גולשים כרגע באתר
‏יום שלישי ‏17 ‏יולי ‏2018
הפוך לדף הבית   הוסף למועדפים
משחק הממלכה | פורומים | חדרי משחק | ממלכות אישיות | אוצרות הממלכה | משחקי תפקידים | ממלכות עתיקות | ראשי
צור קשר לוח יד שנייה   חברים באתר   בלוגים   אודות ממלכות   הרשמה   כניסה לחברים
 
צאט הממלכה קוביות משחק - זריקת קוביות פעילויות - משחק הממלכה הודעות פרטיות - חברים פורומים - הודעות אחרונות כרטיס אישי מה חדש באתר?
שלום [אורח] התחבר
 
משחקי תפקידים > משחקי מחשב

Dawn Of Magic


27.5.2007
משחק MMORPG חדש
בסגנון hack n slay
דירוג מאמר
צפיות: 7492
 
 
Dawn Of Magic
 
שמשון היה לוחם נזיר בדרגה 60 שאף אחד לא רצה להתעסק איתו, היה לו מספיק כוח כדי להרוג 1000 לוחמים פלישתים עם לחי של חמור (עושה נזק בסיסי 1-4). היו לו מספיק חיים כדי שיוכל ללכת לישון כשהוא מוקף אויבים ולהתעלם מכל ההתקפות שלהם לחלוטין. למעשה אם חושבים על זה – בזמן שישן, שמשון חידש יותר חיים מכל נזק שיכלו לגרום לו הפלישתים. זה לא ברור כל כך מה גרם לשמשון לגלות לדלילה את סוד מקור הכוח שלו, אולי פשוט נמאס לו סתם להסתובב ולהרוג פלישתים בלי אתגר אמיתי. אבל אחרי שגזרה את מחלפות ראשו, שמשון הלוחם הגדול נופל לידי הפלישתים במהירות הבזק. נפילתו של שמשון הוא הקטע שהכי שנאתי בסיפור, אני זוכר שהמורה לימדה אותו בבית הספר לא התאפקתי וצעקתי בכיתה "איך זה יכול להיות? כאילו מה? למה?" אני לא אומר שזה עבר לי, שהצלחתי להשלים עם הסוף העגום של שמשון, או שהצלחתי להבין מדוע הוא גילה את הסוד שלו לדלילה. אבל בכל פעם שאני נופל עם דמות בדרגה גבוהה למארב של יצורים נחותים שבזכות קסם כלשהו מצליחים לגרום לי לכמויות של נזק ולחסל אותי, בכל פעם כזו אני דופק על השולחן וצועק "איך זה יכול להיות? כאילו מה? למה?"

הסיפור
הסיפור שלנו מתחיל בלי הרבה חוכמות כשהשערים הגדולים של העיר הקסומה נפתחים ודרכם עוברת דמות שכולה עולה בלהבות, אך אל חשש הדמות שלנו למרות שמיקום הראש שלה לא כל כך ברור - מרגישה טוב מאוד, והיא צועדת בכבדות לעבר מלכה עיוורת שנמצאת בראש כס אדיר. גם על המלכה אין לכם מה לרחם מכיוון שיש לה צעיף בד שמכסה את העיניים, וכידוע כל מי שיש לו בד על העיניים רואה הכול – זה טריק ישן ועתיק של הקוסמים צ'יקו ודיקו.

למרות הקהל הרב הממלא את המקום, "השרוף" שלנו והמלכה מצליחים לנהל דיון שלם ממרחק מאות מטרים (ובלי מכשיר טלפון נייד), שבו המלכה שולחת לגלות את "השרוף" "והשרוף" מבטיח לחזור ובגדול.. או במילים אחרות הקדמה מעייפת וכבדה.

המשחק מתחיל באוניברסיטה לקסמים, ואתם משחקים בדמות של גיבור מתלמד, למרות שההדרכה קצרה יחסית ומתחילה באופן הברור ביותר היא יכולה להיות טיפה מעצבנת, זה לא בדיוק ברור מה רוצים מכם ומי נגד מי. אז כשמדברים על סיפור ועלילה, לא כל כך ברור מה העלילה במשחק הזה. יותר גרוע, מאחר והמשחק משתייך לז'אנר ה-RPG יש בו מליון ואחת משימות עטיפה שלא קשורות בכלל לעלילה עצמה, אלא נועדו לתת יותר חיים ועומק למשחק. במקרה שלנו בגלל שלא כל כך ברור מה העלילה הראשית, יש טשטוש של הגבול בין משימות העלילה הראשית למשימות העטיפה.

