גולשים כרגע באתר
‏יום ראשון ‏15 ‏יולי ‏2018
הפוך לדף הבית   הוסף למועדפים
משחק הממלכה | פורומים | חדרי משחק | ממלכות אישיות | אוצרות הממלכה | משחקי תפקידים | ממלכות עתיקות | ראשי
צור קשר לוח יד שנייה   חברים באתר   בלוגים   אודות ממלכות   הרשמה   כניסה לחברים
 
צאט הממלכה קוביות משחק - זריקת קוביות פעילויות - משחק הממלכה הודעות פרטיות - חברים פורומים - הודעות אחרונות כרטיס אישי מה חדש באתר?
שלום [אורח] התחבר
 
ממלכות עתיקות - הפורטל > אישים בהסטוריה

אליסטר קראולי


3.7.2007

אליסטר קראולי


דירוג מאמר
צפיות: 7569

אליסטר קראולי

אדווארד אלכסנדר קראולי, הידוע יותר בשם אליסטר קראולי (1875-1947) נחשב לאישיות בלתי מובנת ושנויה במחלוקת במהלך התקופה החדשה של עידן הכישוף המודרני. הוא נודע בעיתונות של אותה תקופה בכינויים: ה"חיה הגדולה" וה"איש הרע ביותר בעולם". אליסטר קראולי היה קוסם בעל כוח, משורר, נביא, שעסק במאגיה וכישוף ומרכיבי המלאך והשטן בו היו מאוזנים זה כנגד זה. קראולי כמו גם רבים אחרים לפניו, היה אדם שהקדים את זמנו. הוא חי בחברה שלא הבינה אותו ואת חשיבתו ולא העריכה את דרך חייו.

אליסטר קראולי נולד ב- 12 באוקטובר 1875 בלימינגטון שבאנגליה. הוריו, אדוארד ואמילי קראולי היו מבשלי שיכר אמידים והיוו את התגלמות החיים המכובדים. משפחתו השתייכה לכת פרוטסטנטית ופוריטנית קיצונית בפליימות'. הם גידלו את קראולי באווירה דתית אדוקה וקנאית, שכנגדה התמרד כבר בגיל צעיר. בנעוריו, תפסה אותו אמו מאונן וכתוצאה מכך החלה לכנות אותו בשם ה"חיה", אליסטר לא ראה בכך בושה ואפילו אימץ את הכינוי. כאשר היה בן 14 איבד את בתוליו עם אחת מעוזרות הבית על מיטת הוריו ונעשה ברור שקראולי לא גדל להיות ילד חלומותיהם.

לאחר מותו של אביו, ירש קראולי את ההון המשפחתי ויצא ללימודים בטריניטי קולג' אשר בקימברידג', שם הוא כתב ולמד שירה. בשנת 1898 הוא פרסם את ספר השירה הראשון שלו אשר נקרא :

Aceldama, a place to bury strangers in"", בהקדמה לספר הוא תיאר כיצד אלוהים והשטן נלחמו על נפשו, נשמתו ואמר : "אלוהים ניצח – וכעת יש לי רק התלבטות אחת והיא, מי מבין השניים הוא האלוהים". היה זה בזמן לימודיו בקולג' שקראולי החל להתעניין במיסטיקה ומאגיה ויחד עם חברתו ללימודים אלן בנט, הם למדו את הנושא בכל זמן שיכלו. במהרה גילה כי הוא מתרגש על ידי תיאורים של עינויים ודם, הוא אהב לפנטז על כך שהוא מושפל ומעונה על ידי מי שכינה אותה במחשבותיו כ- "Scarlet Women" , אישה שולטת, אישה רעה, זדונית ועצמאית.

