גולשים כרגע באתר
‏שבת ‏21 ‏יולי ‏2018
הפוך לדף הבית   הוסף למועדפים
משחק הממלכה | פורומים | חדרי משחק | ממלכות אישיות | אוצרות הממלכה | משחקי תפקידים | ממלכות עתיקות | ראשי
צור קשר לוח יד שנייה   חברים באתר   בלוגים   אודות ממלכות   הרשמה   כניסה לחברים
 
צאט הממלכה קוביות משחק - זריקת קוביות פעילויות - משחק הממלכה הודעות פרטיות - חברים פורומים - הודעות אחרונות כרטיס אישי מה חדש באתר?
שלום [אורח] התחבר
 
משחקי תפקידים > משחקי מחשב

Blazing Angels 2


4.1.08
ביקורת למשחק מחשב
Blazing Angels 2

דירוג מאמר
צפיות: 7502

הקדמה
Blazing Angels 2 (מעכשיו BA), הוא סימולאטור טיסה שמדגים את משמעות המושג- Point & Click. זהו משחק שבו אין לנו צורך לחשוב יותר מדי על מה אנחנו עושים, למה, ומי נגד מי. אנחנו פשוט טסים למקומות רבים בעולם, ומפוצצים מספר אינסופי של אויבים. המשחק לא מיועד למחפשי ריאליזם או היסטוריה של מלחמת העולם השנייה- ממש לא, את אלו לא תמצאו כאן. פה תמצאו כיף טהור, פשוט משחק בשביל לשכוח את כל מה שמסביב, ולבלות כמה שעות קלילות בכיף.

וילדים- כדי שאימא תרצה לקנות לכם את המשחק- תגידו שזה יעזור לכם להיות טייסים. איזה אימא פולניה לא רוצה בן טייס?

הסיפור
במשחק נגלם את קפטן רובינסון, טייס אמריקאי מוכשר ביותר, שמגויס להקים יחידת עילית של טייסים שיסיעו לבעלות הברית במלחמתם כיחידה ללא שיוך מדיני, מכיוון שארה"ב טרם הצטרפה באופן רשמי למלחמה. וכך אנחנו זוכים לפקד על יחידה שיכולה לעשות מה שבא לה, ללא שום הגבלות, עם כלי הנשק המתקדמים ביותר, ומטוסים רבים ומגוונים. זה גם הבסיס העלילתי של המשחק- הרצון לגנוב כמה כלי נשק ומטוסים סודיים שמפותחים ע"י הגרמנים, ובהמשך אף להשתמש בהם לטובתנו.

בכדי להוציא זאת לפועל יצרף אליו הקפטן כמה חברים ישנים מארצות שונות, שלכל אחד כישורים משלו, ואישיות משלו.

כמו כל משחק קליל מהסגנון, העלילה נמצאת שם רק כדי לתת לנו זמן בין המשימות להוציא את הקליקים מהאצבע שלחצה על לחצן הירי זמן ממושך. היא לא באמת מצליחה לחבר אותנו לשום דבר חוץ מאקשן טהור, וזאת בדיוק המטרה של המשחק.

הבעיה שבאמת הפריעה לי בצד העלילתי היא חוסר הקשר בין טייסי להק הקרב. מפתחי המשחק היו יכולים להכניס קצת רגש לקשר בין הטייסים החברים אם היו מכניסים מוות פה ושם, או פגיעות מסוימת של אחד מהם, אבל זה לא קורה. אף אחד מחבריך הטייסים לא יכולים למות, ולכן אף פעם לא נרגיש באמת מחוברים אליהם, דבר שהיה מוסיף עומק רציני למשחק.

גרפיקה
אתחיל בווידוי- בתחילה כשלקחתי את המשחק לביקורת, לקחתי אותו בגלל הדרישות הטכניות הנמוכות. חשבתי לעצמי שסימולאטור קליל כזה לא ידרוש יותר מדי מהמחשב שלי. כמה שטעיתי. אף אחד משלושת המחשבים שניסיתי לא הצליח להפעיל את BA כמו שצריך, אם בגלל קריסות מוזרות אחרי סרטון הפתיחה או בגלל קצב פריימים בלתי אפשרי. כל אחד מהמחשבים הללו עמד בדרישות המינימום, ובכל זאת אף אחד מהם הצליח להפעיל את BA. רק במחשב הרביעי, שהיה עוצמתי למדי, הצלחתי להפעיל אותו, ברור שעד אז כבר הצטבר אצלי תסכול רב.

אי אפשר להשוות את BA למשחקי אקשן חדשים אמיתיים אחרים כדוגמת Half Life או BioShock, וגם אין צורך כזה. יחסית לסימולאטור הוא נראה טוב מאוד, עם אנימציות חלקות וזורמות של הקרבות. כל מטוס נראה טוב, ואפילו אפשר לראות את הטייס יושב בתא הטייס ברמת פירוט סבירה.