גרפיקה

הגרפיקה של המשחק אומנם לא נראית כמו שיא הטכנולוגיה של שנת 2007 אבל בהתחשב ברמה הגרפית המנוע הגרפי נותן ביצועים נחמדים: לאורך כל המשחק לא זכור לי שנתקלתי בלאגים או באגים מעצבנים שקשורים במנוע הגרפי.

לגבי כל מה שקשור במצלמה של המשחק, אני יכול להגיד לכם שהמתכנתים של המשחק ניסו להרשים אותנו לחינם: הבעיה העיקרית של מצלמה אקטיבית היא שנקודת המבט נחסמת לחלוטין בסביבה של בניינים, עצים וכל עצם גבוה שיכול לחסום את המצלמה. אז במשחק הזה ניסו להתחכם והפכו את העצמים לכמעט שקופים לחלוטין, כך שאתם תוכלו לדעת שהם נמצאים שם, אבל גם תוכלו לראות דרכם (כל זה כדי למנוע את הסיבוך וכאב הראש שבמצלמה שמשנה כיוון כל שתי דקות כמו ב-Rayman2). אבל אני אומר לכל המפתחים – תעזבו אתכם, פשוט תעיפו את כל מה שמסתיר למצלמה החל מגובה מסוים ותהפכו אותו לשקוף ובאמת לא משנה לי איך נראות צמרות העצים ביער.

המשחק עצמו תומך ברזולוציה של 12801024X שליטה באנטיאליזינג, בגמא, בפיזור שלושת צבעי היסוד, בפילטר הטקסטורה, באיכויות הטקסטורה, המים, והצל וכן באפשרויות תצוגה מתקדמות וביניהן גם אפשרויות שליטה במצלמה.

קול וסאונד
הקולות במשחק מזכירים מאוד את הקולות במשחק Guild Wars, מזכירים עד כדי צורה מחשידה, מאחר ואפילו לקסמים מסוימים יש את אותם הקולות, ואני לא מדבר על כדור אש או ברק שהם קולות טריוויאליים. אלא גם על קולות הרקע, מוזיקת הרקע והקולות של הדמויות.
אפשרויות הסאונד העומדים בפניכם הן שליטה בעוצמת הקול, המוזיקה, קולות הדמויות, האפקטים והממשק . בעלי כרטיסי הקול ישמחו לגלות שהמשחק תומך גם בתלת-מימד.

דרישות מערכת מינימאליות
Windows 2000 / XP
מעבדPentium4 1.6GHz or Athlon XP+ 1800 CPU
זיכרון 512MB RAM
מקום פנוי בכונן הקשיח 2Gb (התקנה + שמירות).
כרטיס מסך עם לפחות 64Mb זיכרון כגוןGeForce3 או Radeon 8500
DirectX 9.0c
כונן CD-RO X4

דרישות מערכת מומלצות
Windows 2000 / XP
מעבד Pentium4 2.0GHz or Athlon XP+ 2500 CPU
זיכרון 1GB RAM
מקום פנוי בכונן הקשיח 2Gb (התקנה + שמירות).
כרטיס מסך עם לפחות 128Mb זיכרון כגון 6600GT או Radeon X800
DirectX 9.0c
כונן CD-ROM X32

המשחק והשליטה במשחק
אין כמו משחק שמאפשר לכם קודם להתחיל ולהתאמן בבית מול בוטים ואח"כ לעלות לרשת ולהבין עד כמה האימונים שלכם לא שווים כלום ברגע שאתם מתחילים לשחק עם יריבים אמיתיים. במשחקDawn of Magic אתם יכולים ואף מומלץ להתחיל לשחק קודם בגרסת השחקן היחיד ולאחר מכן לעבור לדבר האמיתי ברשת.