אחד הספרים אותם קרא באותה תקופה היה ספרו של Arthur Edward Waite הנקרא "ספר המאגיה השחורה", תוכן הספר רמז על אחוות אחים בקרב העוסקים במיסטיקה והמאגיה, דבר שגרם לו להתעניין ולהעמיק יותר בנושא. הוא כתב לסופר בבקשה לקבל מידע נוסף וזה היפנה אותו לספרו של

Karl Von Exkartshausen הנקרא "הצל על המקום הקדוש". בעקבות זאת קראולי היה נחוש בדעתו להצטרף לאחווה שכזו ובשנת 1989 הצטרף לקבוצה בשם "מסדר שחר הזהב", אשר חבריה ניסו לשלב מסורות מיסטיות שונות כמו קבלה, אלכימיה, אסטרולוגיה, שיטות של מאגיה וכישוף. בנוסף לכך, התקבל קראולי גם כחבר במסדר מכשפות/ים הנקרא ,"Old George Pickingill`s" אך לא החזיק מעמד זמן רב בקבוצה זו, וככל הנראה התבקש לעזוב עקב יחסו המשפיל כלפי נשים, אי הגעה לטקסים הרשמיים, האגו הגדול שלו, והסטיות המיניות שלו. בעת הזו עזב אליסטר קראולי את הקולג' עוד לפני סיום לימודיו ולא קיבל תואר אקדמי. לאחר מכן הוא עבר ללונדון, שכר דירה , נטל לעצמו את הכינוי "הרוזן ולדימיר", והחל ללמוד לעומק את נושא המיסטיקה. היה לו כשרון טבעי לעיסוק במאגיה, עובדה שעזרה לו להתקדם במהירות בסולם הדרגות בקבוצת "מסדר שחר הזהב", אולם מנהיג הקבוצה בלונדון חשב שאינו מתאים להתקדם מעבר למעגל השני במסדר ( במילים אחרות, לעלות בסולם הדרגות).

אליסטר קראולי עבר לפריז בשנת 1899 בכדי להיפגש עם ראש המסדר, S.L.MacGregor Mathers והתעקש בפניו שיאשר קידומו. ראש המסדר, שהיה באותה תקופה שרוי בבעיות מול סניף המסדר בלונדון ראה בקראולי בן-ברית והחליט לאשר את בקשתו. אולם, נאמנותם אחד לשני לא היתה דבר קל לביצוע. מאת'רס כמו קראולי היה מכשף רב כוח ובין שניהם היו עימותים לרוב. הם רבו לעיתים קרובות ולפי הסיפורים פתחו במלחמת כשפים. נאמר על מאת'רס כי שלח ערפד אסטרלי לתקוף את קראולי שהגיב מצידו בהתקפה עם צבא של שדים בראשותו של Beelzebub. באפריל 1900, מאת'רס, עקב בעיות בארגון בלונדון, שלח את אליסטר קראולי בחזרה לאנגליה במעמד של שליח מיוחד מטעמו. אולם זמן קצר לאחר מכן מאת'רס וקראולי גורשו מן המסדר.

אליסטר קראולי החל בנסיעות בעיקר לאזור המזרח שם למד את תורת המאגיה המזרחית ואת

היוגה הטנטרית, המשתמשת באקט המיני בכדי להגיע למצב תודעה מיסטי. בשלב מסוים הוא אף חי באזור הקרוב לאגם לוך נס, סקוטלנד. בשנת 1903 הוא פגש את מי שהפכה להיות לרעייתו הראשונה, רוז אדית קלי. בזמן שהותם בחופשה במצרים באפריל 1904, הם נטלו חלק בטקס מאגי אשר במהלכו טען קראולי כי קיבל מסר מאלוהים, כתוצאה מכך כתב את שלושת החלקים הראשונים של ספרו הנודע:

Law" "Liber, Legis, the book of , אשר נחשב ל"ספר החוקים". ספר זה כלל את הציטוטים המפורסמים הבאים:

Do What Thou Wilt Shall Be The Whole Of The Law

Love Is The Law, Love Under Will

Every Man And Every Woman Is A Star

ועל זה בעצם התבססו הפילוסופיה שלו ודרך חייו.

לקראולי ורעייתו רוז נולדה תינוקת בזמן שהותם במצרים, אולם זו נפטרה ממחלה. קראולי האשים את אשתו במותה של הילדה וזו נכנעה לצערה הרב והתדרדרה לשיגעון. היא לא היתה היחידה שזה קרה לה. לאחר שנטש את אשתו לקח לו אליסטר קראולי כמאהב/עוזר את ויקטור ניוברג. בשנת 1909 הוא החל לחקור את הרמות/ השלבים בתכנית האסטרלית ויחד עם עוזרו טייל בסהרה וערך טקסי Enochain"", הטקס שאמור היה לפתוח את שערי הגיהנום ולזמן את Chorizon, השד מהשאול.

