גולשים כרגע באתר
‏יום רביעי ‏18 ‏יולי ‏2018
הפוך לדף הבית   הוסף למועדפים
משחק הממלכה | פורומים | חדרי משחק | ממלכות אישיות | אוצרות הממלכה | משחקי תפקידים | ממלכות עתיקות | ראשי
צור קשר לוח יד שנייה   חברים באתר   בלוגים   אודות ממלכות   הרשמה   כניסה לחברים
 
צאט הממלכה קוביות משחק - זריקת קוביות פעילויות - משחק הממלכה הודעות פרטיות - חברים פורומים - הודעות אחרונות כרטיס אישי מה חדש באתר?
שלום [אורח] התחבר
 
ממלכות עתיקות - הפורטל > כתבות

הרפתקן מול שכיר חרב- חלק ב'


9.9.2007
כתבה זו באה כתגובה לכתבה של MISENT
 

דירוג מאמר
צפיות: 7467

"אז מה זה למעשה "שכיר חרב"?

אמנם נשמע כמו מילה גסה בפי רוב, אך בסך הכל זהו אדם המעונין לקדם את עצמו ולפתח את עצמו למען דורות ההמשך שלו ויתרה מזו ששמו לא יישכח לעולם.

ומיהו "הרפתקן"?

זה שמחפש מטרות אידיאולוגיות להילחם עבורן, נכון לומר שאין לו מטרות רווח אך יש לו מטרות ברורות אחרות.

דווקא כאן הייתי מעוניין לשאול את השאלה- מי היה אכילס? האם הוא היה הרפתקן שבחר לבנות את עצמו ואת שמו או שמא שכיר חרב עבור האימפריה? "

זה בערך מקצר את מה ש- misent הסביר במשך דף וחצי בפירוט רב יותר על ההבדלים בין הרפתקן לשכיר חרב. אבל השאלה כאן היא האם מדובר על דמויות או שחקנים? יכול להיות שאני לא הבנתי נכון, אבל זה מדבר על אבחנה חדה מאוד בין שני סוגי משחק דמות.

אני לא ארחיב בנושא עכשיו, (אולי בכתבה אחרת, כי יש לי גם קצת מה לומר על משחק תפקידים),אבל זה די מאכזב כי הכתבה יצרה בי בהתחלה הרגשה שהוא מנסה להבדיל בין שחקנים (שלא מנצ'קינים) לבין מנצ'קינים (או איך שלא כותבים את הדבר הארור הזה שרץ אחרי נק"נ וזהב...)

לא שיש לי בעיה איתם, פשוט לדעתי, זוהי הרמה הכי נמוכה של משחקי תפקידים (ברגע שיש כבר עומק מסויים לדמות מבחינתי זה לא נקרא מנצ'קים גם אם הוא רודף אחרי זהב).

האמת, זה די בלבל אותי... בעיקרון הוא גם פתח נושא בפורום כתבות בגלל שבאופן די מפתיע הרבה אנשים התנגדו מהסיבה שלא ממש הבינו למה הכוונה.

"רציתי לנסות להעביר כאן סוג של מסר, המסר בא להראות שאין ממש דבר כזה "הרפתקן" כי לדעתי (ואני מקווה שאני לא פוגע באף אחד באומרי זאת) אין דבר כזה "הרפתקן" במשחקים... לכל אחד יש סוג של אינטרס בדימוי החיים שלו" כך כתב misent בתחילת הדיון. בקטע הזה הוא די הבהיר את עצמו אבל אז דפדפתי למעלה למה שהוא כינה הרפתקן והוא ציין שם שההרפתקן "זה שמחפש מטרות אידיאולוגיות להילחם עבורן, נכון לומר שאין לו מטרות רווח אך יש לו מטרות ברורות אחרות."

אז גם להרפתקן שהוא מציג בכתבה יש סוג של אינטרס (אידיאולוגיה או W\E...) מכאן שבעצם הוא סותר את עצמו בכתבה, הוא מראה לנו את ההרפתקן ואחר כך אומר שאין דבר כזה. בעיקרון הוא צודק, לכל אחד יש שאיפות, דברים להשיג בחיים. למרות שיש אנשים שעוזרים או עושים דברים בלי שהם חושבים שממש יצא להם משהו מזה...אולי לזה הוא התכוון?

לדעתי, הרעיון של הכתבה טובאך עשוי בצורה לא מובנת. זה טיפה מזכיר לי את האנשים שאומרים מסביב אבל לא ממש יודעים למה הם מתכוונים? עצם זה שההגדרה שהוא מגדיר "הרפתקן" משתנה כל הזמן טיפה ימינה או שמאלה מאוד מקשה על הדברים.

