גולשים כרגע באתר
‏שבת ‏21 ‏יולי ‏2018
הפוך לדף הבית   הוסף למועדפים
משחק הממלכה | פורומים | חדרי משחק | ממלכות אישיות | אוצרות הממלכה | משחקי תפקידים | ממלכות עתיקות | ראשי
צור קשר לוח יד שנייה   חברים באתר   בלוגים   אודות ממלכות   הרשמה   כניסה לחברים
 
צאט הממלכה קוביות משחק - זריקת קוביות פעילויות - משחק הממלכה הודעות פרטיות - חברים פורומים - הודעות אחרונות כרטיס אישי מה חדש באתר?
שלום [אורח] התחבר
 
משחקי תפקידים > משחקי מחשב

BIOSHOCK


7.10.2007
משחק מחשב BIOSHOCK
 

דירוג מאמר
צפיות: 7533
הקדמה

אני מכיר הרבה משחקים שעוסקים במדע בדיוני, בלי להעליב יותר מידי, אני יכול להגיד לכם שברוב המשחקים הבסיס המדעי ל"מדע הבדיוני" שבמשחק הוא קלוש. בפעם הראשונה שנתקלתי בסיפור של ביושוק (BIOSHOCK). לא יכולתי לשים לב לדקדוק בפרטים שמובאים בעלילה. יתרה על כך, מצאתי הרבה הקבלה בין העלילה המדעית של המשחק לתואר השני שלי בגנטיקה: במשחק פלסמידים הם החומר הגנטי שמאוכסן ב-Gene Bank ומקנים לדמות תכונות חדשות, כל זה מתאפשר בזכות חומר שגילו במקרה ונקרא "אדם", שמאפשר לרכוש פלסמידים ולפתוח סלוטים להכנסת הפסלמידים לגוף ולסיום: ברגע שהדמות שלכם מתה במהלך המשחק, היא מוחזרת לחיים בתאי ויטה.

השלב הראשון בתואר השני שלי כלל החדרת מקטעים כרומוזומליים (פלסמידים) לתאי שמרים על מנת שיבטאו תכונות חדשות. את מרבית המחקר עשיתי מול ה-Gene Bank, שהוא מאגר הגנים העולמי, למנחה שלי קראו לא פחות ולא יותר "אדם". וויטה? כן, היא הייתה הסטודנטית שעשתה במקביל אלי את התואר השני שלה במעבדה, ניחשתם נכון חלק מהתואר שלה כלל ניתוח תאים חישוביים.

הסיפור

השנים הם שנות השישים, תקופת מלחמת העולם הקרה, פריחת המדע ותחילת התפכחות האנושות כנגד משטרים תאבי כוח. מדען בשם ראיין אנדרו היה מדען דגול, מנהיג בחסד ואחד מהאנשים שאמרו לא עוד לניצול האדם הקטן ויצאו כנגד משטרים המדכאים את העם בחסות סיסמאות אציליות כגון: "הכל שייך לאל" (כנסייה), "הכל שייך לעם" (קומניסטים) וכן הלאה.

בגדול האידיאולוגיה של ראיין יכולה לקסום לכל אדם, אין יותר מדינה, אין יותר מסים מיותרים וכל אדם מקבל שכר בדיוק ע"פ החלק שהוא תורם לחברה, בלי לצפות לקיזוז מסים בסוף החודש. לשם מטרה זו הקים ראיין עיר שלמה בלב האוקיינוס אותה כינה Rapture או בעברית "אקסטזה". משמה של העיר אתם מבינים שהיא אמורה להיות גן עדן אנושי עלי אדמות.

במקביל להקמת העיר, ראיין מגייס צוות מדענים שחוקר את הגנום האנושי במטרה להשביח את תושבי העיר וליצור גזע על של בני אדם. המחקר מתאפשר בזכות קיומם של הפלסמידים וגילוי חומר מסתורי בשם "אדם" בזן נדיר של רכיכה.