הוא האמין כי חצה את התהום ואיחד את המודעות שלו יחד עם המודעות האוניברסלית. תאור מסעותיו האסטרליים , מסעותיו במימדים האחרים, מובאים בספרו The Vision and the Voice"" אשר פורסם בשנת 1949. בסופו של דבר, נטש קראולי את ויקטור כפי שנטש קודם לכן את רוז, דבר שגרם לויקטור לנזק פסיכולוגי עצום, לעומת זאת קראולי הפיק מהזמן שבילו יחד את המיטב, מפגשי הסקס האינטנסיביים בינו לבין ויקטור שכנעו אותו בכוח ה- Sex Megik, ומעתה והלאה חברו יחדיו הסקס והמיסטיקה לכדי דרך אחת.

בין השנים 1909-1913 פירסם אליסטר קראולי את סדר הטקסים הסודיים של "מסדר שחר הזהב" במגזין שלו"The Equinox" , שבו גם השתמש לפרסום שיריו. מאת'רס שהיה האחראי לכתיבת רוב הטקסים הפולחניים ניסה ללא הצלחה לקבל צו איסור פרסום בכדי לעצור את קראולי, פעולות אלו רק גרמו לכך שקראולי וכתביו קיבלו פרסום יתר ועניין ציבורי. עד מהרה נקשר שמו לקסם שחור ולשטן, הוא אף זיהה עצמו באופן פומבי עם המספר 666 המשויך לשטן. בנוסף לכך היו לו מספר מאהבות כאשר הנודעת מבניהן היתה ליאה הירזינג, יחדיו הם ערכו אירועים מיסטיים רבים הכוללים שתייה מרובה, סמים וסקס.

ב- 1912 היה קראולי מעורב בסניף הבריטי של O.T.O, מסדר גרמני מיסטי העוסק בכישוף, אח"כ עבר לחיות באמריקה בין השנים 1915-1919, כאשר ב- 1920 נדד לסיציליה שם הקים את המנזר הידוע של Thelema, פירוש המילה ביוונית הוא "הרצון", שהיווה שילוב של לימודים פילוסופים ומטריקס דתי.

המטרה היתה לגלות ולבצע את "הרצון האמיתי" של האדם אשר הוגדר כדרך החיים הנכונה והאמיתית של הפרט ולא הכלל. בסיציליה הוא המשיך במעורבותו בחקר תורות הנסתר ובשנת 1922 הפך לראש המסדר של O.T.O, אולם בשלב זה הוא החל למשוך לעברו תשומת לב שלילית מן הציבור. הפרסומים בעיתונות תיארו אותו "כדמות המרושעת ביותר בעולם", והחלו שמועות לגבי פעילות שטנית המתבצעת במנזר. כיום ידוע כי רבות מההאשמות באותה תקופה היו שגויות, אולם השפעתן דאז גרמה לכך שבשנת 1923 מוסליני, שהיה ראש ממשלת איטליה, גירש אותו מסיציליה.

אליסטר קראולי המשיך בנדודיו ברחבי העולם וביקר במקומות כמו תוניסיה וגרמניה לפני שהתיישב לזמן מה בצרפת. בעודו בצרפת הוא לקח לו כמזכיר את Israel Regardie, מכשף בפוטנציה. איש זה נודע אח"כ כמי שהיה פעיל מאוד בחשיפת כל הטקסים הסודיים של "מסדר שחר הזהב" בפני הציבור הרחב.

במהלך נדודיו הרבים בעולם, התמכר קראולי לסם ההרואין, מנהג ממנו סבל עד סוף חייו.