החיסרון הגדול ביותר של המשחק הוא שהאימונים וההדרכה שנותנים במשחק לשחקן היחיד כל כך לא יעילים ומאוד מתסכלים (כל מה שצריך היה לעשות זה לשים איזה מצפן קטנטן או GPS שיראה את הדרך להמשך המשימה). אני יכול להניח שהדבר נובע מכך שמדובר במשחק שהוא בסיס ל MMORPG, בו השחקן צריך להסתמך על האינטואיציה שלו, אומנם אין בו גלגול קובייה כמו ב-Never Winter Nights, אבל בדיוק כמו בדיאבלו וגילד וורז אתם בונים לכם את הדמות עם השריון, הטבעות, הרוניות ושאר מיני טובין. אני מניח שעניין איסוף רכיבי קסם התחיל עוד בתקופת King quest, אבל הענף התפתח מאוד מאז ואתם יכולים לאסוף כמעט כל דבר ממנו תוכלו בהמשך להפיק חפצי קסם, שיקויים וכל מיני עזרים שיכולים להועיל לדמות שלכם.

השליטה במשחק נוחה מאוד, אין צירוף מיוחד של לחצנים שאתם צריכים לזכור והדמות בד"כ מצייתת למה שאתם אומרים לה לעשות, מה שכן השליטה במהלך הקרבות היא לא הכי נוחה שיש, אתם יכולים אומנם ללחוץ לחיצה ארוכה על יריב והדמות תתקוף אותה ללא הפסקה, אבל קשה להתביית על יריבים וברגע שיריב עושה טלפורט הנעילה של העכבר מתבטלת.

עוד לפני שהמשחק מתחיל תוכלו לבחור לכם את הדמות מתוך ארבעה דמויות, שנראות חננות לחלוטין או עומדות להתפגר, אני התלבטתי בין הזקנה שאוהבת להרעיל חתולים לזקן השמן. בסוף הלכתי על השמן, למרות שנראה לי שלזקנה יש יותר ביצים. אחרי שבחרתם את הדמות תוכלו לבחור לה גם נטייה (טוב, ניטראלי או מרושע). אני הלכתי על המרושע, וגיליתי עד כמה האנשים "הטובים" יכולים להיות אכזריים: בכל מקום שהלכתי התייחסו אלי ממש מגעיל, מילא שלא רצו לדבר איתי, אבל גם גירשו אותי וקיללו.. ממש אנשים רעים ה"טובים" האלה. כאילו לא היו לי מספיק השפלות לספוג, גם בכל פעם ששברתי חפץ (ארון כיסא שולחן), או הרבצתי לאחת מדמויות המחשב בעיר כיאה לדמות מרושעת, בכל פעם כזו ישר הביאו עלי שומרים שחייבו אותי לשלם קנס או התנפלו עלי בכמויות עם מליון קסמים מכל כיוון. הבטחה שלי היא שברגע שאני מגיע לדרגה מספיק גבוהה, אני חוזר לנקודת ההתחלה רק כדי להרוג את כל האנשים בעיר, אפילו חזירים ופרות אני לא אשאיר בחיים.

מיד עם תחילת המשחק תוכלו לבחור דיסיפלינות (אסכולות) של קסמים, מהן תבחרו בהמשך קסמים עם העלייה בדרגות וצבירת נקודות קסם. אני בחרתי בין השאר את האפשרות "נקרומנסר" (מעלה באוב) המאפשרת להחיות מתים. אין לכם מושג עד כמה הדבר הופך את המשחק לקל, במקום לרדוף אחרי כל יצור במסך יש שלד שעושה בשבילי את העבודה, בזמן שאני יושב ושותה להנאתי בירה או מנשנש חטיפים. מה אני יכול עוד להגיד, זה לא קל להיות גיימר בימנו... השלדים והזומבים שאתם מרימים הם אכן חזקים יותר מהיצורים הממוצעים בתחילת המשחק, ואם תהרגו יצור מיוחד, השלד או הזומבי שיצאו ממנו יהיו גם הם מיוחדים וחזקים בטירוף, כל כך חזקים שלפעמים נדמה לכם שמזל שהם נמצאים לצידכם, אחרת לא ברור כל כך מי היה מנצח בקרב.