ה"אדם" מאפשר לבצע את השינויים בבני האדם בגלל שהוא גורם לתאי הגוף להיות לא יציבים (מתפרדים ומתרכבים מחדש כל הזמן). הבעיה מתחילה בכך שקשה מאוד להפיק את החומר, והפתרון היחיד והמאוד לא מוסרי הוא להחדיר את הרכיכה לגופן של ילדות קטנות מבית היתומים, שם בסימביוזה הן מייצרות פי שלושים יותר אדם ממה שמפיקה הרכיכה. אז למה לא מוסרי אתם שואלים? כי כדי להפיק את מרבית כמות ה"אדם" מהילדות צריך "לקצור אותן".

מרגע שמתגלה ה"אדם" חווים תושבי העיר Rapture קפיצות מדעיות וגנטיות מדהימות: פתאום הכל אפשרי, כשאומרים למדען שהכל אפשרי מקבלים ניסויים מדעיים מזוויעים ולא מוסריים בעליל, כמו שקרה גם ב-Rapture. מה שגרם לאנשים לאבד לחלוטין את השפיות ולהפוך מבני אדם למפלצות אימתניות.

ברקע כל הבלגאן שמתחיל בעיר, מתחילים מאבקי כוח בין מנהיגי העיר לבין עצמם ובינם לקבוצת מבריחים. המנהיג הדגול אנדרו ראיין מתחיל גם הוא לאבד את המוסריות, ומאחר והוא הכל יכול בעיר שלו הוא בוחר לחסל באכזריות כל אדם שרק נחשד בערעור בטחונה של העיר.

אתם מגיעים אל העיר Rapture לאחר שמטוסכם מתרסק לאוקיינוס בתאונה אווירית מחרידה, איכשהו אתם מצליחים לתמרן את עצמכם לכיוון העיר בשחייה ולהיכנס להיכל ענק המשמש ככניסה העליונה של העיר. בשלב הזה, אפשר להגיד שהעיר עצמה מזמינה אתכם להיכנס אליה: בכל מקום יש תאורה שנדלקת במיוחד לכבודכם, מוזיקה נעימה מתנגנת ברגע וכרזות ידידותיות מזמינות אתכם לגן העדן עלי אדמות.

מההקדמה הארוכה אתם יכולים לנחש שברגע שאתם מגיעים לעיר מסתבר לכם מהר מאוד שגן עדן זה לא. המחזה הראשון שאתם רואים הוא של רצח בדם קר: אישה שהפכה ל-Spider Splicer קוטלת אדם חסר אונים למול עיניכם. כמובן שגם ראיין מפגין נוכחות וחושד בכם שאתם סוכני CIA או ק.ג.ב. שבאו לרגל אחר העיר המוצלחת שלו. למזלכם, נשארו בעיר מעט מאוד אנשים שפויים יחסית המסייעים לכם במסע הבריחה מהעיר אותו ניתן לכנות "למה בכלל נכנסתי לפה, ואיך יוצאים מכאן".

גרפיקה

זו הפעם הראשונה שאני זוכה להשתמש במנוע ה-Unreal החדש. ואני יכול להגיד לכם שזו חוויה עצומה. תשכחו מהגרפיקה שראיתם ב- Half-Life או ב-DOOM. אני מדבר על מנוע גרפי חזק מאין כמוהו שנותן לנו הקדמה מרהיבה ביופייה (הרבה מים ואפקטי HDR). אני אומר לכם לשכוח מכל מה שראיתם במנועים הקודמים בגלל שיחסית לביצועים המנוע הגרפי לא הורג את המעבד.

בניגוד למשחקים אחרים, כאן אני הרשתי לעצמי לשחק על שיא הגדרות האיכות של הגרפיקה ורוב הזמן המשחק רץ חלק. נכון, היו קטעים שהמשחק התחיל לצלוע ונתקע אבל רק לעיתים רחוקות. לצערי, מלבד ההקדמה לאורך המשחק לא היו יותר מידי סרטונים שיאפשרו לי להישען אחורה וליהנות מהגרפיקה האיכותית. המשחק תומך ברזולוציה של עד 1280X1024. למרות שיש במשחק הרבה יישומים גרפיים מתקדמים, אין לכם אפשרות לשלוט בצורה מתקדמת בשאר האפשרויות הגרפיות, וזה אומר שאתם יכולים לבחור רק אם להפעיל או לכבות את כל אחת מהאפשרויות. למי שיש ווינדוס וויסטה, יש אפשרות להפעיל את DirectX 10 שלדעתי מתפקד הרבה פחות טוב מ-DirectX 9c.