עם שובו לאנגליה בשנת 1929 הוא פגש ונישא לאשתו השנייה מריה פרארי דה-מירמר, הנישואין נערכו בליפציג, גרמניה. ב- 1932 פגש אליסטר קראולי את סיביל ליק, מכשפה מפורסמת והפך למבקר קבוע בביתה. ובמשך השנים היו לו עוד מאהבות רבות אותן בחר על פי תיאור ה- "Scarlet Women"

בשנת 1946 נערכה היכרות בין אליסטר קראולי לבין ג'רלד גארדנר, הידוע כמייסד הכת הניאו-פגאנית "וויקה". במרכזה של הוויקה, פולחני מסתורין מאגיים של חגיגת הטבע. ויקה ידועה כדת כישוף, ומאמיניה מתייחסים לעצמם כאל מכשפים ומכשפות. פגישה זו הובילה אחר כך למחלוקת באשר לאותנטיות ספרו של גארדנר "ספר הצללים" המפרט את הטקסים והפולחנים. הטענה היתה כי גרדנר שילם לקראולי לכתוב עבורו את הספר, אולם נכון להיום טענה זו הופרכה. בזמן היכרותו עם גארדנר, היה כבר אליסטר קראולי אדם מבוגר וחולה מאוד משימוש יתר בסמים, אשר חי בפרישות ובעוני במלון מבודד בהסטינגס, אנגליה.

ב- 1 בדצמבר 1947 , בגיל 72 נפטר אליסטר קראולי.

אליסטר קראולי היה במקרים רבים אדם לא אהוד, אולם השפעתו על יצירת התקופה המודרנית של הכישוף היתה רבה מאוד. השפעתו מורגשת גם כיום בזרמים השונים של תנועת העידן החדש, גם כיום קיימות במס' ארצות בעולם קבוצות פעילות הממשיכות את פעילותו, קוראות בכתביו ומארגנות טקסים על פי הוראותיו.

 

 
 
מאת הפיה הטובה
 
דרג את המאמר  דירוג מאמר
תוכן דירוג תאריך שם
 
אחריהשירשלאוזיאווהסרטשלדיקינסוןחיפשתיבדיוקאתזה! ‏21/‏04/‏2008 My.Crowly
 
הוסף תגובה   |   שלח לחבר תגובות גולשים
למאמר זה התפרסמו 3 תגובות
 
  תגובות  
  לא רע לא רע בכלל
tilas   - ‏09/‏08/‏2007 14:33 
1.
  הזמר אוזי אוסבורן כתב עליו שיר
אבי   - ‏27/‏02/‏2008 20:22 
2.
  כל הקוראים מוזמנים גם לקרוא את כתבתי:
Dream   - ‏07/‏06/‏2008 01:43 
3.
 
חיפוש מותאם אישית של
חדרי משחק
משחק הממלכה
פורומים
חץ הזמן - סולאר קטאליסט
הורדות למשחק התפקידים חץ הזמן
סולאר קטאליסט מוצרים
הרפתקאות חץ הזמן
כתבות חץ הזמן
קדימונים וטיזרים
חוקרי חץ הזמן
ממלכות עתיקות - הפורטל
דרושים באתר
כתבות
כתבות מתורגמות
סיפורים
מיתוסים
אישים בהסטוריה
הספרייה
ביקורות סרטים
מיניאטורות
גלרית גולשים יוצרים
משחקי לוח וקלפים
מוזיקה
לוח אירועים
ספריית סרטים
קורסים וחוגים
קישורים
משחקי תפקידים
עולמות וערים
מילון מונחים משחקי תפקידים
דמויות
כלי נשק וחפצי קסם
הרפתקאות
משחקי מחשב
הורדות ועזרים
משחקים ברשת
משחקים
אוצרות הממלכה
יריד הממלכה - משחקים
רקעים לשולחן עבודה
שומרי מסך
משחקים סלולאריים
חזיונות וידאו
רדיו - טרובדור
קהילות - משחקי תפקידים
עולמות
כללי
Senctus Bellum
דמויות
סיפורים
גזעים
באנרים
לוח יד שנייה
משכילון
הקליידוסקופ
חברים באתר
  ערוצי RSS
  חיפוש באתר  
 
 
 
 
 
ראשי | אודותינו | כניסה לחברים | הרשמה | תקנון אתר | צור קשר
סרטים | זכויות רפואיות