אלמנט גרפי נוסף הוא העולם שבו אנו טסים, שמצליח להציג נופים עוצרי נשימה, למרות שבדרך כלל לא יהיה לנו זמן מספיק להסתכל עליהם כמו שצריך מכיוון שנהיה עסוקים במרדף אחרי מטוס האויב הבא. אנו נעבור במקומות כמו הפירמידות של מצרים, העיר מוסקבה, ומקומות היסטוריים נוספים, וכולם נראים מעולה, במיוחד בטיסה בגובה נמוך, ממש בין הגגות של הבתים.

גם העובדה שקצב הפריימים מצליח להיות גבוה שומרת על האנימציה והמראה חלקים, למרות שכמו שכבר הזכרתי- נדרש מחשב חדיש למדי.
 
קול וסאונד
במשחקי פעולה רבים, דווקא המוזיקה המותחת והמלחיצה עוזרת לנו להיכנס לאקשן בצורה טובה. ל BA קצת חסר האלמנט הקולי. המוזיקה היחידה שנשמע היא מוזיקת הפתיחה, וגם אותה לא נשמע יותר מדי, ובכל מקרה מתחילה לעלות על העצבים מתישהו. בטוח שהיא לא משהו מיוחד שייחרט לכם בזיכרון כמו המוזיקה האלמותית של משחקים אחרים (מישהו הזכיר את כל המשחקים של Blizzard ?).

לעומת המוזיקה, דווקא הדיבוב מצליח לתפוס את מקומו בצורה נכונה. למרות שבמהלך המשחק לא נשמע יותר מדי דיאלוגים, והמעט שיהיה קיים בעיקר בתחילת ובסוף כל משימה או מטרה חדשה, דווקא הציניות והבדיחות מצד הטייסים הוותיקים, וכמה נוסעים נוספים שהם מעלים על המטוסים שלהם, הצליחו להכניס קצת "פלפל" בעלילה ובמשחק. אין כמו דיון על הסיכוי לשרוד את המהלך ההתאבדותי הבא שהם מנסים לבצע, בכדי להכניס קצת סיפוק לאחר שהמהלך הושלם בהצלחה.

דרישות מינימאליות
מערכת הפעלה- Windows® XP

מעבד- 1GHz Pentium® IV או AMD Athlon processor

זיכרון פנימי- 512 MB

כרטיס גרפי- 64MB DirectX 9.0c Compliant Shader 2.0 Video Card

כונן DVD

דרישות מומלצות

מערכת הפעלה- Windows® XP

מעבד- Intel Core 2 Duo 6320 או AMD Athlon64 X2 4200 Processor

זיכרון פנימי- 1GB RAM

כרטיס גרפי- 256MB ATI Radeon X-800 HD/Nvidia GeForce 6 Video Card

כונן DVD

המשחק והשליטה במשחק

נתחיל דווקא מהשליטה, ומשם נעבור לכמה מסקנות נוספות על המשחק. השליטה, ברוב הסימולאטורים, בנויה בעיקר לג'ויסטיקים, אבל דווקא ב BA, הנושא הזה כמעט לא קריטי. למה? מכיוון שמצב ברירת המחדל של המשחק הוא במצב ארקיידי. משמע- חץ ימינה ייקח את המטוס לגלגול ימינה, וחץ למעלה ירים אותו למעלה. ניתן גם לעבור לשליטה יותר ריאליסטית - אם נלחץ על החץ התחתון, המטוס דווקא יעלה למעלה (הסבר קצר- בשיטה זאת הכיוונים בעצם שולטים על הכנפונים של המטוס- אם נעלה את הכנפונים המטוס דווקא ירד, כמו במטוס אמיתי). כמובן שכל עוד המשחק במצב ברירת המחדל גם המקלדת תהיה אופציה טובה לשליטה.

דווקא המשחקיות הצליחה להרשים אותי למדי. ב BA נעבור מגוון רחב של משימות, ממשימות הסטנדרטיות של הפלת מטוסי אויב או הפצצת מבנים ואוניות, ועד ביזאריות כגון הנחתת מרגלת על רכבת נוסעת או נחיתה בבסיס האויב, גניבת נשק סודי, והיעלמות מהירה. הגיוון הרב שומר על רמת העניין במשחק, וכל משימה מצליחה להפתיע אותנו מחדש במטרות שלה.

נעבור לאורך החיים של BA, שבהחלט הצליח להחזיק אותי דבוק למסך למשך לא מעט שעות- בין 15 ל20 שעות לשחקן ממוצע. המשחק יתפרס על פני 18 משימות, כל אחת מהן תגזול כמות יפה של זמן מחיינו, מכיוון שהן מורכבות מכמה תתי משימות. נקודות השמירה פזורות בקמצנות למדי ברחבי המשימות, ובדרך כלל רק אחרי שתסיימו משימה גדולה תגיעו לנקוד הנכספת, אבל מכיוון שהמשחק לא מרים את עצמו לרמת קושי גבוהה מדי, לא תהיה יותר מדי בעיה לשרוד את המשימות.