כדי להבין עד כמה המנוע הגרפי במשחק הזה חזק, צריך רק לקחת טיימר ולבדוק כל כמה זמן המחשב עוצר כדי לטעון את המשך המשחק או כפי שמופיע במשחקים המסר אליו אנחנו רגילים: "Loading please wait". לא משנה כמה זמן יחלוף, מרגע שהתחלתם שלב, המחשב שלכם לא יטען את המשחק עד למעבר לשלב הבא. בניגוד למשחקים כמו Half-Life על כל גרסותיו בו המחשב טוען את המשך המשחק כל 10-15 דקות בערך.

קול וסאונד

כיאה למשחק הבנוי בצורה איכותית יש לכם אפשרות להפעיל התקני תלת- מימד שישפרו את חווית המשחק. אני חייב לציין ששיחקתי גם עם אוזניות וגם עם מערכת סראונד ויש הבדל של שמיים וארץ בין שתי אפשרויות המשחק. מאחר שהמשחק תומך ב- 3D ומאפשר לכם להפעיל את ה-EAX, חווית הקול המתקבלת במערכת סראונד כל כך אמיתית, שלדעתי אפשר לדעת איפה היריב שלכם נמצא ולחסל אותו בעצימת עיניים.

המוזיקה של המשחק תואמת את רוח התקופה של שנות ה-60 העליזות, עם שירים ברקע שמתנגנים כגון Mambo או פרסומות תעמולה נוסח המלחמה הקרה. בכלל, למי שמלאו יותר מעשרים שנה, הסאונד במשחק הוא בבחינת חוויה המזכירה את הסרטונים האמריקאים הישנים ששודרו בערוץ אחד בזמנו (אין לי מושג מה קורה שם כיום, אבל אני מניח שערוץ אחד עדיין משדר את אותם הסרטונים). האפקטים של המשחק, כגון פיצוצים, יריות, קולות של תנועה וכיו"ב, הם הרבה יותר ממשכנעים ואמיתיים. האפקטים פשוט מכניסים אתכם לאווירת המשחק ולשילוב של הסאונד עם האפקטים יש השפעה מכריעה ביצירת מצבי לחץ, מתח ותאמינו או לא אפילו אווירת ריקודים. כך למשל נהניתי לקטול את הספלייסרים של כהן לקול נגינת מוזיקה קלאסית שהושמעה ברקע. כמובן, ששליטה בפרמטרים כמו עוצמת המוזיקה, עוצמת האפקטים, עוצמת הרקע ועוצמת הדיאלוגים מתאפשרת דרך לוח השליטה של המשחק (ראו תמונת מסך) אני אישית ממליץ להנמיך טיפה את האפקטים והמוזיקה כדי שתוכלו להבין בבירור את מה שאומרים לכם במכשיר הקשר או את מה שתשמעו בקלטות (יכול להיות חשוב מאוד, בעיקר הקודים).

דרישות מינימאליות

מעבד עם ליבה אחת Pentium 4 2.4GHz
זיכרון 1GB
כרטיס מסך עם 128MB לפחות NVIDIA 6600 אוATI X1300
כרטיס קול תואם direct X 9.0c
דיסק קשיח 8GB
 
דרישות מומלצות

מעבד כפול ליבה של אינטל
זיכרון 2GB
כרטיס מסך עם לפחות 512 MB זיכרון כגון GeForce 7900 GTאו GeForce 8600
כרטיס קול מסדרת X-Fi מבית קריאטיב תומך EAX.