בניית הדמות – זה החלק היפה שבמשחק, כל מי שמחפש משחק שבו הוא יוכל להעביר שעות על גבי שעות בבניית דמות (ולגלות עד כמה רוב הפריטים שהוא נתן לדמות חסרי תועלת לאחר מכן). יכול כבר לעשות V גדול על הסעיף הזה, שכן יש במשחק עשרות נשקים, צירופי אבני קסם, קעקועים שאתם יכולים לשים על הגוף, חפצים קסומים שתמצאו וצירופים מיוחדים של רכיבי קסם. כמו בכל משחק RPG עם עלייה בדרגה אתם תוכלו לבחור איפה לפזר את היכולות שלכם, רק מה שבמשחק Dawn of Magic, את הבונוסים לשיפור הדמות אתם מקבלים בשלבים: יש תחנות ביניים בדרך לעלייה בדרגה, בהן אתם מקבלים נקודות בעזרתן תרכשו קסמים ויכולות חדשים. אני חייב לציין שהיה לי קשה להתעמק בבניית הדמות, לא שברתי את הראש באיזה שריון לשים עליה או איזה נשק לתת לה, וכל עוד הדמות רצה את המסכים בלי למות לא מצאתי סיבה לבזבז זמן בשיפורים שממילא לא יהיו שווים עוד כמה דרגות.

המשחק עצמו בנוי ברמה מאוזנת, משמע שרוב הזמן אתם פוגשים יצורים חלשים יחסית, שעולים בעוצמה שלהם עם הזמן, ושמידי פעם תפגשו גם בוס גדול, בניגוד למשחקים כמו Guild Wars. בשלבים הראשונים הבוסים כאן לא היו חזקים בצורה בלתי אפשרית או נפלו עלי כרעם ביום בהיר. הקרבות עם הבוסים היו קשים, אבל שקולים וזו נקודת זכות לטובת המפתחים של המשחק. במקומות בהם הקרבות אמורים להיות קשים במיוחד וברחבי המפה, מפוזרים שריינים – נקודות קסומות שמפעילות קסם ברגע שאתם עוברים דרכן, הקסם יכול לפעול על כל המפה לרגע כמו פיצוץ. או לפעול על הדמות כמו מגן או ברכה.

אינטליגנציית הבוטים היא לא דבר שאפשר להתגאות בו, היצורים עשו לי הרבה מאוד פעמים את החיים קלים, קודם כל בגלל שיש להם העדפה ברורה לתקוף את העוזר זומבי שלי ולא אותי, אח"כ בגלל שהיו מקרים שעמדתי ליד יצור והוא פשוט לא שם עלי (כנראה היה עסוק בשיחת טלפון). ולסיום בגלל שככל הנראה לכל יצור יש את התא שלו שבו הוא נמצא, ומעבר אליו הוא פשוט לא רודף. אני זוכר ששיחקתי דיאבלו, והעזתי לרוץ את המשחק עם מכשפה עד לגיהנום, בקושי עליתי בדרגות ושפגשתי שם את הנפח – בוס שמן ואכזרי, הוא רדף אחרי לאורך כל המפה ובחזרה – אלו היו זמנים טובים, כיום המפלצות לא מוכנות לצאת מהחור של המלונה שלהם כדי לרדוף אחריכם...

אפשרויות המפה במשחק- אחד הדברים הטובים ביותר שיש במשחק הזה הוא המפה, על המפה יופיעו השמות של כל האנשים שבאזורים שעברתם דרכם, מבנים ואפילו מפלצות. היופי במפת המשחק Dawn of Magic היא שאתם יכולים לקבוע בקלות את גודל המפה ולעבור בקלות בין מפה שמכסה את כל המסך למפה שנמצאת בפינה. על המפה נמצאים גם רמזים להמשך המשימות, דמויות שקשורות במשימה יסומנו בצבע שונה מאשר שאר הדמויות. זה לא מספיק אבל זה גם משהו.

משימות מטופשות – לא יכולתי לחשוב על שם טוב יותר לקטגוריה הזו, לעומת המשימות הרגילות כגון להרוג מפלצות, למצוא חפצים אבודם וכיו"ב, יש משימות מטופשות כמו לאסוף את הילדים של השכנה לקראת ארוחת צהריים (אני נעזרתי בקללות כמו האטה), או לתפוס גנבים. למרות שיש שכר כספי למשימות אלו, אני מוותר עליהן בשמחה. למה? –כי הן מטופשות.

מה שמציל את המשחק מהעלילה הצולעת שלו זו העובדה שאתם לא ממש חייבים לעקוב אחרי העלילה כדי לשחק, אתם תמיד יכולים לצאת מהעיר ולהרוג מאות יצורים – שזה משתלם מאוד מבחינת נקודות ניסיון, או אפילו להישאר בעיר ולהתחיל לעשות בלגאן (רק אם יש לכם הרבה אומץ). אני העדפתי את שתי האפשרויות גם יחד. נכון שבלי התקדמות בעלילה המשחק מתחיל לשעמם, אבל ההתקדמות מגיעה עם המשחק: יוצא שאתם עושים משימות בלי שיבקשו מכם ומתקדמים במשחק בלי לשים לב. אם בכל זאת אתם רוצים להתעקש ולעקוב אחרי העלילה במשחק, אתם מוזמנים לפתוח את הספר שלכם בו רשומות המשימות, או את חלון הלוג – בו כתוב כל מה שאומרים לכם ומה אתם צריכים לעשות.

