אוצרות הממלכה
יריד הממלכה - משחקים
רקעים לשולחן עבודה
שומרי מסך
משחקים סלולאריים
חזיונות וידאו
רדיו - טרובדור
קהילות - משחקי תפקידים
עולמות
כללי
Senctus Bellum
דמויות
סיפורים
גזעים
באנרים
לוח יד שנייה
משכילון
הקליידוסקופ
חברים באתר
  ערוצי RSS
  חיפוש באתר  
 
 
 
 
 
ראשי | אודותינו | כניסה לחברים | הרשמה | תקנון אתר | צור קשר
סרטים | זכויות רפואיות