אני שיחקתי במחשב עם מעבד רגיל 2.2GHz, 2GB זיכרון, כרטיס מסך X1600 pro של ATI וכרטיס קול של Sound Blaster. אני יכול להגיד לכם שלאורך מרבית המשחק לא היו לאגים מיוחדים והוא רץ חלק. אבל לעיתים נדירות ביותר היו לאגים גם בסאונד (בנפרד). וגם במשחק עצמו שלא הפריעו יותר מידי, למעט אותם מקרים בהם הלאגים קרו באמצע קרב.
התפעול של המשחק – שמירות, העלאה ויציאה מהמשחק היו הרבה יותר מהירים מהמצופה, אומנם לא יכולתי למזער את המשחק ולצאת לווינדוס כמו שניתן לעשות ב-Tabula Rasa, אבל יחסית לאיכות הגרפיקה ולכמה שהייתם מצפים להיות מהמשחק כבד, הוא מצליח להפתיע ולתפעל את עצמו במהירות.

המשחק והשליטה במשחק

בואו נתחיל בזה שכבר מהתחלה התלהבתי מהביצועים של המנוע הגרפי החדש של Unreal, הכניסה למשחק היא הדרגתית ואין לכם שוק של "התחיל המשחק יאללה תירו באנשים" כמו למשל ש"אינפרנל" מתחיל. בניגוד לשאר המשחקים כאן גם התמונה הכללית של העלילה לא בדיוק ברורה לכם. אתם לא יודעים לאן הגעתם ומה רוצים מכם וזה עוזר לבנייה של סיפור עלילה מרשים ועמוק, שימו לב שמלבד זה שכתוב "ג'ק היקר" על איזה כרטיס ברכה עלוב, אתם אפילו לא יודעים על עצמכם כלום ואף אחת מהדמויות המתקשרות איתכם לא מזכירה את השם שלכם.

כדי לסייע לכם במשחק אתם מקבלים מידי פעם טיפים מהמחשב עצמו במיסרונים. ויש יועצים כגון בחור בשם "אטלס" שמזכיר מאוד את המנחה שלכם במשחק "Far Cry", רק שאטלס ידידכם הרבה פחות נודניק ומטריד אתכם הרבה פחות. עוד רמזים אתם מקבלים מהשמעה של הקלטות, אותן הקליטו הנפשות הפועלות בעיר בד"כ לפני שנרצחו או הפכו למפלצות.

במקומות שיוצרי המשחק ידעו שתזדקקו לעזרה הם שמו את האפשרות ללחוץ M ולקבל הסבר על האובייקט המבוקש, היופי הוא שהאפשרות קיימת ומלווה אתכם לאורך כל המשחק. אני נהניתי מהעובדה שיש כמות בלתי מוגבלת של סלוטים לשמירות, כי אח"כ קל לי לקחת תמונות מסך משלבים שונים. יש אנשים שמשתמשים בשמירה האחרונה ביותר שלהם כדי לחזור למשחק אחרי שהם מתים.. אפשרות נוספת שעומדת בפני אנשים כאלו היא לחזור לחיים ע"י תאים מיוחדים הנקראים "תאי ויטה" שמשמשים כנקודות שמירה המחזירות אתכם לחיים עם כמות מסוימת של חיים ו-EVE.

מרגע שאתם נכנסים לעיר "ומטפלת" בכם אחת מה"אחיות" (הילדה הקטנה). אתם מתחילים במסע שהוא לא רק מסע אל מחוץ לכותלי העיר, אלא גם מעין מירוץ גנטי עצמי, מתוך כוונה להפוך לאדם – על אותו לא ניתן לעצור. את החומר "אדם" אתם יכולים להפיק מה"אחיות", לא לפני שתתמודדו עם "Mr. Bubble", רובוט ענק המלווה אותן לכל מקום. שימו לב שהרובוט ידידותי ויתקוף אתכם רק אם תתקפו אותו, או תאיימו על ה"אחות", בהמשך תוכלו גם להפנט את הרובוט ולהשתלט עליו.

אני לא זוכר משחק מתח- פעולה כמו ביושוק שעשה לי כל כך הרבה תאבון: את הבריאות שלכם אתם יכולים להשיג בדרך המסורתית מערכות עזרה ראשונה, או מפלסטרים. אבל יש גם את האפשרות של אכילת של חטיפי בר, טוגנים ושתיית אלכוהול (מסתבר שזה בריא). את ה-EVE שלכם, שזה כח הקסם שלכם, אתם יכולים להשיג מעישון סיגריות או הזרקת נוזל כחול ליד. כמובן שיש במשחק גם מסך חינוכי, והשימוש בסיגריות פוגע בבריאות כמו ששתיית אלכוהול מורידה לכם את רמת ה-EVE.