הדבר שלדעתי הכי לא היה מובן בכתבה: הוא ניסה להעביר כתבה רק על הדמויות בלי לקשר את השחקנים מה שלדעתי לא כל כך אפשרי.

אני מביא דוגמה אחרונה להמחיש בכדי שיהיה טיפה "בשר" לדברים שאני אומר.

"איזו דמות (להוציא את הפלאדין והכוהן) תבצע שירותים כלשהם ללא שכר?" (מובא מהכתבה). בעיקרון חלק יגידו "הרבה דמויות" וחלק יגידו "אף אחד", למה? כי זה תלוי בשחקנים! אם יש לך שחקנים סבבה שעושים משחק תפקידים ונכנסים לדמות ויש להם עוד מטרות חוץ מזהב וכסף, אזי תתפלאו כמה זה משפיע על הדמויות. ואם משחקים עם שחקנים שאופי המשחק שלהם הוא תמיד להשיג הרבה כסף ולעשות הכל בשביל כסף ורק תמורת כסף,(הממ... מנצ'קינים) אז גם אלושישחקו פלדין וכוהן הסיבה היחידה שלא ירוצו אחרי כסף זה בגלל שהם ירגישו מחויבים לדמות אם בכלל...

עכשיו, נגיד שהוא דיבר רק על משחק דמות בלי לקשר את השחקנים והוא ניסה לחלק את זה לשני צורות משחק (למי שפספס למעלה הסברתי את דעתי בעניין) מיסנט יצר בכתבה, לדעתי, מחלוקת גסה בין המושג "הרפתקן" למושג "שכיר חרב".

אני רואה את זה בדרך הזאת:

ההרפתקן- ההרפתקן זה אחד שאוהב לצאת, לחקור, לחפש, לגלות, לחוות דברים חדשים (ולקבל נק"נ..). יש ברוב ההרפתקאות את צורת הבנייה של סיפור בפני עצמו. זה לא שהשחקנים החליטו יום אחד "בואו נחקור את ההרים כי בחיים לא היינו שם ואף אחד לא עשה את זה" -בטח כי יש להם משימה לזה או משהו.

שכיר חרב- אין הרבה מה להסביר. תן את הכסף ואני יעשה את העבודה.

שני הצדדים האלה זה הקצנה. שכיר החרבה עושה מכל זה מקצוע וההרפתקן עושה מכל זה כיף.

מה לעשות - חייבים כסף בחיים וחייבים כיף במשחק תפקידים.

אפשר לדמות את זה לשכירי חרב של ימינו השרירים שלא משנה להם מי הם הורגים בשביל כסף ולשאנטים שמסתובבים ומחבקים עצים. (רק להמחשה)

לדעתי זה היה הרעיון מאחורי הכתבה. הרעיון טוב! אבל לא מוסבר במפורט.

אור

 
דרג את המאמר  דירוג מאמר
מאמר זה לא דורג עדיין ע"י גולשים , היה הראשון לדרג את המאמר
 
הוסף תגובה   |   שלח לחבר תגובות גולשים
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות
 
  תגובות  
 
חיפוש מותאם אישית של
חדרי משחק
משחק הממלכה
פורומים
חץ הזמן - סולאר קטאליסט
הורדות למשחק התפקידים חץ הזמן
סולאר קטאליסט מוצרים
הרפתקאות חץ הזמן
כתבות חץ הזמן
קדימונים וטיזרים
חוקרי חץ הזמן
ממלכות עתיקות - הפורטל
דרושים באתר
כתבות
כתבות מתורגמות
סיפורים
מיתוסים
אישים בהסטוריה
הספרייה
ביקורות סרטים
מיניאטורות
גלרית גולשים יוצרים
משחקי לוח וקלפים
מוזיקה
לוח אירועים
ספריית סרטים
קורסים וחוגים
קישורים
משחקי תפקידים
עולמות וערים
מילון מונחים משחקי תפקידים
דמויות
כלי נשק וחפצי קסם
הרפתקאות
משחקי מחשב
הורדות ועזרים
משחקים ברשת
משחקים
אוצרות הממלכה
יריד הממלכה - משחקים
רקעים לשולחן עבודה
שומרי מסך
משחקים סלולאריים
חזיונות וידאו
רדיו - טרובדור
קהילות - משחקי תפקידים
עולמות
כללי
Senctus Bellum
דמויות
סיפורים
גזעים
באנרים
לוח יד שנייה
משכילון
הקליידוסקופ
חברים באתר
  ערוצי RSS
  חיפוש באתר  
 
 
 
 
 
ראשי | אודותינו | כניסה לחברים | הרשמה | תקנון אתר | צור קשר
סרטים | זכויות רפואיות