רמת הקושי במשחק משתנה עם התקדמות המשחק. ככל שתעלו בדרגות כך תיתקלו ביותר יצורים שבאורח פלא יורידו לכם במכה אחת חצי מהחיים, היצורים יהפכו להיות גם יותר ויותר אגרסיביים (ומכוערים) אבל ישארו טיפשים וימשיכו לעקוב אחרי הדפוס של שמירה על טריטוריה, בניגוד למרדף אינסופי. מי שכן רודף אחריכם עד אינסוף זה השומרים המעצבנים מהעיר (וגם תושבי העיר אם אתם ממש מעצבנים אותם). אלה לא יעזבו אתכם עד שתמותו או שתעזבו את העיר.

מסקנות
המשחק Dawn of Magic הוא משחק שבנוי יפה, עם מנוע גרפי קליל ומאחוריו עומדים הרבה רעיונות קטנים אבל חדשניים, ניכר שמי שבנה את המשחק ידע מה הוא עושה ומה צריכה להיות הדינאמיקה של משחקיMMORPG , אבל העלילה היא חור שחור אחד גדול במשחק, אני אישית לא הצלחתי ללכת עם העלילה של המשחק יד ביד ובשלב מסוים לא ניסיתי יותר להתחבר אליה, פשוט נהניתי לטייל להרוג מפלצות ולעשות בלגאן בעיר.

האם המשחק שווה את הכסף?
אם אתם חסידי ה-MMORPG כולל בניית דמויות, מסחר בחפצי קסם ורקיחת שיקויים זה המשחק בשבילכם. אם תסתכלו על עלות\זמן משחק, אז רק מלדבר עם חצי מהאנשים שתפגשו תכסו את הסעיף הזה. מצד שני אם אתם חובבים של הז'אנר אבל במובן היותר אקשן כל הזמן והתקדמות מטורפת במשימה, אני לא בטוח שזה המשחק בשבילכם.
 
 
דרג את המאמר  דירוג מאמר
מאמר זה לא דורג עדיין ע"י גולשים , היה הראשון לדרג את המאמר
 
הוסף תגובה   |   שלח לחבר תגובות גולשים
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות
 
  תגובות  
  המשחק הזה רשת???
תומר   - ‏11/‏07/‏2007 08:42 
1.
 
חיפוש מותאם אישית של
חדרי משחק
משחק הממלכה
פורומים
חץ הזמן - סולאר קטאליסט
הורדות למשחק התפקידים חץ הזמן
סולאר קטאליסט מוצרים
הרפתקאות חץ הזמן
כתבות חץ הזמן
קדימונים וטיזרים
חוקרי חץ הזמן
ממלכות עתיקות - הפורטל
דרושים באתר
כתבות
כתבות מתורגמות
סיפורים
מיתוסים
אישים בהסטוריה
הספרייה
ביקורות סרטים
מיניאטורות
גלרית גולשים יוצרים
משחקי לוח וקלפים
מוזיקה
לוח אירועים
ספריית סרטים
קורסים וחוגים
קישורים
משחקי תפקידים
עולמות וערים
מילון מונחים משחקי תפקידים
דמויות
כלי נשק וחפצי קסם
הרפתקאות
משחקי מחשב
הורדות ועזרים
משחקים ברשת
משחקים
אוצרות הממלכה
יריד הממלכה - משחקים
רקעים לשולחן עבודה
שומרי מסך
משחקים סלולאריים
חזיונות וידאו
רדיו - טרובדור
קהילות - משחקי תפקידים
עולמות
כללי
Senctus Bellum
דמויות
סיפורים
גזעים
באנרים
לוח יד שנייה
משכילון
הקליידוסקופ
חברים באתר
  ערוצי RSS
  חיפוש באתר  
 
 
 
 
 
ראשי | אודותינו | כניסה לחברים | הרשמה | תקנון אתר | צור קשר
סרטים | זכויות רפואיות