על בניית הדמות אין הרבה מה להגיד: יש לכם שלוש קטגוריות, ובכל קטגוריה אתם יכולים להכניס למספר מוגבל של סלוטים פלסמידים שנותנים לכם תכונות מיוחדות. הדבר הזה רק מזכיר את הסקילים במשחקי ה-RPG, אבל בניגוד למשחקים אלו, בביושוק כל הנושא הרבה יותר ברור, פשוט ואתם יודעים מה? גם הרבה יותר מהנה.

דרגות הקושי במשחק הן מילת המפתח, במשחק יש שלוש דרגות קושי ולמרות שהמפתחים ממליצים לשחקן המתחיל לשחק ברמה הנמוכה ביותר, מסתבר שהמשחק קל מידי ברמה זו. אתם יכולים להתעלם לחלוטין מיצורים ולהסתובב במשחק כמעט כמו צ'יטרים, תוסיפו לכך את העובדה שעם התקדמות המשחק אתם מקבלים פלסמיד הגנה שצולה בחשמל כל מי שפוגע בכם, ומיד תבינו שאפילו לא צריך לירות ביצורים כדי לחסל אותם ברמה הקלה.

למשתמשים כבדים אני הייתי ממליץ על הרמה הקשה בלבד, ברמה הבינונית המשחק אינו מנצל את שיא המתח שלו ולא תמיד אכפת לכם אם היצורים קופצים עליכם משום מקום. לעומת זאת ברמה הקשה אתם תמצאו את עצמכם מסתובבים סביב עצמכם מחפשים אחר האויבים ורמות האדרנלין בדם שלכם ירקיעו שחקים בעיקר בקטעים בהם האור "כבה" בהפתעה.

אני חייב לציין שליוצרי המשחק יש חוש מפותח מאוד לאומנות. את שיא האומנות במשחק אתם יכולים לראות במופע המרהיב של מר כהן. אבל המופע, הדמות של כהן והאמרות האומנותיות של כהן זו מעין אמירה נסתרת על מה שהיוצרים של ביושוק חושבים על שאר יוצרי המשחקים - ובצדק. אני לא מדבר רק על זה שדינאמיקת המשחק היא מעולה, ולמרות שאחרי ששיחקתי כמעט בכל משחק FPS שיש קשה להפתיע אותי, עדיין נהניתי מכל הטריקים שהוכנסו למשחק בהדרגתיות ובכישרון רב. אני מדבר על זה שהאומנות ניגרת מכל שלב וכל פינה במשחק: במוזיקה, בסרטוני ההסבר, בעיצוב המכונות, בעיצוב הדמויות ומה לא, בניגוד למשחקים סתמיים ויבשים אני יכול להגיד על המשחק הזה שיש בו אומנות טהורה בהתגלמותה.

קחו דוגמה פרטית לאומנות במשחק: את המחקר שלכם על יצורים אחרים, המאפשר לכם לרכוש יכולות מיוחדות ולגלות עליהם נקודות תורפה אתם עורכים בעזרת מצלמה. ככל שהתמונה צולמה בתנאים יותר מסוכנים היא תקבל ניקוד גבוה יותר, שיוביל לסיום מהיר יותר של המחקר, וכך אתם עלולים למצוא את עצמכם עומדים מול קבוצה קטלנית של יריבים צמאי דם התוקפת אתכם, ובשנייה הראשונה שאתם רואים אותם עוברת לכם המחשבה בראש "וואלה שווה תמונה".