אלמנט נוסף שמאריך את המשחק ואת הרצון לשחק בו הוא אלמנט נקודות היוקרה. במהלך המשחק יבקשו מאיתנו לבצע משימות משניות רבות, שעליהן נתוגמל בנקודות יוקרה. עם נקודות אלו נוכל לקנות בחנות המשחק שדרוגים רבים לצי מטוסים שלנו, שגם בו מבחר לא קטן. העניין בהחלט מהווה תוספת נחמדה למשחק, אם כי משימות משנה נמצא את עצמנו יספקו לנו נקודות לקניה של כל השדרוגים האפשריים.

ל BA ישנו גם משחק מולטיפלייר מובנה, ובו דווקא כמה מצבי משחק מעניינים- כגון מצב "אלוף" שבו רק הפלת האלוף נותנת נקודות, ועוד כהנה וכהנה מצבים אחרים. הבעיה במשחק אונליין היא שכמעט לא הצלחתי למצוא אף שחקן ברחבי הרשת, ועשיתי כמה ניסיונות. כנראה עקב חוסר פופולאריות של מצב הרשת של המשחק הוא לא ישים במיוחד, למרות שדווקא יש שם פוטנציאל. כמובן שחובה להיות בעל פס רחב, בכדי שהמשחק לא יקרטע ברשת.

מסקנות
כשקיבלתי את המשחק לביקורת לא התלהבתי במיוחד. אני לא טיפוס של סימולאטורים, ולא ציפיתי ליותר מדי מהמשחק הלא מוכר הזה. BA הצליח להפתיע אותי לטובה. במשחקיות הממכרת שלו, באקשן הבלתי פוסק שלתוכו הוא מכניס אותך, בקלילות שבה הוא לוקח את עצמו, ובנופים המרשימים שהוא מצליח להציג. במיוחד לאחר הכישלון שהיה המשחק הקודם בסדרה, BA מציג שיפור ניכר בכל התחומים. ולמרות זה, הוא בהחלט משחק לא מושלם, ויעידו על כך הסאונד המאכזב והצד הטכני שהיה בעייתי במיוחד.

לסיכום- זהו משחק בעיקר לחובבי משחקי טיסה קלילים, ולמחפשי אקשן נחמד להעביר בו את הזמן הפנוי שיש להם. לקבוצות אלו אני ממליץ עליו ביותר.

האם המשחק שווה את הכסף?
במחיר 150 ₪ מקבלים הקונים משחק כיף להעביר בו את הזמן הפנוי שיש להם, ומכיוון שהוא בהחלט יגזול הרבה זמן, אין ספק שהמשחק שווה את המחיר.

הביקורת נכתבה ע"י ישי ריבלין
 
 
טריילר:
 
 
 
 
 
דרג את המאמר  דירוג מאמר
תוכן דירוג תאריך שם
 
‏08/‏04/‏2008 dsd
 
הוסף תגובה   |   שלח לחבר תגובות גולשים
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות
 
  תגובות  
  האם המשחק קיים גם לקונסולת ה wii ?
עידן   - ‏13/‏12/‏2008 14:54 
1.
 
חיפוש מותאם אישית של
חדרי משחק
משחק הממלכה
פורומים
חץ הזמן - סולאר קטאליסט
הורדות למשחק התפקידים חץ הזמן
סולאר קטאליסט מוצרים
הרפתקאות חץ הזמן
כתבות חץ הזמן
קדימונים וטיזרים
חוקרי חץ הזמן
ממלכות עתיקות - הפורטל
דרושים באתר
כתבות
כתבות מתורגמות
סיפורים
מיתוסים
אישים בהסטוריה
הספרייה
ביקורות סרטים
מיניאטורות
גלרית גולשים יוצרים
משחקי לוח וקלפים
מוזיקה
לוח אירועים
ספריית סרטים
קורסים וחוגים
קישורים
משחקי תפקידים
עולמות וערים
מילון מונחים משחקי תפקידים
דמויות
כלי נשק וחפצי קסם
הרפתקאות
משחקי מחשב
הורדות ועזרים
משחקים ברשת
משחקים
אוצרות הממלכה
יריד הממלכה - משחקים
רקעים לשולחן עבודה
שומרי מסך
משחקים סלולאריים
חזיונות וידאו
רדיו - טרובדור
קהילות - משחקי תפקידים
עולמות
כללי
Senctus Bellum
דמויות
סיפורים
גזעים
באנרים
לוח יד שנייה
משכילון
הקליידוסקופ
חברים באתר
  ערוצי RSS
  חיפוש באתר  
 
 
 
 
 
ראשי | אודותינו | כניסה לחברים | הרשמה | תקנון אתר | צור קשר
סרטים | זכויות רפואיות