בהתחלה הנשקים שלכם הם די סטנדרטיים ומזכירים את נשקי שנות השישים. אולי עד לשלב שבו מופיע מטול המוקשים\רימונים\RPG, או לביאור החנקן\נפלאם. בטח תשאלו למה כתבתי שלוש קטגוריות עבור המטול, פשוט מאוד, כי לכל נשק יש לכם סוגים שונים של תחמושת, ואפילו לאקדח הפשוט יש קליעים נגד אנשים, קליעים רגילים וקליעים חודרי שריון. ריבוי סוגי התחמושת תורם להנאה שלכם מהנשקים השונים וגורם לכם לחשוב באיזה תחמושת כדאי להשתמש נגד כל יריב. אבל זה עוד כלום, בעמדות מיוחדות שנקראות " כח לעם" אתם יכולים לשדרג את הנשקים שלכם לרמות גבוהות יותר של דיוק, טווח ונזק. למרות שמוצע לכם טווח רחב של נשקים, כדי לגמור את המשחק הספיקו לי בהחלט התת-מקלע הפשוט והרובה ציד, שהיו לדעתי הכי יעילים.

לאורך המשחק מפוזרות גם חידות שונות, בעיקר קודים לכספות ודלתות. דרך אחת לפתוח את הדלתות הללו היא לגלות את הקודים, בכמה מהמקרים הגילוי מחייב ידיעת השפה האנגלית והאזנה לקלטות, אבל אל דאגה. כל מכשיר במשחק, החל ממצלמות אבטחה, רובוטי שמירה, עמדות מכירה, ועד לעמדות ריפוי ניתן לפרוץ במין משחק נוסח "השרברב" ממשחקי האונליין. פריצה מוצלחת תוביל לתוצאות משמחות, כמו פתיחת הדלת, הורדת מחירים, הפיכת הרובוט לידידותי וכן הלאה. אבל כישלון בפריצה יכול לעלות לכם בחיים, בעיקר ברמות קשות.

אם גם לפרוץ אתם לא יודעים, לא נורא יוצרי המשחק חשבו על הכל ולא נתנו שתתקעו בגלל פרט קטן כמו איטיות יתר. ולכל מי שלא מצליח בפריצות הם שמו את האפשרות לקנות את הפריצה בכסף או לפרוץ את המכשיר באמצעות מכשיר פריצה מיוחד.

היריבים במשחק הם אנשים שאיבדו את השפיות שלהם, לפיכך תוכלו לאבחן בהם מקרים רבים של דיכאון וסכיזופרניה. חלק מהיריבים שלכם עברו התעללויות קשות לפני שהפכו למפלצות ואתם יכולים לשמוע את הנשמות המיוסרות שלהם זועקות מבעד למסכות את מילות התחינה האחרונות שלהם לפני שהפכו למפלצות. המעבר הזה בין שפיות לאי-שפיות של היריבים יכול להיות מתעתע: לרגע אחד נדמה לכם שעומד מולכם אדם נורמאלי לחלוטין, וברגע אחר הוא תוקף אתכם ומלווה את ההתקפות שלו באמוק של צווחות מטורפות.

רמת הקושי של היריבים גם כן עולה עם התקדמות המשחק, אתם תפגשו יריבים שיהיו חסינים יותר ויותר להתקפות שלכם, יריבים שמטיילים על התקרה ויריבים שמתפוגגים ומופיעים במקום אחר. הדרך היחידה להתמודד עם כאלו יריבים היא לחקור אותם באמצעות המצלמה, עד כמה שזה נשמע לא שפוי, אבל מי אמר שפוי במשחק הזה?

ועוד משהו, חושבים שגיליתי לכם יותר מידי על המשחק? חכו שתשחקו ותראו שכמעט ולא גיליתי לכם כלום...

מסקנות

המשחק ביושוק הוא ללא ספק יותר מסתם עוד משחק שמופיע בשוק לתקופה קצרה. קודם כל יש לנו כאן הדגמה איכותית ביותר של המנוע הגרפי מהטובים ביותר שקיימים. העלילה של המשחק בנויה היטב וברור שמי שיצר אותו היה מקצוען בחסד. הגרפיקה של המשחק איכותית וכן גם הסאונד וכל אלו תורמים לאווירת המשחק המהנה. לפי ההגדרה של המשחק והחומר המופיע בו, אני מניח שבארץ הוא יקבל לפחות דירוג של 16+, ובינינו ילדים קטנים לא ממש יצליחו לעכל את כל העלילה והתוכן המופיעים במשחק הזה.

צריך גם עין מאוד רגישה כדי להבחין בכמות האומנות המפוזרת במשחק, לא רק שיוצרים מצליחים להחזיר אתכם לשנות השישים, וליצור אווירה מושלמת. אני הייתי מגדיר את המשחק כסימפוניה מושלמת בה היוצרים מצליחים לשלב באופן מדהים בין הסאונד, הגרפיקה, המשחקיות ודינאמיקת המשחק לקבלת מוצר סופי מרתק ומענג.

אני חייב לציין שהעלילה של המשחק מרתקת ביותר, וכשגמרתי את המשחק לא יכולתי שלא להגיד בקול "פשששש... איזה סיפור יפה" ותאמינו לי אם יוצרי המשחק היו יושבים לידי הייתי מוחא להם כפיים. אין הרבה משחקים, ואפילו לא סרטי קולנוע שמשאירים אתכם בסופם עם הרגשה כל כך טובה ותחושת סיפוק כה אדירה. היה לי כיף לשחק במשחק, אין ספק שאני אגמור אותו עוד כמה פעמים.

האם המשחק שווה את הכסף

למרות שאין במשחק את האפשרות למשחק מרובה משתתפים ולמרות שרצוי שתהייה לשחקן רמה גבוהה יחסית של אנגלית להבנת המשחק, אני יכול להגיד בוודאות שהמשחק BIOSHOCK מספק את הסחורה, מזמן לא נהניתי כל כך ממשחק FPS, שנותן חוויה מרתקת ואיכותית לאורך כל המשחק. בניגוד למשחקי FPS אחרים את המשחק הזה לא תגמרו ביום, וגם לא ביומיים. מי שירוץ ויתעלם מהפריטים הקטנים שמפוזרים בכל חדר, יתקע שבועות שלמים בשלבים בגלל שהדמות שלו תהייה חלשה מידי. מי שישחק לפי הדינאמיקה שהכתיבו היוצרים ויתמקד בכל פרט ייהנה משעות ארוכות של משחק איכותי. רק בקשה קטנה לפני שאתם קונים את המשחק: שימו לב שהמחשב שלכם עומד בדרישות המינימאליות שלו.
 
 
דרג את המאמר  דירוג מאמר
תוכן דירוג תאריך שם
 
חסרים כמה פרטים - אבל עדיין סיקור מעולה ‏27/‏05/‏2008 sliver
 
הוסף תגובה   |   שלח לחבר תגובות גולשים
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות
 
  תגובות  
  יפה מאוד.
ריין   - ‏30/‏08/‏2008 14:29 
1.
 
חיפוש מותאם אישית של
חדרי משחק
משחק הממלכה
פורומים
חץ הזמן - סולאר קטאליסט
הורדות למשחק התפקידים חץ הזמן
סולאר קטאליסט מוצרים
הרפתקאות חץ הזמן
כתבות חץ הזמן
קדימונים וטיזרים
חוקרי חץ הזמן
ממלכות עתיקות - הפורטל
דרושים באתר
כתבות
כתבות מתורגמות
סיפורים
מיתוסים
אישים בהסטוריה
הספרייה
ביקורות סרטים
מיניאטורות
גלרית גולשים יוצרים
משחקי לוח וקלפים
מוזיקה
לוח אירועים
ספריית סרטים
קורסים וחוגים
קישורים
משחקי תפקידים
עולמות וערים
מילון מונחים משחקי תפקידים
דמויות
כלי נשק וחפצי קסם
הרפתקאות
משחקי מחשב
הורדות ועזרים
משחקים ברשת
משחקים
אוצרות הממלכה
יריד הממלכה - משחקים
רקעים לשולחן עבודה
שומרי מסך
משחקים סלולאריים
חזיונות וידאו
רדיו - טרובדור
קהילות - משחקי תפקידים
עולמות
כללי
Senctus Bellum
דמויות
סיפורים
גזעים
באנרים
לוח יד שנייה
משכילון
הקליידוסקופ
חברים באתר
  ערוצי RSS
  חיפוש באתר  
 
 
 
 
 
ראשי | אודותינו | כניסה לחברים | הרשמה | תקנון אתר | צור קשר
סרטים | זכויות רפואיות